Sereď – Michalovce

— Zhrnutie..17.kolo Fortuna ligy ŠKF Sereď – MFK Zemplín Michalovce 0:2 (0:0) Góly: 80. Sidibé, 90+3- Hovhannisyan. Rozhodoval: Smolák, ŽK:

..17.kolo Fortuna ligy

ŠKF Sereď – MFK Zemplín Michalovce 0:2 (0:0)

Góly: 80. Sidibé, 90+3- Hovhannisyan. Rozhodoval: Smolák, ŽK: Metalsi, Lukáčik – Hovhannisyan. 247 divákov.

Sereď: Iliev – Dabó, Ba, Hučko, Slaninka – Pankaričan (46. Rorič), Lukáčik (82. Nascimento), Iván, Metalsi – Morong, Špehar (61. Louka)

Michalovce: Kira – Rota, Carrillo, Soler, Vojtko – Grič – Danko (89. Kountouriotis), Savvidis, Garcia, Kolesár (74. Žofčák) – Sidibé (90.+ Hovhannisyan)

Zostava Zemplína

Stretnutie sa odohralo v Myjave, kde svoje domáce zápasy hrá ŠKF Sereď. Deň pred tým sa na tom istom ihrisku hral zápas Trnava – Ružomberok 2:0, pretože Trnava momentálne mení trávnik v City Aréne. Naši futbalisti dnes podali trpezlivý, obetavý a kolektívny výkon. Sereď sa pri bráneni stiahla príliš hlboko a znemožňovala našim možnosť o prekvapujúcu prihrávku, či prechod do útoku. Začal sa hrať kombinačný medzišestnástkový futbal. Domáci sa dostali k šnaci po centri zľava už v 7. minúte, musel sa vytiahnuť Matúš Kira, ktorý zneškodnil hlavičku Špehara z bezprostrednej blízkosti. Sereď sa snažila o rýchly prechod do útoku, ale naša pozorna obrana už ich do konca polčasu k ničomu vážnejšiemu nepustila. Naši sa presadzovali naozaj ťažko na ťažkom teréne, ktorý spôsoboval aj problémy pri rozohrávke oboch mužstiev. Naši mali aj niekoľko pološancí, ale ani roh a ani štandardná situácia neskončili gólom. Sereďsku obranu pozorne dirigoval v prvom polčase stopér a kapitán Serede – Hučko.

Druhý polčas už bol o niečo rezkejší. Sereď, zhruba pred skoro troma stovkami divákov chcela ukázať, že hrá doma a snažila sa útočiť. Niektoré šance skončili mimo bránu a niektoré zachytili futbalisti Zemplína, ktorí sa snažili vyrážať do rýchlych protiútokov do o niečo viac otvorenej Sereďskej obrany. Prestriedali sme, do hry prišiel Žofčák, ktorý na ľavej strane zvýšil aktivitu a bol dôležitým článkom pri prechode do útoku. Pri jednom takom protiútoku sa mu v 80.minúte podarilo odcentrovať do šestnástky, kde stopéri Serede nedôsledne pokryli Sidibeho, ktorý dvoma dotykmi otvoril skóre, 0:1. Lopta sa od brvna zatočila za bránkovú čiaru, aby sa vďaka falšu stočila von. Pozornému čiarovému rozhodocovi to našťastie neuniklo. Gól potvrdili aj televízne zábery. Domáci otvorili hru ešte viac. Naši pozorne bránili a nedopustili prečíslenie alebo vyloženú šancu Seredi. Futbalisti Serede sa dostali k ešte niekoľkým štandardným situáciám, ale naša obrana všetko pokryla. Po poslednej štandardke domácich sme sa dostali v 93.minúte k finálnemu útoku. Rota vyviezol z vlastnej šestnástky loptu k autovej čiare, prihral na stredovú čiaru Kountouriotisovi, ktorý ju potiahol až pred šestnástku Ilieva, nezištne prihral naľavo nabiehajúcemu Arménovi Hovhannisyanovi, ktorý svojim prvým gólom za Zemplín uzavrel skóre a aj celý zápas. Zemplín si vezie z Myjavy 3 body do tabuľky Fortuna ligy.

