Slávia TU Košice – Michalovce

— Zhrnutie3.kolo Slovenského pohára Slávia TU Košice – MFK Zemplín Michalovce 2:1 (1:1), po penaltách 4:3 do 4. kola SC

Góly: 16. Kambarov – 35. Martínez

Penaltový rozstrel: S. Danko – dal – 0:1, Kosovskyi – dal – 1:1, Savvidis – dal – 1:2, Trebuňák – dal – 2:2, M. Trusa – dal – 2:3, Vilčko – dal – 3:3, Martínez – nedal – 3:3, P. Verčimák – dal – 4:3, Grič – nedal – 4:3

Rozhodovali: Čiernik – M. Benko, Vass; 300 divákov

SLÁVIA TU: Pangrác – M. Popovič, P. Verčimák, Lancoš, Vilčko – Gere – Maliarenko, Čabala (61. D. Novotný), Kosovskyi, Kambarov (82. Vysočan) – Trebuňák

MFK ZEMPLÍN: T. Dráb – Rota, Grič, D. Špak, M. Kolesár – S. Danko, Mavretič (30. Savvidis), Martínez – Kountouriotis, Hovhannisyan (72. M. Trusa), Bezerra (53. Popovits)

Michalovskí futbalisti nezopakujú minuloročný pohárový úspech. V 3. kole Slovnaft Cupu totiž prekvapujúco nestačili na účastníka štvrtej ligy Juh Sláviu TU Košice, na pôde ktorej prehrali po slabom výkone po penaltovom rozstrele. V riadnom hracom čase sa skončil duel výsledkom 1:1, na jedenástky vyhral outsider 4:3.

Zemplínčania bez Kiru, Žofčáka, P. Kolesára či Sidibého na ihrisku vysokoškolákov na Watsonovej ulici v Košiciach mali podľa očakávania územnú prevahu a už v 11. minúte si vypracovali sľubnú príležitosť na skórovanie, keď Martínez peknou uličkou vysunul Kolesára, ale ten tesne minul bránu. A tak o päť minút neskôr z ničoho-nič udreli domáci, keď Drába prekonal Kazach Kambarov – 1:0. V 24. minúte potiahol loptu do šestnástky Bezerra, spätne prihral Kountouriotisovi, ktorý zblízka nechal vyniknúť Pangráca. Desať minút pred prestávkou sa žlto-modrí dočkali vyrovnania, keď Martínezova tečovaná strela spoza šestnástky skončila v sieti – 1:1. Zdalo sa, že tento gól favorita nakopne, ale boli sme na omyle.

Aj po zmene strán bol tlak hostí sotva platonický a výkon chabý. V 49. minúte pokus aktívneho Kountouriotisa s námahou vyrazil Pangrác a o tri minúty ten istý hráč po individuálnej akcii len tesne minul šibenicu. Domáci sa v ofenzíve pripomenuli v 65. minúte, Gereho strela však išla nad. O desať minút na to to skúšal z priameho kopu Popovits, Pangrác však bol pripravený. Zakrátko Popovits prihral do päťky Trusovi, ktorý však z troch krokov nenamieril presne. V závere po štandardkách dvakrát nebezpečne pohrozili aj Košičania, Drábovi narobila problémy hlavne strela Kambarova. Tri stovky divákov však už gól nevideli, a tak rozhodnúť musel penaltový rozstrel, ktorý lepšie zvládli domáci. Michalovčania totiž až dvakrát stroskotali na Pangrácovi, kým hráči štvrtoligového lídra boli neomylní.

