Slovan Bratislava – Michalovce

— ZhrnutieMichalovská séria bez prehry sa skončila. V sobotu večer utrpeli v súboji 14. kola Fortuna ligy na trávniku bratislavského

Zhrnutie

Michalovská séria bez prehry sa skončila. V sobotu večer utrpeli v súboji 14. kola Fortuna ligy na trávniku bratislavského Slovana vysokú porážku 0:6, keď v oboch polčasoch inkasovali po tri góly.

Líder tabuľky mal od začiatku duelu prevahu a vďaka zaváhaniu defenzívy žlto-modrých sa už v 5. minúte dostal aj do vedenia, keď po Mohovej prihrávke zblízka prekonal Kiru Šporar – 1:0. Michalovská odpoveď prišla o desať minút neskôr, avšak veľmi nepresná strela Kolesára neznamenala pre Greifa žiadne nebezpečenstvo. V 20. minúte stratili hostia loptu na svojej polovici, zoči-voči Kirovi sa dostal Moha a ten nezaváhal – 2:0. „Belasá“ dominancia pokračovala a v 26. minúte po rohovom kope Holmana a hlavičke Ljubičiča odrazenej od brvna „vystrihol“ efektné nožničky kanonier Šporar, ktorý zvýšil už na rozdiel triedy. Krátko na to Kira vyrazil Mohovu strelu na roh. Na opačnej strane pohrozil strelou z 20 metrov Rota, ale lopta išla tesne vedľa.

Cez prestávku urobili Zemplínčania dve striedania, ale ani tie zvrat v stretnutí nepriniesli. Slovan bol rozbehnutý a v 48. minúte si Sukhotského center hlavou vrazil do vlastnej siete Beskorovainyi – 4:0. V ďalších minútach boli „šoltisovci“ blízko ku skorigovaniu nepriaznivého skóre, v 50. minúte Kurminowski po Kolesárovej prihrávke za obranu tesne minul, v 52. minúte Kolesárovu technickú strelu vytlačil Greif na rohový kop, po ktorom Beskorovainyi opečiatkoval žrď. V 66. minúte fauloval tento Ukrajinec vo vlastnej šestnástke Šporara a nariadený pokutový kop premenil Čavrič – 5:0. Ďalší gólový úder zasadili Bratislavčania hosťom v 77. minúte, keď Moha nasadil „jasle“ Rotovi a pred Kirom nezaváhal – 6:0. Aj keď vo zvyšných minútach mali obe mužstvá solídne náznaky šancí na skórovanie, gól už nepadol.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Zemplín Michalovce 6:0 (3:0)

Góly: 5. a 26. Šporar, 20. a 77. Moha, 48. vlastný Beskorovainyi, 67. Čavrič (11 m)

ŽK: 43. Sukhotskyy – 56. Nawotka, 66. Beskorovainyi, 90+. M. Regáli

Rozhodovali: Marhefka – Vorel, Poláček; 1099 divákov

ŠK SLOVAN: D. Greif – Apau, Bajrič, Bozhikov, Sukhotskyy – Ljubičič, De Kamps (75. Savičevič) – Čavrič (80. Cmiljanič), Holman (68. Dražič), Moha – Šporar

MFK ZEMPLÍN: M. Kira – Grič, Carrillo, Beskorovainyi – Rota, Turík, P. Kolesár, Iloski (46. M. Regáli), Nawotka – B. Vaščák (75. M. Begala), Sulley (46. Kurminowski)