Trenčín – Michalovce

— Zhrnutie19.kolo Fortuna ligy AS Trenčín – MFK Zemplín Michalovce 8:1 (2:1) Góly: 10. Roguljić, 21. Ligeon, 51. Roguljić, 54.

19.kolo Fortuna ligy

AS Trenčín – MFK Zemplín Michalovce 8:1 (2:1)

Góly: 10. Roguljić, 21. Ligeon, 51. Roguljić, 54. Bukari, 75. El Mahdioui, 78. Bukari, 87. Bukari, 89. Kadák – 14. Grič

Rozhodovali: Gemzický – Somoláni, Hrmo, ŽK: Zubairu – Soler Pino, 220 divákov

Trenčín: Bergsen – Šulek, Križan, Kapuadi, Ligeon – Roguljić (76. Kadák), El Mahdioui, Zubairu (63. Koolvijk) – Bukari, Čataković (67. Depetris), Van Kessel

Michalovce: Kira – Konstantinidis, Carrillo, Soler Pino, Vojtko – Danko (63. Kvocera), Savvidis, Grič – Neofytidis (55. Turik), Kountouiotis – Sidibé (72. Hovhannisyan)

Zostava Zemplína

Fotografie: TASR

Prvý desať minút boli naši futbalisti príliš opatrný. Trenčania mali viac loptu na kopačkách. Naši keď sa dostali k lopte namiesto rýchlych protiútokov upokojovali a zdržovali hru. Snažili sa o postupný prechod, ktorý väčšinou končil už na polovičke. Trest prišiel v 9.minúte, keď už pred tým mali „domáci“ niekoľko pološancí, ktoré im ponúkli aj naši chybami v obrane. Center do šestnástky sa dostal na nepokrytého Roguljica, ktorý hlavou prekonal prekvapenú obranu Zemplína.

Naši sa okamžite po inkasovanom góle presunuli v postavení o čosi vyššie a začali napádať Trenčín už na jeho polovici. Dostali sme k niekoľkým pološanciam a v 14.minúte aj k rohovému kopu, ktorý premenil Jakub Grič, ktorého nepokryl kapitán Šulek. 1:1. Začal sa hrať futbal hore dole. Trenčín útočil naši bránili a pokúšali sa o protiútoky.

V 21.minúte sa menilo skóre opäť. Trenčín sa s viacerými hráčmi dostal až do našej šestnástky, naši nedôsledne odkopli loptu, ktorá so dostala k Ligeonovi, ktorý z ľavej strany poslal strelu – center na zadnú tyč, ktorá zapadla do našej brány.  V 40.minúte zaujala ešte strela Modibeho, ktorý sa dostal do streleckej pozície ale brankár Bergsen, ktorý prišiel do Trenčína v zime, bol pozorný.

V prvom polčase sme videli ofenzívny futbal, ale na našej strane viac nepresností pri prechode do útoku a preto aj menej šancí, striel a gólov na našej strane.

Druhý polčas začal tam kde skončil, loptu na kopačkách mali viac Trenčania, naši sa pokúšali už viac o protiútoky, ale centre do šestnástky končili na prvej tyči domácich obrancov. V 50. minúte sa začali diať pod Dubňom veci. Škoda, že za chrbtom Matúra Kiru.

V 51. zvyšoval na 3:1 po nedôslednom bránení v šestnástke opäť Roguljic. O dve minúty sme opäť inkasovali, tentoraz po chybe v strede poľa sa sám na Kiru rútil Bukari, ktorý nekompromisne pod brvno zvýšil na 4:1. Domáci po tomto góle prepli na úsporný režim, nikam sa neponáhľali, zdržovali hru. Tréner Majoroš prestriedal a do hry poslal Turíka s Kvocerom. Naši futbalisti sa snažili s výsledkom niečo urobiť, ale prechody do útoku alebo protiútoky končili ešte pred šestnástkou.