Vyjadrenia trénerov:

Jozef MAJORORŠ – „V prvom rade chcem chlapcom zablahoželať k výkonu aj víťazstvu, ktoré sa nerodilo ľahko. Hralo sa na ťažkom teréne, ktorý bol poznačený piatkovým zápasom medzi Trnavou a Ružomberkom. Prvých desať minút sme sa na ihrisku hľadali. Domáci pohrozili hlavičkou Špehara, ktorú však zneškodnil Kira. Od tohto momentu sa prvý polčas hral medzi šestnástkami a súpera sme nepúšťali do žiadnych vyložených šancí. My sme mali niekoľko ofenzívnych akcií, pri ktorých nám chýbal väčší pokoj vo finálnej fáze. Po prestávke sme už prebrali taktovku nad zápasom. Chlapci veľmi dobre kombinovali a vypracovali si možno päť gólových šancí, z ktorých dve aj premenili.Chlapci zápas odmakali a predovšetkým v defenzíve hrali dôsledne. Všetci si plnili svoje úlohy a každý z nich sa obetoval pre výsledok mužstva. Podali kolektívny výkon a odovzdali sa pre úspech,“

Videozostrih Huste.joj.sk

Záznam celého stretnutia ŠKF Sereď – MFK Zemplín Michalovce 0:2

Napísali o zápase iné média….

profutbal.sk, Sereď zaznamenala tretiu prehru v rade, podľahla Michalovciam, 30.11.2019

V prvom polčase sa hral obojstranne opatrný futbal s minimom gólových šancí. V 7. minúte si s gólovou šancou Serede poradil michalovský brankár. V 13. min hlavičkový pokus Sidibého skončil v rukaviciach brankára Ilieva. V 27. minúte pokus Danka minul ľavú žrď seredskej bránky. V 36. minúte po rohovom kope Ivána nedokázal Ba loptu usmerniť do priestoru michalovskej bránky. V závere polčasu sa mohli hostia dostať do vedenia, ale Martinez namiesto strely zvolil zbytočnú prihrávku.

Po zmene strán sa v 53. min dostal do šance hosťujúci Vojtko, ale jeho pokus zneškodnil brankár Iliev. O 5 minút neskôr opäť pohrozili Zemplínčania, keď Sidibé prihral Martinezovi, ale jeho strela išla mimo sereďskej bránky. V 68. min priamy kop michalovského Griča skončil u domáceho gólmana. V 70. minúte opäť pohrozili hostia, keď strelu Savvidisa zneškodnil Iliev. O 5 minút neskôr sa mohli Michalovce ujať vedenia, keď center Danka sklepol Sidibé a tvrdej strele Martineza chýbali centimetre. V 78. minúte po centri striedajúceho Žofčáka hlavičku Sidibého vyškriabal Iliev na roh. V 80. minúte sa hostia predsa len dočkali, keď aktívny Sidibé po prihrávke Žofčáka dostal loptu za Ilievov chrbát. Zemplínčania po strelenom góle umnou hrou kontrolovali priebeh zápasu, domácich nepustili do záverečného tlaku a dokonca v nadstavenom čase strelili druhý gól, ktorý zaznamenal striedajúci Hovhannisyan, ktorý za niečo viac ako minútový pobyt na ihrisku stihol dostať žltú kartu a streliť gól. Za výkon v druhom polčase si Michalovčania zaslúžene odvážajú tri body a domáci natiahli šnúru zápasov bez víťazstva na štyri.

Dolny Korzar.sk, Michalovce opäť vynulovali súpera. Majoroš: Zázračný prútik nemám 30.11.2019

Výborný kolektívny výkon priniesol žlto-modrým ďalšie tri body.

MYJAVA/MICHALOVCE. Dve víťazstvá, sedem strelených gólov a žiadny inkasovaný.

Taká je bilancia michalovského MFK Zemplín po zmene na trénerskom poste.

Po povýšení doterajšieho asistenta Jozefa Majoroša do funkcie hlavného kouča sa žlto-modrým začalo výsledkovo dariť a po dvoch triumfoch v rade sú znovu len krôčik od hornej šestky.

