Marcin už trénoval s MFK Zemplín

Keď sme v sobotu priniesli informíáciu o tom, že michalovský odchovanec Ján Marcin si neúspešne hľadá angažmán, ani sme netušili, ako bleskovo zareaguje jeho materský klub. Vyše 190 cm vysoký stopér totiž už včera trénoval s mužstvom trénera Vlastimila Petrželu. Ten už dávnejšie zháňal kvalitného stopéra a táto potreba nabrala na intenzite ešte viac po tom, čo sa v sobotu zranil český zadák Luboš Hruška. Ten si roztrhol Achillovu šľachu a podľa lekárov bude môcť začať s tréningom až o štyri mesiace… Viac v článku z denníka Korzár.

Keď sme v sobotu priniesli informíáciu o tom, že michalovský odchovanec Ján Marcin si neúspešne hľadá angažmán, ani sme netušili, ako bleskovo zareaguje jeho materský klub. Vyše 190 cm vysoký stopér totiž už včera trénoval s mužstvom trénera Vlastimila Petrželu. Ten už dávnejšie zháňal kvalitného stopéra a táto potreba nabrala na intenzite ešte viac po tom, čo sa v sobotu zranil český zadák Luboš Hruška. Ten si roztrhol Achillovu šľachu a podľa lekárov bude môcť začať s tréningom až o štyri mesiace…

Ján Marcin včera dopoludnia absolvoval s MFK Zemplín prvý tréning a po jeho skončení sme ho oslovili. „Zatiaľ nie je nič isté, iba som si s mužstvom zatrénoval. Viem, že Michalovce majú záujem, a to isté platí aj o mne, ale rozhodujúce slovo bude mať aj tak Dunajská Streda,“ prezradil 25–ročný futbalista, ktorý síce zmluvu s DAC zrušil ešte v novembri minulého roka, ale voľný je iba pre zahraničie. Ak teda MFK Zemplín Marcina chce, musí sa dohodnúť s klubom zo Žitného ostrova. Nuž a práve včera bola na to ideálna príležitosť, na zasadnutí Únie ligových klubov sa mali touto témou zaoberať šéfovia oboch klubov Igor Šoltinský a Barnabás Antal. Do uzávierky tohto vydania sa nám však nepodarilo zistiť, či našli spoločnú reč.

Aj keď sa Ján Marcin vrátil do klubu, kde vyrastal, pri pohľade na káder sa ocitol v paradoxnej situácii. Hral totiž iba s Pavlom Ruskovským. „Poznám aj ďalších michalovských odchovancov, ale spoločne som naozaj hrával iba s Ruskovským. Mužstvo vyzerá dobre, ale ešte v Michalovciach nie som. Najprv sa musia dohodnúť kluby, a potom musím pasovať do koncepcie aj trénerovi Petrželovi,“ dodal Ján Marcin.

Marcinov posledný štart za MFK Zemplín

Utorok 14. 6. 2005, 30. kolo druhá slovenská liga

Dunajská Streda – Michalovce 3:0 (2:0)

Góly: 13. Sani, 42. Jurčák, 48. G. Straka. ŽK: G. Straka. Pred 777 divákmi rozhodoval Ballarin.
DAC: Kobr (80. Šanta) – Máša, Houšť, Olejník, Domík – Buka, Lopú (75. Loj), G. Straka, Kundra – Jurčák (72. Mlíka), Sani.

MFK ZEMPLÍN: M. Žofčák – T. Opiela, Cifranič, MARCIN, Miloš Adam (52. Olejár) – Uhľár (72. Raškovský), Tomovčík, Horochonič, J. Kročko – L. Opiela, Kozár (57. Mati).

Zdroj: denník KORZÁR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *