TJ Mladosť Kalša – Michalovce

— Zhrnutie…2.kolo Slovnaft Cupu. TJ Mladosť Kalša – Zemplín Michalovce 1:2 (0:1) Góly: 65. J. Kolbas – 21. Popovits, 87.

…2.kolo Slovnaft Cupu.

TJ Mladosť Kalša – Zemplín Michalovce 1:2 (0:1)

Góly: 65. J. Kolbas – 21. Popovits, 87. Phillips

ŽK: 57. Pástor (Kalša)

Rozhodovali: Gemzický – Ádám, Mihalík; 490 divákov

TJ MLADOSŤ: Pella – Kolek (89. Pilipčuk), Pav. Šuľák, P. Krakovský, Kražel – E. Seman, Pástor (80. Šalagovič), J. Kolbas, J. Capík – J. Novák (67. Zeher), Š. Majerník

MFK ZEMPLÍN: T. Dráb – Siopis, F. Vaško, Vovkun, M. Vojtko – Neofytidis – Phillips, Špoljarič (70. Soler), Kountouriotis (65. Ivanov), Popovits – A. Griger (65. M. Trusa)

Predzápasová fotka

Michalovskí futbalisti v utorok popoludní vstúpili do nového ročníka pohárovej súťaže Slovnaft Cup. V rámci 2. kola (v tom úvodnom mali ako prvoligista voľný žreb) sa predstavili na ihrisku účastníka tretej ligy Východ TJ Mladosť Kalša, kde po tuhom boji napokon triumfovali 2:1. V nasledujúcom kole pohára ich bude čakať zemplínske derby vo Vranove nad Topľou, termín tohto zápasu ešte nie je známy.

Kalšania síce hneď v úvode zahrávali prvý rohový kop, ale potom už prevzali iniciatívu do rúk favorizovaní hostia, ktorí sa usadili na polovici domácich a už v 5. minúte ich mohol poslať do vedenia Kountouriotis, ktorý však zblízka neusmernil prízemný center Phillipsa do siete. V 21. minúte sa už Michalovčania radovali, Špoljarič poslal dlhý nákop na Popovitsa, brankár Pella proti nemu chybne vybehol, čo grécky krídelník využil na pohodlné otvorenie skóre – 0:1. Po polhodine hry hlavičkoval po priamom kope Popovitsa nad Vaško. Domáci sa osmelili v závere polčasu a hneď aj mohli vyrovnať, po rohu Nováka však zakončil Šuľák iba do žrde. V 39. minúte Phillipsovu tvrdú strelu vyrazil Pella a rovnaká situácia sa zopakovala o minútu aj na druhej strane, Novákovu jedovku vyboxoval Dráb.

Krátko po zmene strán hlavičku Vovkuna zo sľubnej pozície zblokovala domáca obrana na rohový kop a vzápätí nebezpečne pálil z voleja Kountouriotis, ale nepresne. S pribúdajúcimi minútami začali čoraz viac hroziť aj Kalšania a v 65. minúte sa dočkali. Na rohový kop Krakovského si najvyššie vyskočil Kolbas a hrajúci lodivod treťoligistu hlavou vyrovnal na 1:1. Tento moment vlial domácim do žíl ešte viac energie, ale žiadnu ďalšiu tutovku si už nevypracovali. Naopak, v závere prišli chvíle hostí. S prvou strelou Phillipsa si ešte Pella poradil, ale na krásne zakončenie Panamčana z 87. minúty už nemal nárok – 1:2. Triumf Michaloviec mohol v nadstavení hneď dvakrát spečatiť Trusa, ale vo veľkých šanciach nepochodil.