Kunca zaujal v reprezentačnom drese

Slovenská futbalová reprezentácia do 19 rokov obsadila na turnaji štyroch krajín v španielskom stredisku La Manga v priebehu minulého týždňa druhé miesto. A nás teší, že na tomto podujatí sa presadil aj náš útočník Dominik Kunca. Nastúpil vo všetkých troch súbojoch, v tom prvom proti neskoršiemu víťazovi z Portugalska sa na ihrisko dostal v 60. minúte, v ďalších dvoch stretnutiach, ktoré už odohral celé, sa zapísal aj do štatistík. Proti Švédsku gólom z 81. minúty rozhodol o víťazstve Slovákov a v záverečnom proti Nórsku inkasoval žltú kartu.

 

Slovenská futbalová reprezentácia do 19 rokov obsadila na turnaji štyroch krajín v španielskom stredisku La Manga v priebehu minulého týždňa druhé miesto. A nás teší, že na tomto podujatí sa presadil aj náš útočník Dominik Kunca. Nastúpil vo všetkých troch súbojoch, v tom prvom proti neskoršiemu víťazovi z Portugalska sa na ihrisko dostal v 60. minúte, v ďalších dvoch stretnutiach, ktoré už odohral celé, sa zapísal aj do štatistík. Proti Švédsku gólom z 81. minúty rozhodol o víťazstve Slovákov a v záverečnom proti Nórsku inkasoval žltú kartu.

Pre mladých hráčov Slovenska bolo toto podujatie prípravou pred II. fázou kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2011, ktoré sa uskutočnia v lete tohto roka v Rumunsku. Zverenci trénera Pavla Peráčka sa predstavia v 3. skupine tzv. fázy Elite v spoločnosti Francúzov, Bielorusov a Grékov. Dejiskom stretnutí bude od 20. do 25. mája tohto roka komplex Národného tréningového centra Slovenského futbalového zväzu v Senci.

 

Dominik Kunca je platným členom tohto národného výberu a svoje kvality potvrdil aj v Španielsku. Práve preto aj chýbal trénerovi MFK Zemplín Vlastimilovi Petrželovi. Po sobotňajšom prílete do Viedne sa náš mladík okamžite presunul do Nymburku, kde s Michalovčanmi absolvuje herné sústredenie pred blížiacou sa prvoligovou sezónou. 

 

Výsledky, turnaj štyroch krajín v La Manga:

 

Slovensko „19“ – Portugalsko „19“ 0:1 (0:0)
SR „19“:
LeGiang – Gyömbér, Bartek, Hladík, Janec – Gemzický, Jacko – E. Ujlaky (60. KUNCA), Škvarka, Schranz (65. Vilkovský) – Kamenčík (79. Štefaňák).

 

Slovensko „19“ – Švédsko „19“ 2:1 (1:0)
Góly:
4. Miklós, 81. KUNCA – 84. Alriksson.

SR „19“: Ružinský – Kutlík (90. Hladík), Cibuľa, Győmbér, Janec – Gemzický, Štefaňák (90. Jacko) – Škvarka, KUNCA, Miklós (74. Schranz) – Vilkovský (75. Kamenčík)

 

Slovensko „19“ – Nórsko „19“ 1:0 (1:0)
Gól:
33. Škvarka.

SR „19“: P. Le Giang – Kutlík (90. Miklós), Cibuľa, Hladík, Bartek – Jacko, Štefaňák (84. Gyömbér) – Škvarka, KUNCA, Schranz – Kamenčík (75. Vilkovský).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *