Michalovce – ŽP Šport Podbrezová

— ZhrnutiePrvý polčas sa začal rezko. Hráči bojovali o loptu, snažili sa rýchlo vyrážať do protiútokov. V 5.minúte pri prvom

Zhrnutie

Prvý polčas sa začal rezko. Hráči bojovali o loptu, snažili sa rýchlo vyrážať do protiútokov. V 5.minúte pri prvom inkasovanom góle sme nedokázali dostať loptu zo šestnástky po nevinne vyzerajúcom aute. Lopta sa po zmetkoch dostala až na kopačku Šafranka, ktorý zavesil pod brvno. Pri druhom a treťom góle sme spravili chyby v strede poľa, po ktorých sa lopta dostala až k Breznaníkovi, ktorý v dôležitých momentoch proti Kirovi nezaváhal a v priebehu 9 minút zvýšil na 0:3. Výsledok neodrážal priebeh hry, keďže naši aj napriek ťažkému terénu útočili a dobíjali bránu Martina Kuciaka. V prvom polčase vyťažil súper z minima maximum. 3 strely na bránu = 3 góly.

Do druhého polčasu sme nastúpili s dvoma zmenami. Aj napriek nepriaznivému skóre sa naši nepoložili a pokračovali v dobíjaní súpera. Náš gólovy moment prišiel v 69.minúte keď sa z prava uvoľnil Stano Danko a poslal strieľanú prihrávku na Dominika Kuncu, ktorý z jednej znížil na 1:3. Posledných 20 minút sa hralo na jednu bránu, Naši sa snažili ešte s výsledkom niečo urobiť, ale súper umne kúskoval hru a naťahoval čas. V druhom polčase Podbrezová na našu bránu ani raz nevystrelila. V dôležitých momentoch chýbal našim hráčom pokoj pri zakončení, Za celý zápas sme vystrelili na súpera 16 krát a zahrávali 8 rohových kopov, ale ani to dnes nestačilo čo i len na bod. Aj taký je futbal.

MFK Zemplín Michalovce – ŽP Šport Podbrezová 1:3 (0:3)
Góly: 69. D. Kunca – 5. P. Šafranko, 26. a 36. Breznaník.
ŽK: 78. Breznaník, 89. Migaľa (obaja Podbrezová).
Rozhodovali: Ježík – Balko, Pozor; 1562 divákov.
MFK ZEMPLÍN: M. Kira – M. Koscelník, Podhorin, Sipľak, Qose – T. Sedlák (46. Grič) – I. Žofčák (46. Kushta), S. Danko, Mensah, Ivan Kotora (80. M. Regáli) – D. Kunca.
ŽP ŠPORT: M. Kuciak – M. Turňa, P. Vajda, Krivák, Djordjevič – Kupčík – Bernadina (53. M. Viazanko), K. Kuzma (79. M. Kochan), Podio, Breznaník (86. Migaľa) – P. Šafranko.