Nič nenasvedčovalo tomu, že by mali padnúť ďalšie štyri góly. Gólové hody dnešného zápasu ešte vylepšil nádherným priamym kopom do vinkla Kirovej brány El Mahdioui, ktorý zvyšoval na priebežných 5:1. Naši aj napriek nepriaznivému stavu pokračovali v akom takom útočení. V 79´minúte naši prepadli v útoku a rýchly protiútok Trenčína zakončil zoči voči Kirovi z päťky osamotený opäť Bukari. 6:1.

V 87.minúte sa Trenčín dostal k ďalšiemu protiútoku, Gino van Kessel potiahol loptu po pravej strane a presnou prihrávkou na päťku na Bukariho, ktorý bez bránenia zvýšil na 7:1. V 89.minúte sa skončil ofenzívny uragán Trenčína gólom Kadaka po centri Bukariho, ktorý uzavrel strelecký účet celeho zápasu 8:1 a svoj hetrik. Najyvššia prehra Zemplína v histórii účinkovania vo Fortuna lige. Séria bez inkasovaného gólu sa pre Matúša Kiru skončila v tejto sezóne na čísle 279 minút. Z víťazstiev sa treba tešiť a z prehier poučiť.

Vyjadrenie trénerov:

Norbert Hrnčár, tréner Trenčína: „Z našej strany celkom slušný výkon. Futbal našim hráčom chutil, užili si ho a užili si ho aj trenčiansky fanúšikovia. Samozrejme, sme radi za víťazstvo, ale zápas už skončil a my musíme myslieť na to, čo príde ďalej. Takže musíme byť koncentrovaní a pokračovať v tvrdej práci.“

Jozef Majoroš, tréner Michaloviec: „V prvom rade blahoželám Trenčínu k víťazstvu. Vyhrali úplne zaslúžene, dali 8 gólov. My sme dnes pôsobili veľmi, veľmi naivne. Nedá sa vyhrať zápas bez agresivity a bez toho, aby sme chodili do súbojov. V tom bol najväčší rozdiel. Preto je výsledok taký, aký je. Musíme však dať hlavy hore a pripraviť sa. Máme ešte tri zápasy, v ktorých chceme zabojovať o prvú šestku, ale s takýmto prístupom a takýmto výkonom to určite nedokážeme.“

Videozostrih Huste.joj.sk

Napísali o zápase iné média…

Profutbal.sk, Trenčín spustil šialený gólostroj! Michalovce doslova rozobral na súčiastky, 15.2.2020

Na február veľmi príjemné počasie privítalo na žilinskom štadióne tímy Trenčína a Michaloviec. Aktívnejší boli v úvode hlavne domáci. Bukariho výpad v 2. minúte po chybe obrany z pravej strany nemal potrebnú presnosť. Prvý gól prišiel na začiatku 10. minúty. Dlho padajúci center zľava od van Kessela umiestnil hlavou do Kirovej brány Roguljić. O 3 minúty neskôr sa po rohu a zlom odkope sa zblízka hafvolejom presadil Grič a vyrovnal na 1:1. Po Bukariho peknej individuálnej akcii mohlo byť 2:1. V 16. minúte obišiel takmer celú obranu hostí, prihral van Kesselovi, ten zoči-voči Kirovi trafil presne, gól však pre ofsajd neplatil. Po centri Bukariho, ktorý s loptou prešiel polovicu ihriska, vypálil van Kessel. Z pár metrov však trafil len Kiru. V 21. minúte bolo 2:1, vysoký center Ligeona zľava prekvapivo zapadol k vzdialenejšej tyči hostí. 26. minúta mohla priniesť ďalší gól. Bukari sa po kvalitnej prihrávke a Zubairua ocitol pred Kirom, umne počkal na pohyb brankára, napokon ho však neprestrelil. Z dorážky nemieril presne Čataković. O minútu neskôr nepochopiteľne zlyhala dvojica Trenčanov. Tesne pred prázdnou bránou si dávali prednosť, na slabučkú hlavičku však stihol zareagovať Kira, ktorý sa zdvíhal po nezvládnutom vzdušnom súboji.

