Michalovce – Zlaté Moravce

— ZhrnutieÚvod prvého polčasu bol o obojstrannom čakaní na chybu súpera. Herne mali mierne navrch domáci, ale nepresná Kolesárová hlavička

Zhrnutie

Úvod prvého polčasu bol o obojstrannom čakaní na chybu súpera. Herne mali mierne navrch domáci, ale nepresná Kolesárová hlavička v 23. minúte nespravila starosti brankárovi Kováčovi. Domáci postupne zvyšovali svoju aktivitu a v 36. minúte boli odmenení. V rýchlej akcii odcentroval Kolesár do šestnástky, Žofčák využil nedôraz zlatomoraveckých obrancov a hlavou otvoril skóre – 1:0.

Hostia vstúpili do druhého dejstva s viditeľnou snahou o vyrovnanie. V 58. minúte sa na kraji šestnástky uvoľnil Ewerton, ale jeho strelu zastavila pravá žřd. ViOnu to nevyšlo ani kombinačne v 63. minúte, keď Harba v úniku dvoch proti jednému volil namiesto pýtajúcej sa prihrávky strelu, no neuspel. V 79. min zvýšil náskok domácich Sulley, keď ideálne zareagoval na rohový kop Kolesára a hlavou prekonal Kováča – 2:0. Domáci sa v závere sústredili na udržanie dvojgólového náskoku, ktorý ešte mohol navýšiť Sulley, ale v 90. minúte pred Kováčom neuspel. Bodku za zápasom dal nádejný pokus hosťujúceho Orávika spoza šestnástky, brankár Kira si však poradil.

MFK Zemplín Michalovce – FC ViOn Zlaté Moravce 2:0 (1:0)
Góly: 36. Žofčák, 79. Sulley. Rozhodoval: Kružliak, ŽK: Matič, Sulley – Nikolič, Harba, ČK: 89. Šimčák (po 2. žltej)

Michalovce: Kira – Žofčák, Šosták, Mancilla, Šimčák – Bednár – Jankauskas, Turík (46. Matič), Niši, Kolesár (87. Šumejko) – Kurminowski (72. Sulley)
Zlaté Moravce: Kováč – Kotula, Pintér, Horník, Chren – Orávik, Ewerton, Nikolič (77. Duga), Bartolomeu (85. Jančura) – Urgela (46. Šašinka), Harba