ŠKF Sereď – Michalovce

— Zhrnutie…9.kolo Fortuna ligy ŠKF Sereď – MFK Zemplín Michalovce 1:1 (0:1) Góly: 52´Ivan (11m) – 20´Žofčák (11m) ČK: 52´Popovits,

…9.kolo Fortuna ligy

ŠKF Sereď – MFK Zemplín Michalovce 1:1 (0:1)

⚽️ Góly: 52´Ivan (11m) – 20´Žofčák (11m)
🟥 ČK: 52´Popovits, 69´Phillips

ŽK: 13. Méndez, 27. Phillips (obaja Michalovce)

Rozhodovali: Mastiš – Štrbo, Poláček; bez divákov

ŠKF: Yakubu – Morong, Čelikovič, Djiby Ba (46. Slaninka), T. Hučko – Duranski (79. Mečiar), Šumský – Iván, Bušnja, Jureškin (71. D. Potoma) – Špehar (34. Pankaričan)

MFK ZEMPLÍN: M. Markovič – M. Kolesár, Soler, F. Vaško, Méndez – Neofytidis – Phillips, I. Žofčák (90. Kountouriotis), Špoljarič, Popovits – M. Trusa (76. Siopis)

Zostava Zemplína proti Seredi

Priebeh zápasu

Zápas začal v rezkom tempe, s pozornými obranami a pokusmi o rýchly prechod do útoku. V 8.minúte sa dostal Zemplín k štandardnej situácii, priamy kop zahrával Žofčák, jeho center sa skoro dostal na hlavu Solera, lopta preletela pol metra ponad jeho hlavu. V 20. minúte fauloval Ba Tidiane v šestnástke Spoljarica a následný pokutový kop s prehľadom premenil Igor Žofčák.

V 27.minúte videl za faul zozadu na Spehara Ricardo Phillips žltú kartu.  V 31.minúte sa dostal do šance Phillips, ale jeho strela po prihrávke od Žofčáka tesne minula pravú žrď Yakubovej brány. V 38.minúte sa musel vyznamenať Markovic, ktorý skvele vyrazil strelu Busnju. V 29.minúte sa dostal do šance už striedajúci Pankaričan (vystriedal zraneného Spehara), ale z piatich metrov zoči voči Markovicovi neuspel a netrafil bránu. V 42.minúte vyskúšal strelu z 30 metrov Šumský, jeho strelu kontroloval Markovic, išla tesne nad brvno. Prvý polčas sa niesol vo svižnom tempe s viacerými pohľadnými akciami a strelami.

Druhý polčas začal celkom zhurta. V 52.minúte domáci zahrávali rohový kop. Po závare pred bránou, sa lopta podrážala od Popovitsa do Markovica a po tom nazad cez sereďského hráča opäť ku Popovitsovi, aby rozhodca Mastiš zapískal, že videl ruku Popovitsa a ukázal mu červenú kartu a samozrejme na biely bod. Z následnej penalty vyrovnal stav na 1:1 Alex Ivan. Naši o jedného hráča menej zapli defenzívny režim s rozostavením 4-4-1 a začali o to pozornejšie brániť a vyrážať do prípadných rýchlych protiútokov cez Žofčáka a Trusu. Niekoľko akcií dokonca zaváňalo aj druhým gólom, ale chýbala chladna hlava vo finálnej fáze.

V 69.minúte dostal druhú žltú kartu v zápase Ricardo Phillips a znížil počet Zemplínčanov na ihrisku na deväť. O päť minút na to vystriedal Trusu pravý obranca Siopis. Naši prepli do rozostavenia 4-4-0, tu už neostávalo nič iné ako brániť bod. Do konca zápasu naši tuho bránili remízu, nepúšťali domácich k žiadnym vážnym šanciam, a ak už lopta letela do šestnástky poradil si s ňou dnes spoľahlivo chytajúci Matej Markovic.

Stretnutie skončilo remízou jedna jedna. Po takomto priebehu zápasu je bod o to cennejší. Nasleduje reprezentačná prestávka. 17.októbra privítame na domácom štadióne pred prázdnymi tribúnami DAC Dunajská Streda.

Vyjadrenia trénerov:

Peter Léránt, tréner Serede: „Veľké sklamanie. V dobrom prvom polčase sme mali rozhodnúť zápas v náš prospech. Podľa mňa červené karty sedeli, akurát, že nám to viac uškodilo ako pomohlo. Ťažko sa mi hodnotí toto stretnutie. Súper vyťažil z minima maximum.“

Jozef Majoroš, tréner Michaloviec: „Musím chlapcov pochváliť za veľmi dobrý taktický výkon. Škoda, že sme nedokázali zvýšiť na 2:0, mohli sme brať aj tri body. Pokiaľ však nebudeme premieňať šance ťažko budeme naplno bodovať. Situácia pred penaltou bola ruka domáceho hráča. V oslabení sme už ťažko vpredu mohli niečo vymyslieť.“