Mužstvo od Laborca si zakričalo víťazný pokrik aj po stretnutí na myjavskom štadióne, kde domáci ŠKF iClinic Sereď zdolalo 2:0 a zaknihovalo druhý plný zásah na súperovej pôde v aktuálnom prvoligovom ročníku.

Všetko podstatné sa udialo v záverečnej fáze duelu, kedy najprv v 80. minúte po Žofčákovej prihrávke svojím už siedmym gólom v sezóne otvoril skóre Issa Modibo Sidibé.

Poisťujúci zásah pridal v tretej minúte nadstavenia Armen Hovhannisjan, ktorý pri absolútnom vabanku domácich zužitkoval nezištnú prihrávku od Christosa Kountouriotisa.

Po prestávke prebrali iniciatívu
Michalovské víťazstvo je úplne zaslúžené.

Aj keď sa väčšina zápasu odohrávala medzi pokutovými územiami, po zmene strán s pribúdajúcimi minútami začali čoraz viac preberať iniciatívu východniari.

„V prvom rade chcem chlapcom zablahoželať k výkonu aj víťazstvu, ktoré sa nerodilo ľahko. Hralo sa na ťažkom teréne, ktorý bol poznačený piatkovým zápasom medzi Trnavou a Ružomberkom,“ rozhovoril sa kormidelník MFK Zemplín Jozef Majoroš.

„Prvých desať minút sme sa na ihrisku hľadali. Domáci pohrozili hlavičkou Špehara, ktorú však zneškodnil Kira. Od tohto momentu sa prvý polčas hral medzi šestnástkami a súpera sme nepúšťali do žiadnych vyložených šancí. My sme mali niekoľko ofenzívnych akcií, pri ktorých nám chýbal väčší pokoj vo finálnej fáze. Po prestávke sme už prebrali taktovku nad zápasom. Chlapci veľmi dobre kombinovali a vypracovali si možno päť gólových šancí, z ktorých dve aj premenili.“

Každý sa obetoval pre úspech
Už pred úvodným zásahom boli Zemplínčania blízko ku gólu.

Najprv v 75. minúte strelou z hranice šestnástky opečiatkoval brvno Martínez a krátko po ňom Sidibého hlavičku bravúrne vytlačil na roh brankár Iliev.

Cítil Majoroš už vtedy, že jeho zverenci zápas dokážu zlomiť na svoju stranu?

„Ja som veril od začiatku, že ten zápas môžeme vyhrať. Samozrejme, vedeli sme, že Sereď má tiež dobré mužstvo a že to nebude ľahké. Bol som však presvedčený, že šance prídu a nejaké z nich aj využijeme. To sa aj naplnilo.“

Po reprezentačnej prestávke sú Michalovčania ako vymenení a vyzerá to, ako keby ich nový tréner „vyšibal“ zázračným prútikom.

Po dvoch výhrách poskočili v tabuľke na ôsme miesto a znížili manko na šieste Zlaté Moravce už len na dva body.

„Ja žiadny zázračný prútik nemám. Chlapci zápas odmakali a predovšetkým v defenzíve hrali dôsledne. Všetci si plnili svoje úlohy a každý z nich sa obetoval pre výsledok mužstva. Podali kolektívny výkon a odovzdali sa pre úspech,“ pochválil hráčov 41-ročný lodivod.

Profutbal.sk Sereď v ofenzíve sterilná, na gól čaká už 371 minút, 1.12.2019

Zabudli, ako chutí radosť zo streleného gólu. Posledným úspešným strelcom Serede vo Fortuna lige bol ešte v zápase 12. kola proti Trnave Djiby Ba. Odvtedy sa zverenci trénera Vojneského v piatich dueloch gólovo nepresadili.

V 13. kole síce Sereď vyhrala v Senici najtesnejším rozdielom 1:0, jediný gól duelu si ale v 79. minúte do vlastnej siete strelil Gustavo Cascardo. Odvtedy svieti v kolónke strelených gólov pri ŠKF nula. V Dunajskej Strede to ešte stačilo na bod (0:0), v ďalších troch stretnutiach ale prišli prehry. „Doma“ v Myjave Sereď podľahla Nitre 0:1, následne prehrala na Tehelnom poli so Slovanom 0:2 a v sobotu, opäť na kopaniciach, aj s Michalovcami 0:2.

