— Zhrnutie9.kolo Fortuna ligy Zostava Zemplína:

Štadión pod Zoborom

Zhrnutie

9.kolo Fortuna ligy

Zostava Zemplína:

Naši začali vo svižnom tempe, napádali, snažili sa držať loptu na svojich kopáčkách pri strate sa dostávali do podčíslenia z čoho plynuli protiútoky, ktoré našťastie neboli natoľko nebezpečné, aby skončili gólom v našej bráne.

V 23. minúte zľava začal akciu kapitán Igor, posunul na hranicu šestnástky Peťovi Kolesárovi, ktorý poslal center na zadnú tyč, kde z jednej vystrelil Diarra, ale rovno do brankára Hrošša, od ktorého sa lopta odrazila na roh.

V 26.minúte v strede poľa vybojoval loptu Dodo Turík , posunul DIarrovi, ktorý sa rozbehol priamo na bránu a narobil zmätky v šestnástke Nitranov.

V 28. minúte  utiekol po pravej strane opäť Diarra, zaviezol loptu hlboko do šestnástky, kde sa snažil odcentrovať na zadnú tyč. Už pred prvou žrďou stáli štyria obrancovia Nitry, od ktorých sa to poodrážalo. V tej trme vrme v snahe odkopnúť loptu do bezpečia ju dezorientovaní Nitrania rovno napálili do Vaščáka, od ktorého sa to odrazilo ku Dodovi Turíkovi, ktorí pätičkou pohodlne zaznamenal gól Zemplína na 1:0.

V 36. minúte prišla odpoveď domácich. Po nevinne vyzerajúcej akcii z ľavej strany sa polocenter dostal pomedzi nohy piatich futbalistov až ku Kóňovi a ten prudkou strelou vyrovnal na 1:1.

V 40.minúte sa po našom rohovom kope rútili Nitrania na našu bránu ale brejk a strelu pokryl Matúš Kira.

Cez polčas sme museli vystriedať Petra Kavku kvôli zraneniu. Na jeho miesto prišiel mladý ukrajinsky stopér Danylo Beskorovainyi.

V 53. minúte cez stred poľa vyviezol loptu Vaščák, v stredovom kruhu ju prenechal kapitánovi Žofčákovi, ktorý presným centrom našiel nabiehajúceho Turíka do šestnástky, ktorý si zasekol obrancu, ale slabšou ľavačkou nedokázal trafiť bránu.

Nitrania sa snažili hroziť z protiútokov alebo strelami z diaľky, ktoré gólman Matúš Kira kryl.

V 74.minúte sme mali výhodu rohového kopu, Igor Žofčák posadil loptu na hlavu Jakuba Griča, ale jeho nedôraznú koncovku kryl Hroššo.

V 76.minúte po faule Rotu na Čerenyšenka mali Nitrania možnosť zahrávať štandardnú situáciu.  Po dlhom centri od autovej čiary sa lopta dostala až na zadnú tyč, kde sa odrazila pre zmenu od našich na kopačku kapitána Nitry Šimončiča, ktorý pohotovo poslal Nitru do vedenia 2:1.

V 85. minúte dostal žltú kartu Blažej Vaščák za faul zozadu na Šimončiča, a z následnej potýčky si ešte odniesol žltú aj Danylo Beskorovainyi.

Do konca sa Zemplín ešte snažili vyrovnať, ale Nitra umne kúskovala a naťahovala čas. Vyrovnávajúci gól sme už nestrelili. Z pod Zobora sa vraciame bez bodu. O týždeň privítame doma Ružomberok.

FC Nitra – MFK Zemplín Michalovce 2:1 (1:1)

Góly: 36. T. Kóňa, 76. Šimončič – 28. Turík

ŽK: 86. R. Križan – 63. Turík, 86. B. Vaščák, 86. Beskorovainyi

Rozhodovali: Pavlík – Tomčík, Kováč; 1355 divákov

FC: Hroššo – Charizopulos, R. Križan, Machovec, J. Chovanec – A. Fábry (82. Macho), Šimončič, T. Kóňa – Taiwo, T. Vestenický (88. M. Fábry), Chobot (61. Cherednychenko)

MFK ZEMPLÍN: M. Kira – Rota, Kavka (46. Beskorovainyi), Carrillo, Nawotka – Grič – A. Diarra (79. Kurminowski), I. Žofčák, Turík (70. Iloski), P. Kolesár – B. Vaščák