Ružomberok – Michalovce

— ZhrnutieMFK Ružomberok – MFK Zemplín Michalovce 1:0 (0:0) Gól: 76. Gerec. ŽK: Danko, Carrilo (obaja Michalovce). Rozhodovali: Pavlík –

Zhrnutie

MFK Ružomberok – MFK Zemplín Michalovce 1:0 (0:0)
Gól: 76. Gerec. ŽK: Danko, Carrilo (obaja Michalovce). Rozhodovali: Pavlík – Žákech, Čajka, 863 divákov

MFK Ružomberok: Čtvrtečka – Čurma, J. Maslo, D. Kružliak, Jonec – Takáč, Qose – Kmeť (61. Kostadinov), Mustedanagič (90+. R. Kružliak), Gál-Andrezly – Gerec (80. V. Jedinák)

MFK Zemplín Michalovce: Kira – Špiriak, M. Kolesár, Carrilo, Grič – Casado – P. Kolesár (58. Danko), Kountouriotis (75. Turík), Petro – Tounkara, Zacharkiv (67. Sulley)

Naši nastúpili na tento zápas v pozmenenej zostave. Tréner dal priestor hráčom z lavičky a inému rozostaveniu 5-3-2 v bráne s kapitánom Matúšom Kirom. Naši začali veľmi aktívne s vysokým presingom a už v 3.minúte sa dostal Peťo Kolesár k strele ale tesne minul. Bolo vidno, že hráči, ktorí pravidelne nehrávajú v základnej zostave majú svoju kvalitu a chceli sa trénerovi ukázať v tom najlepšom svetle. V prvom polčase sa hral svižný futbal, hore-dole,  naši napádali, do sľubných šancí sa dostali Zakarkiv a aj niekoľkokrát Tounkara, ale brankára Čtvrtečka sme neprekonali. Domáci boli zo začiatku zaskočení našou taktikou, ale od 25 minúty sa začali dostávať do hry aj oni.  Výsledkom ich snaženia bola strela z takmer 30 metrov, ktorá skončila na brvne.  Prvý polčas spĺňal kritéria prvoligového futbalu.

Druhý polčas sme začali tam kde sme skončili prvý, teda v aktívnej hre, presingu a rýchlom prechode do útoku dlhou prihrávkou na útočnú dvojičku Tounkara – Zakarkiv.  Hral sa bojovný futbal. Do hry sa vrátili domáci, ktorí boli oveľa aktívnejší a snažili sa vypracovať gólove šance. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú. Vyznamenať sa musel Matúš Kira, ten kryl strelu z piatich metrov, ktorá sa m u ušla po závare pred bránou a potom ešte musel vyrážať na roh ďalší protiútok Ruže. Zmena skóre prišla v 76. minúte keď pri našom prechode do útoku sme stratili loptu a na našu dvojčlennú obranu sa rútili traja Ružomberčania. Mustedanagič obišiel Carrilla, posunul Kostadinovi, ktorý krížnou prihrávkou na druhú stranu našiel Gereca, ktorý hoci s problémami ale predsa, dostal loptu do našej brány. Našich gól nezlomil, prestriedali sme a pokračovali v našej hre. Do konca zápasu sme sa ešte s výsledkom snažili niečo urobiť mali sme niekoľko pološancí a  tiež štandardné situácie, ale tie ostali nevyužité.  Remíza by bola spravodlivejšia. Naši futbalisti aj napriek výsledku podali veľmi dobrý výkon, na ktorom môžu stavať v našom nasledujúcom zápase, v stredu.

David Holoubek, tréner Ružomberka„V prvej polovici bol súper lepší, mal viac gólových príležitostí. Musím povedať, že Michalovce sa mi celkove páčia. Je to dobrý a zaujímavý tím. Som veľmi rád, že sme stretnutie zvládli výsledkovo. Získali sme tri body, no bol to veľmi ťažký zápas. K našej hre mám však dosť výhrad. Dokážeme hrať lepšie, no veľa nám ani súper nedovolil. Teší ma, že sme stretnutie zase zvládli s nulou, že Gerec dal druhý trojbodový gól.“

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: „Prvý polčas z našej strany mal vyššie parametre, boli tam tiež nejaké možnosti. Keby sme ich dotiahli do gólu, možno by zápas vyzeral ináč. V druhom polčase mi chýbalo viac pohybu zo strany útočníkov, nepodržali sme už loptu, prehrali sme zopár súbojov, nezvládli sme momenty vzadu. Súper po našej chybe išiel do protiútoku i do vedenia. V závere sme chceli niečo s výsledkom urobiť, ale bolo to živelné a Ružomberok si už vedenie postrážil.“