Zostava MFK Zemplín Michalovce

Tréner Anton Šoltis: „Náš výkon vôbec nebol dobrý, šancu sme dali aj hráčom, ktorí v lige hrávajú menej, ale svojej šance sa nechopili tak, ako by mali. Súper bojoval, bol oddaný a dobre bránil, ale predsa hrá o tri súťaže nižšie a mali sme si s ním poradiť. Vypadnutie ma mrzí a verím, že aj chlapcov, lebo nemal som pocit, že všetci vedeli, na akom zápase sú. V niektorých fázach mi to pripomínalo, ako keby nastúpili na prípravný duel. U chlapcov mi chýbalo viac agresivity a chcenia v šestnástke. Málo sme sa tlačili do zakončenia. V defenzíve sme v prvom polčase nehrali dobre, zaspali sme na vavrínoch a potom sa to už ťažko doháňalo. Musíme dať hlavy hore, už v sobotu nás čaká Trenčín a taký výkon na neho určite nebude stačiť. Verím, že chlapci porozmýšľajú nad dnešným výkonom a najbližšie podajú oveľa lepší.“

Videozostrih Peter Zagiba RTVS

Michalovce von z pohára, ďalej ide košický štvrtoligista!

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce boli v Slovnaft Cupe veľkým favoritom na trávniku štvrtoligovej Slávia TU Košice. Rozdiel troch súťaží sa však napokon neprejavil, futbalovú kvalitu predčila bojovnosť a túžba po úspechu. Gratulujeme Slávii k postupu!

Uverejnil používateľ Peter Zagiba RTVS Utorok 10. septembra 2019

Napísali o zápase iné média…

Profutbal.sk, 10.9.2019, Tomáš Zagiba

O prvé výrazné prekvapenie v aktuálnej edícii Slovnaft Cup-u sa postarali futbalisti Slávie TU Košice, ktorí v 3. kole vyradili prvoligové Michalovce. Takticky skvele pripravení „vysokoškoláci“ favorita takmer nepustili ku svojej bráne. Po remíze v riadnom hracom čase rozhodol o prekvapujúcom víťazovi penaltový rozstrel.

Zemplínčania nastúpili s viacerými hráčmi zo širšieho kádra, v bráne dostal šancu Tomáš Dráb, v poli legionári Bezerra, Pedro Garcia, Armen Hovhannisyan či Til Mavretić. Tí ale svoju šancu nevyužili. Domáci sa ujali vedenia v 16. minúte, skóre otvoril Kazach Yelzhas Kambarov. Prvoligista odpovedal ešte pred prestávkou gólom „Pedrita“, to bolo však zo strany účastníka Fortuna ligy prakticky všetko. V rozstrele boli Slávisti neomylní a mohli tak oslavovať jedinečný úspech.

Tímový duch na strane outsidera
Žlto-modrým sa prehra a vypadnutie so štvrtoligistom prehĺtalo priťažko. Tréner Anton Šoltis sa však nevyhováral. Priznal, že jeho tím nepodal adekvátny výkon. „Chceli sme postúpiť, mali sme postúpiť. Patrilo by sa vyradiť súpera zo štvrtej ligy. Nepodali sme však dobrý výkon, neboli sme tak draví a hladní po postupe ako domáci. Duel dospel do rozstrelu, penalty sú vždy vabank. Vypadli sme, hoci sme chceli ísť ďalej. Mali sme pre to urobiť viac,“ okomentoval 43-ročný rodák z metropoly východu, pričom nezabudol pogratulovať svojmu dobrému priateľovi Rolandovi Móderovi, sediacemu na lavičke Slávie TU: „Rolimu to prajem, snáď sa im podarí chytiť ešte nejakého prvoligistu, aby sa štadión zaplnil.“

Pri pohľade na hráčov oboch tímov bolo zreteľne vidieť, že po postupe túži viac outsider. Pri penaltovom rozstrele sa domáci držali za ramená, zatiaľ čo hostia takmer bez záujmu sledovali jednotlivé pokusy. „Nemal som z toho dobrý pocit,“ pritakal Šoltis a ďalej rozvil svoje dojmy: „Mužstvo má veľa národností, zatiaľ ešte nemáme toho správneho tímového ducha. Musíme na tom pracovať. Z našej strany mi to skôr pripadalo ako na prípravnom zápase, a to sa nemôže stávať. Ten duch tam musí byť, bez toho to nejde. Vedeli sme, že súper bude oduševnený, že bude behať a bojovať. To na nás dnes stačilo. Kvalita možno bola na našej strane, ale pokiaľ tomu nedáte aj niečo viac, dopadne to tak, ako to dopadlo. Musíme sa rýchlo pozviechať, pretože je tu opäť liga, v ktorej potrebujeme byť úspešní.“