„Ťažko k tomu niečo povedať. Až na jednu hlavičku v prvom polčase sme si nevypracovali nič. Bez gólov nemôžeme pomýšľať na víťazstvo,“ pokrčil plecami kapitán Serede Tomáš Hučko, ktorý si aktuálne strelecké trápenie mužstva nedokáže vysvetliť: „Je to skôr otázka na útočníkov. Nedostávame sa do šancí, sami sa tak dostávame pod tlak, z čoho pramenia chyby a inkasované góly. Neviem, čo zmeniť. Snažíme sa to zlomiť, žiaľ, nie je to jednoduché.“

„Musíme začať strieľať góly, inak nemôžeme vyhrať. Keď vezmeme do úvahy fakt, že Senica si v našom zápase strelila vlastný gól, znamená to, že sme sa nepresadili už v piatich dueloch po sebe. Je to veľký problém. Máme úzky káder, pár hráčov nám chýba. Hráme s tým, čo máme. Žmýkame z tohto mužstva maximum,“ tvrdí tréner Slavče Vojneski.

Sobotňajší duel s Michalovcami, ktorý na štadióne sledovalo len 240 divákov, bol pomerne vyrovnaný, hoci aktívnejší smerom do ofenzívy boli hostia. Tí napokon za to boli aj odmenení, keď v 80. minúte otvoril skóre Sidibé. Lopta sa po jeho zakončení odrazila len tesne za bránkovú čiaru. Aspoň tak znel verdikt rozhodcov, na čele s hlavným Michalom Smolákom.

„Podľa mňa to gól nebol, videl som celú situáciu zo šestnástky. Musíme si to pozrieť na videu, no osobne si myslím, že to čiarový rozhodca nemohol vidieť,“ poťažkal si Hučko a rovnaký názor mal i jeho tréner. „Neviem, či to bol gól, alebo nie. Pozrieme si to, no ľudia, ktorí boli blízko, tvrdia, že to gól nebol. Ak je to pravda a gól bol napriek tomu uznaný, je to pre futbal katastrofa. Samozrejme, chyby sa stávajú, nie je mojou prácou hodnotiť výkony rozhodcov. Na to máme kompetentných ľudí,“ dodal Vojneski. Opačný pohľad na sporný moment mal hosťujúci tábor. „Hráči mi po zápase tvrdili, že lopta bola celým objemom za čiarou. Ja som to zo striedačky nevidel,“ okomentoval nový šéf michalovskej lavičky Jozef Majoroš. Triumf Zemplínčanov spečatil v nadstavenom čase Armen Hovhannisyan, ktorý bol na trávniku iba dve minúty.

Pod vedením nástupcu Antona Šoltisa vyhrali žlto-modrí aj druhý zápas. Po tom, ako deklasovali Dunajskú Stredu (5:0), zdolali i priameho konkurenta v boji o top šestku, ku ktorej sa aktuálne priblížili na rozdiel dvoch bodov. „Blahoželám chlapcom k výkonu i k výsledku. Očakávali sme ťažký zápas na ťažkom teréne, čo sa aj potvrdilo. Až na prvých desať minút, keď mal šancu Špehar a zasahoval Kira, sme boli lepším tímom. V druhom polčase sme si vypracovali štyri gólové šance, z ktorých sme dve premenili a zaslúžene sme vyhrali,“ zhodnotil Majoroš, ktorého zverenci uzavrú jesennú časť domácim duelom proti piatej Trnave.

Sereď sa pred odchodom na dovolenky predstaví v sobotu 7. decembra na pôde nováčika z Pohronia. Stredoslováci cez víkend zdolali Trenčín. „Hoci to tak podľa tabuľky môže vyzerať, ale určite to nebude ľahký zápas. Aj Pohronie bude chcieť pred zimnou prestávkou bodovať naplno. Musíme sa dobre pripraviť, verím, že to zvládneme. Urobíme maximum, aby sme konečne skórovali a vyhrali,“ dodal na závere odhodlane Tomáš Hučko.