Sereď – Michalovce

— Zhrnutie29.kolo Futbalisti Serede remizovali v sobotnom stretnutí 7. kola nadstavbovej skupiny o titul vo Fortuna lige v Nitre s

29.kolo

Futbalisti Serede remizovali v sobotnom stretnutí 7. kola nadstavbovej skupiny o titul vo Fortuna lige v Nitre s Michalovcami 2:2. Hostia vybojovali bod v nadstavenom čase, keď sa presdil Jurij Zacharkiv. Udržali sa vďaka tomu na piatej pozícii o štyri body pred Sereďou.

7. kolo skupiny o titul
ŠKF iClinic Sereď – MFK Zemplín Michalovce 2:2 (1:1)
Góly: 2. Lačný, 55. Baez – 15. Kolesár, 90.+2 Zacharkiv. Rozhodovali: Marhefka – Ádám, Vitko, ŽK: Lačný, Iván – Carrillo, Mavretič, Casado, Sulley, ČK: 67. Casado (Michalovce) po 2. ŽK, 354 divákov

Sereď: Nwolokor – Dybala (46. Sus), Michalík, Ba, Hučko – Bilas, Baez – Morong, Špehar (78. Kuzma), Iván – Lačný (65. Pankaričan)

Michalovce: Kira – Rota, Carrillo, Beskorovajnyj, Mitrano – Casado – Danko (58. Turik), Mavretič – Kountouriotis, Sulley, Kolesár (78. Zacharkiv)

V prvom polčase naši zažili studenú sprchu už v druhej minúte, keď chybu v našej obrane využil Lačný, ktorý otvoril skóre. 1:0. Naši po inkasovanom góle nezložili zbrane a pokračovali vo svojej tradičnej hre. Teda v plnom pressingu, s rýchlym prechodom do útoku. Odpoveďou na gól Serede bol už v 15.minúte vyrovnávajúci gól Petra Kolesára na 1:1. Po akcii sprava sa lopta dostala až k Peťovi, ktorý ju napálil rovno na brankára, ale obranca a kapitán v jednej osobe, Mihálik tečoval a pomýlil brankára. Stav 1:1.

V druhom polčase pokračoval tvrdý boj o stred poľa. Aj naši aj domáci hrozili z rôznych protiútokov. Sereď sa opäť dostala do vedenia. Domácich hrajúcich na štadióne v Nitre poslal opäť do vedenia Aldo Baez. Naši pokračovali v medzi šestnástkovej hre. Tvrdé osobné súboje sa dali rátať každú minútu. V 70.tej minúte videl druhú žltú kartu Casado za faul bez lopty. Dohrávali sme v desiatich. Ale aj napriek menšiemu počtu sa prejavil charakter mužstva. Tréner prestriedal a do hry poslal Regáli so Zakarkivom. V 93.minúte vyšlo Šoltisovi striedanie a Zakarkiv po nedôslednom odkopnutí lopty pri našom tlaku stanovil skóre na konečných 2:2. S novými tvárami v základnej zostave ukázalo mužstvo charakter a neprehralo na trávniku zlepšujúcej sa Serede.