Vysneným protivníkom Slovan
Hoci to možno teraz znie až príliš sebavedomo, no tábor Slávie TU po zápase tvrdil, že na Michalovce si od začiatku veril. Smelé plány sa naplnili. „Chlapci do toho dali veľa energie a snahy. Museli vynaložiť štyrikrát viac úsilia ako v štvrtej lige. Vyplatilo sa, postupujeme,“ neskrýval radosť domáci kormidelník Roland Móder, ktorého teší, že sa vytiahol pred svojím dlhoročným kamarátom: „S kolegom Tonom Šoltisom sme sa pár dní doberali. V kútiku duše som veril, že by som proti nemu mohol dosiahnuť dobrý výsledok. Verím, že sa na mna hnevať nebude.“

Ambiciózny účastník IV. ligy Juh, ktorý sa netají cieľom postúpiť do III. ligy Východ, podal kompaktný a oduševnený výkon. „Michalovčania musia porozmýšľať, či do toho dali všetko. Isté je, že my sme do hry vložili srdce, zatiaľ čo oni asi nie natoľko, ako by sa patrilo,“ zamyslel sa Móder a na otázku, či svojim hráčom pred víkendom povolí osláviť postup, dodal: „Dúfam, že si všetci vybrali na stredu voľno (úsmev). Nejaké to pivko dnes padne, hoci v kádri sú študenti i pracujúci.“

Štvrté kolo národného pohára sa bude žrebovať, na atletický štadión Technickej univerzity na Watsonovej ulici tak môže čoskoro pokojne zavítať i ďalší prvoligista. Koho by si Slávisti želali? „Chalani v kabíne sa zhodli, že chcú Slovan. Tak dajme tomu,“ dodal s úsmevom na tvári Móder.

Do práce až vo štvrtok
Hrdinom stretnutia sa napokon stal brankár Košičanov Ľubomír Pangrác, ktorý v rozstrele zlikvidoval pokusy Pedra Garciu a Jakuba Griča. „Je to parádny pocit! Medzi nami je rozdiel troch líg a my sme postúpili možno tým najkrajším spôsobom. Super. Keď som chytil druhú penaltu, nemohol som tomu uveriť,“ sypal zo seba sympatický gólman, ktorému spoza brány radili i jeho kamaráti: „Hovorili mi, kam sa mám hodiť, no nemám to rád. Vždy je to päťdesiat na päťdesiat, tak som si radšej išiel svoje a nepočúval som ich. Nakoniec to vyšlo.“

Dobre stavaný brankár by za normálnych okolností v stredu ráno naklusal do práce, po azda najkrajšom momente futbalovej kariéry je ale isté, že si vyberie voľno. „Tento postup musíme osláviť. Pracujem ako pokladač podláh, no je pre mňa výhodou, že robím v otcovej firme. Zajtra teda do práce nepôjdem,“ zasmial sa 29-ročný ochranca troch žrdí a so širokým úsmevom na tvári poznamenal: „Otec ešte nevie, že mám voľno.“

Dostatočný čas na regeneráciu po stretnutí, ale i po oslavách, bude mať i kapitán Slávie TU Peter Vilčko, pracujúci ako defektoskopista v rušňovom depe. „Do práce idem až vo štvrtok, dovtedy sa dám určite dokopy. Na zápase boli i moji kolegovia, takže niečo im za tento postup určite budem musieť kúpiť. Nejaké to pivko padne, možno, že nám šéf uleje i po štamperlíku,“ tešil sa už 36-ročný futbalista, ktorý sa aj niekoľko minút po stretnutí rozplýval z toho, že spolu so spoluhráčmi vyradili obrovského favorita zo Slovnaft Cup-u. „Je to niečo úžasné vyradiť prvoligistu. Klobúk dolu pred celým tímom. Hrali sme fakt dobre, ideme ďalej. Tešíme sa na súpera vo štvrtom kole, sme zvedaví, koho nám žreb prisúdi. Isté je, že nás už nik nepodcení,“ uzavrel Vilčko.