MŠK Žilina – Michalovce

— Zhrnutie…v poslednom zápase jesene sme utrpeli najvyššiu prehru v doterajšom účinkovaní v najvyššej súťaži. Žilina ukázala, že v rámci

Zhrnutie

…v poslednom zápase jesene sme utrpeli najvyššiu prehru v doterajšom účinkovaní v najvyššej súťaži. Žilina ukázala, že v rámci našej ligy je momentálne bezkonkurenčná a pod trénerom Adriánom Guľom predvádza nádherný futbal, ktorým ničí súperov už od konca augusta. Po zničení Trnavy, Dunajskej Stredy, Trenčína a ďalších, zničila aj Zemplín. Nepomohlo ani zmenené defenzívne rozostavenie na troch stopérov (3-5-2). Po polhodine už bolo v podstate rozhodnuté, keď sme prehrávali 4:0.
V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Žilina si hrala svoj atraktívny útočný futbal a kontrolovala hru. Naši sa snažili brániť a pokúšať sa o protiútoky. Skôr ako sme stihli mať nejakú nebezpečnú strelu, sme inkasovali ešte dva góly 6:0. Náš čestný gól zaznamel Mensah, ktorý idividuálne prenikol do šestnástky a tvrdou strelou vonkajším priehlavkom prekonal Volešáka. V poslednej minúte sme ešte stihli spraviť chybu v strede poľa a na Maceja sa rútili traja šošoni, ktorí si s ním poradili a Kaša už len potvrdil debakel gólom do prázdnej brány.
——————–
Konečný výsledok zápasu MŠK Žilina vs MFK Zemplín Michalovce 7:1 (4:0).

Góly: 30. a 48. Haskić, 32. a 52. Hlohovský, 9. Špalek, 23. Podhorin (vlastný gól), 90. Kaša – 83. Mensah, bez kariet, rozhodoval Horváth, 1757 divákov
Zostava MŠK: Volešák – Mabouka, Vavro (77. Kaša), Králik, Letić – Káčer (70. Cociuc), Diaz, Škvarka (C) – Špalek (59. Jánošík), Haskić, Hlohovský
Zostava Michalovce: Macej – Podhorin (46. Regáli), Lazarus, Sipľak – Šimčák, Grič, Danko, Žofčák (C) (46. Tereščenko), Koscelník – Kunca, Mensah