Žilina – Michalovce

— Zhrnutie1.zápas Semifinále Slovenského pohára vo futbale 2018/2019 Konečný výsledok 1.zápasu Semifinále Slovnaft Cupu MŠK Žilina – MFK Zemplín Michalovce

Konečný výsledok 1.zápasu Semifinále Slovnaft Cupu

MŠK Žilina – MFK Zemplín Michalovce 1:1 (0:1)
Góly: 68. Mihalík – 38. Grič. Rozhodovali: Smolák – Žákech, Bobko, ŽK: Rota, Trusa (obaja Michalovce), 1492 divákov.

Žilina: Volešák – Kaša, Králik, Minárik (60. Tomič) – Majdan (62. Anang), Diaz, Káčer, Sluka – Škvarka – Mihalík, Boženík (84. Balaj)

Michalovce: Bieszczad – Rota, Grič, Beskorovajnij, Vojtko – Casado – P. Kolesár (90.+ Kountouriotis), Žofčák, Danko, Diarra (73. Trusa) – Sulley (79. Hovhanisjan)

Futbalisti Zemplína zvládli prvú polovicu semifinálového boja veľmi dobre. Zo Žiliny si odvážame cennú remízu 1:1.

V prvom polčase sa hral celkom svižný futbal. Domáci sa snažili hrať svoju ofenzívnu atraktívnu hru dopredu cez rýchly prechod do útoku cez krídla. Naši ich prekukli a umne prerušovali útočnú snahu v stredovej fáze. Zemplín sa dostával do sporadických šancí, to isté platilo aj o domácich. V 38.minúte sme mali príležitosť zahrávať priamy kop. Kapitán Igor Žofčák zakrútil loptu do šestnástky tak, že sa dostala až ku Jakubovi Gričovi, ktorý vo výskoku efektne zmenil smer a na prekvapenie celej obrany a hlavne Miloša Volešáka otvoril týmto neskutočným gólom skóre na 1:0.  Do konca polčasu sa už nič dôležité neudialo, aj keď bolo jasné, že domácich gól Zemplína zjavne zaskočil, prekvapil.

V druhom polčase už začala hrať domáca Žilina svoj ofenzívny futbal a aj prechod do útoku mal parametre prvej ligy. Väčšina útokov naši odrazili  či už odobratím lopty a rýchlym prechodom do útoku, alebo strelou mimo brány. Niekoľko šancí naozaj volalo po góle.  Vyrovnanie prišlo v 69.minúte keď prienik striedajúceho Tomiča do šestnástky naši nedokázali zastaviť. Tomič vrátil lobom loptu do päťky na ktorú najrýchlejšie zareagoval Mihalík rýchlou hlavičkou do rozhodenej obrany. Našťastie toto bol jeden moment, v celom zápase. Do konca sa snažili domáci s výsledkom ešte niečo urobiť, ale všetky pokusy buď kryl pozorný brankár Bieszczad alebo končili tesne mimo našej brány. Z pod Dubňa si vezieme veľmi dobrý výsledok pred odvetou. Zatiaľ je za nami len polovica. To najdôležitejšie nás čaká v stredu 17.apríla od piatej pod Vihorlatom.

Futbalisti MŠK Žilina remizovali v utorok s MFK Zemplín Michalovce 1:1 v prvom zápase semifinále 50. ročníka Slovenského pohára – Slovnaft Cupu 2018/2019. Odveta je na programe 17. apríla v Michalovciach.