Druhý polčas začal opäť aktivitou hostí. Niekoľko náznakov vyvrcholilo v 51. minúte. Po centri Bukariho sa strelou k ľavej žrdi presadil Rogiljić. Kira si na loptu siahol, vyraziť ju však nedokázal. V 54. minúte už to bolo 4:1, keď sa po krásnej prihrávke Roguljića nekompromisne presadil Bukari. V 60. minúte si na center nabehol domáci Križan, neistý Kira nezasiahol, hlavička však letela tesne nad bránu hostí. Po dobre umiestnenej strele Roguljića vynikajúco zasiahol Kira a vyrazil na roh. V 68. minúte sa v pokutovom území snažil presadiť Kvocera, obišiel Bergsena, z uhla však napálil do jedného z obrancov, ktorý stihol priskočiť na čiaru. V 75. minúte sa El Mahdioui presadil priamym kopom tesne spoza pokutového územia, ktorý trafil na centimeter presne do horného rohu. 5:1. V 79. minúte van Kessel vypichol loptu v strede poľa, zbehol si po krídle a naservíroval loptu Bukarimu, ktorý pohodlne zasúval za Kiru. Zvýšil tým na 6:1. V 85. si E Mahdioui vyskúšal strelu zdiaľky, tá o 2 metra minula bránu hostí. Začiatok 87. minúty priniesol 8. gól v zápase. Ďalší únik van Kessela zakončil Bukari. Striedajúci Kadák v 89. minúte po centrovanej lopte hlavičkou zvýšil na 8:1. Asistenciu si pripísal Bukari. Bez minúty nadstaveného času tak v zápase pod Dubňom padlo 9 gólov.

Novinyzemplina.sk, Debakel MFK Zemplín v Žiline, Trenčín ich roztrhal 8:1, 15.2.2020

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce utrpeli v prvom jarnom ligovom zápase obrovskú hanbu. V dueli 19. kola Fortuna ligy prehrali v Žiline s AS Trenčín 1:8 a vypadli z pásma prvej šestky. Tento debakel budú môcť zverenci trénera Jozefa Majoroša odčiniť budúcu sobotu 22. februára, kedy o 14.00 hod. privítajú Nitru.

Michalovčania cestovali do Žiliny s cieľom ešte viac si poistiť miesto v prvej šestke. Trenčania ich ale doslova a do písmena rozobrali. Debakel 1:8 síce možno nezodpovedá tomu, čo sa dialo na ihrisku, ale hostia si naivným futbalom góly vo svojej sieti pýtali…

Aj keď domáci začali aktívnejšie, v prvom polčase to až na taký debakel vonkoncom nevyzeralo. Trenčiansku aktivitu korunoval v desiatej minúte otváracím gólom Roguljič, ktorý dostal v pokutovom území až príliš veľa priestoru. Michalovská odpoveď prišla o štyri minúty neskôr. Po rohovom kope kapitána Danka sa dostal k lopte Grič a nechytateľne vyrovnal. To bol ale iba jediný svetlý moment z michalovskej hry. O sedem minút neskôr už Majorošovi zverenci prehrávali opäť, keď v sieti skončil strieľaný center Ligeona. Hostia sa z toho nepoučili a v prvom polčase mohli ešte dvakrát inkasovať. Kira si ale poradil so strelou Bukariho, Čatakovič následne mieril vedľa a v samom závere vyriešil aj situáciu dvoch na jedného.

Ozajstný gólostroj spustili domáci v druhom polčase, keď sa na michalovskú bránku valil jeden útok za druhým. V 51. minúte dal na 3:1 Roguljič, o tri minúty neskôr sa presadil aj Bukari. Ďalšia hlavička Križana išla vedľa, Kira si následne poradil aj so strelou Roguljiča. Druhú michalovskú šancu v zápase si v 68. minúte vypracoval striedajúci Kvocera, ktorý síce obišiel brankára súpera, mieril ale nepresne. V 75. minúte krásne namieril z priameho kopu El Mahdiou, o štyri minúty neskôr upravil už na 6:1 Bukari. Ten tri minúty pred koncom zavŕšil hetrik a potupu Michalovčanov zavŕšil minútu pred koncom striedajúci Kadák.