Žilina – MFK Zemplín

— Zhrnutie5.kolo Fortuna ligy MŠK Žilina – MFK Zemplín Michalovce 6:2 (2:0) Góly: 17.,74. Kurminowski (prvý z 11 m), 40.

5.kolo Fortuna ligy

MŠK Žilina – MFK Zemplín Michalovce 6:2 (2:0)

Góly: 17.,74. Kurminowski (prvý z 11 m), 40. Ďuriš, 49. Myslovič, 61. Kiwior, 68. Bičachčjan – 56. Žofčák, 66. Bagala ŽK: Vojtko. Rozhodovali: Dohál – Hancko, Košecký, 1192 divákov

Žilina: Petráš – Vallo, Kiwior, Minárik(66. Kopas), Sluka – Bičachčjan, Fazlagić (66. Gono), Myslovič (66. Bernát) – Ďuriš (72. Kaprálik), Kurminowski, Iľko (62. Rusnák)

Michalovce: Marković – Kolesár, Soler, Spoljaric, Vojtko – Begala, Neofytidis, Ivanov – Žofčák (74. Vovkun), Kountouriotis (46. Griger), Phillips (46. Popovits)

Priebeh zápasu:

Prvý polčas začal vo svižnom tempe. krátke prihrávky po zemi s postupnými prechodmi do útoku oboch mužstiev. Zastreľovanie  trvalo len 17 minút. V 15.minúte sa musel ukázať medzi troma žrďami Matej Markovic, ktorý zneškodnil strelu Kurminowskeho. O chvíľu na to, sa za obranu Zemplína dostal opäť Kurminowski, ktorého fauloval Spoljaric. Sám Kurminowski si postavil loptu na biely bod a otvoril skóre. Náš brankár si vybral nesprávny roh. V 21. minúte domáci pohrozili strelou spoza šestnástky, ktorú vyslal Myslovič a vyrazil Markovic. V 24.minúte sa naši dostali rýchlou kombináciou až do šestnástky domácich, na konci akcie bola strela Noefytidisa, ktorá zmrazila domácich keď tesne preletela popri šibenici brankára Petráša. V 29. minúte sa naši opäť dostali do  šance, po sérii prihrávok sa lopta dostala až ku Kountouriotisovi, ktorého strelu z jednej do stredu bránu zlikvidoval domáci brankár. Naši aj napriek snahe o vyrovnanie inkasovali druhý krát, center z ľavej strany sme nedokázali stopérmi odhlavičkovať a Ďuriš presne mierenou hlavičkou k žrdi zvýšil náskok domácich na dva góly. Domáci futbalisti boli lepši v efektivite a ja preto po prvom polčase zaslúžene vyhrávali. Naši futbalisti tie šance, ktoré mali nepremenili, čo sa na takejto úrovni nevypláca.

Do druhého poslal  tréner Majoroš do hry Grígera a Popovitsa namiesto Phillipsa a Kountouriotisa. Zemplín inkasoval  hneď tri minúty po prestávke. Naši nezachytili stratu lopty v strede poľa, domáci sa rozbehli na bránu so šiestimi hráčmi a rýchly protiútok dokončil Myslovič.  Markovic bol po tretí krát krátky. Domáci vedomí si pohodlného náskoku prepli do úspornejšieho režimu. V 56.minúte tesne pred šestnástkou faulovali domáci nášho Grígera a z nariadeného priameho kopu znížil nádherným gólom kapitán Igor Žofčák na 3:1. V 61.minúte sa menilo skóre opäť, domácim vyšiel ďalší protiútok, tentokrát sa z vlastnej šestnástky vybral na ofenzívny výlet Kiwior, ktorý sa krátkymi narážačkami dostal až do šestnástky kde zoči voči Markovicovi nezváhal a poslal loptu ku vzdialenejšej žrdi. 4:1. V  64.minúte sa dostal do situácie jeden na jedného Adam Gríger, ktorý dlho váhal a Petráš jeho úmysel vystihol a celu akciu zahasil obranca domácich. Naši ale opäť nezložili zbrane a skórovali. Po rohovom kope Igora Žofčáka sa odrazila lopta od domáceho hráča pred Matúša Begalu, ktorý premiérovym gólom za Zempllín znížil na 4:2. V  68.minúte ďalší úspešný protiútok domácich na ktorého konci bol pekný banán z hranice šestnástky v podaní Bičachčiana. 5:2. V 73.minúte strelil ôsmy gól v zápase a posledný celkovo ďalšou strelou spoza šestnástky do šibenice náš bývalý hráč David Kurminowski, ktorý zakončil ďalší úspešný protiútok domácich. V 78.minúte sa dostal do sľubnej šance Neofytidis, ale keďže nie je útočník nevyriešil situáciu chladnokrvne ale pokus o lob mu vôbec nevyšiel .  Do konca zápasu sme sa dostali ešte ku niekoľkým pološanciam a priamemu kopu, ale našim dnes už nevyšlo nič.  Dnes nás vyškolil súper z efektivity. Prvý gól už v úvode zápasu dodal domácim tak potrebné sebavedomie na to, aby mohli hrať svoj futbal, ktorý im dnes priniesol veľa strelených gólov a víťazstvo.

Zostava Zemplína:

Vyjadrenia trénerov:

Pavol Staňo, tréner Žiliny: „Ja si myslím, že toto bola dobrá reakcia na tie posledné zápasy, na ten tlak, ktorý na nás je a teším sa, že chlapci podali celkom dobrý výkon. Je to vždy ťažké, po takej, ja si myslím, že nezaslúženej kritike, nejako sa znova reštartovať. Úvod bol trošku nervózny, ale myslím si, že po prvom góle sme sa trochu upokojili a pramenilo z toho šesť gólov. Mali sme aj ďalšie šance, ale aj súper mal situácie, z ktorých mohol streliť gól. Ja si myslím, že pre diváka veľmi zaujímavý zápas, hlavne pre toho nášho. Chlapci si dnes zaslúžili potlesk a ja im ďakujem za odvedený výkon.“

Jozef Majoroš, tréner Michaloviec: „Súper vyhral zaslúžene, dal šesť gólov. Nám chýbala väčšia agresivita, hovorili sme si, že musíme byť aktívnejší, viac napádať. Po zisku lopty sme mali pomalý prechod do útoku a aj keď sme si vypracovali dosť šancí, stále nám chýba lepšia prihrávka a lepšia finálna fáza. Dostali sme šesť gólov, dalo sa im predísť, upozorňovali sme hráčov presne na tieto situácie, z ktorých sme dostali góly. Bohužiaľ, musíme pracovať ďalej, čaká nás najbližší zápas, máme reprezentačnú prestávku, musíme dať hlavy hore a veriť tomu, že sa náš káder doplní a potom budú výsledky lepšie.“