Michalovce – Slovan Bratislava

— Zhrnutie13.kolo Fortuna ligy. MFK Zemplín Michalovce – ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:1) Góly: 41. Ratao, 57. Ožbolt. Rozhodovali: Očenáš

13.kolo Fortuna ligy.

MFK Zemplín Michalovce – ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:1)

Góly: 41. Ratao, 57. Ožbolt. Rozhodovali: Očenáš – Jekkel, Hrčka, ŽK: Žofčák, Vojtko, bez divákov.

MFK Zemplín Michalovce: Markovič – Siopis, Žofčák, Bednár – Vojtko – Kountouriotis (73. Gríger), Begala (90+. Tóth), Ivanov, Lukčo (46. Ntosis), Taiwo – Trusa

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Pauschek, Bajrič, Božikov, De Marco – Nono, de Kamps (78. Rabiu) – Holman (72. Strelec) – Čavrič (72. Henty), Ožbolt (78. Medveď), da Silva

Krátke zhodnotenie

Naši futbalisti dnes podali obetavý výkon s nasadením. Stopérska dvojica Žofčák-Bednár spoločne s ďalšími hráčmi dlho odolávali majstrovi. Slovan mal územnú prevahu, sem tam strelu mimo bránu, Zemplín pozorne bránil a nedostatok kvality vynahrádzal bojovnosťou a srdcom. Naši sa snažili aj o útočenie, keď Slovan stratil loptu, ale chýbal väčší pokoj pri prechode do útoku. Mali sme niekoľko šancí ale ani jedna neskončila strelou na bránu. Naši inkasovali po štandardnej situácii od Rafaela Rataa v 41.minúte Miestami sa zdalo, že Zemplín má o troch hráčov menej ako súper. V 57.minúte videl čiarový rozhodca ruku Kountouriotisa v 16-tke a rozhodca Očenáš nariadil z fleku pokutový kop. Ten Ožbolt premenil. Nula dva. Do konca sa naši snažili ešte niečo urobiť s výsledkom, ale súper si to do konca zápasu už postrážil.

Zostava Zemplína

Predzápasová fotka

Priebeh zápasu

Michalovčania nastúpili vo výrazne oslabenej zostave, keďže 12 hráčov malo v týždni pozitívny test na Covid-19. Prvá polovica prvého polčasu príliš nenadchla, ofenzívne akcie sa končili už v zárodkoch. Slovanisti sa snažili diktovať hru, ale dlhé minúty sa hralo iba medzi šestnástkami. Postupne však dianie prvého dejstva gradovalo a prvú vážnejšiu šancu mal v 36. minúte de Marco, ale hlavou namieril loptu nad bránu. V 41. minúte Holman v nádejnej pozícii na hranici šestnástky vyslal na brankára Markoviča iba nevýraznú strelu. Krátko na to bol po Čavričovom priťuknutí úspešnejší Ratao – 0:1. Práve Čavrič mohol už o minútu zvýšiť náskok hostí, ale v rýchlej akcii namieril iba do brankára.

V 49. minúte nepresne zblízka hlavičkoval Ožbolt, ale Slovinec si všetko vynahradil v 57. minúte. Pauschekov center zasiahol rukou Kountouriotis a Ožbolt z pokutového kopu zvýšil na 2:0 pre hostí. Tí mali hru pod kontrolou, Michalovčania sa v druhom polčase nedostávali na dostrel Greifovej bránky. Hostia si bez väčších problémov postrážili náskok a Michalovčanom nedovolili ani jednu strelu.

Vyjadrenia trénerov

Jozef Majoroš, tréner MFK Zemplín Michalovce: „Prvý polčas sme prehajdákali, hrali sme ustráchane a s príliš veľkým rešpektom. Slovan bol lepší, ale v prvom polčase si veľa šancí nevypracoval. My sme mali zlý prechod do útoku po zisku lopty. Chýbala nám väčšia agresivita v útočnej fáze. V druhom dejstve sme viac dostupovali hráčov, získavali sme lopty. Vzhľadom na problémy, ktoré sme mali so zostavou, si chlapci zaslúžia pochvalu.“

Darko Milanič, tréner ŠK Slovan Bratislava: „Nebolo jednoduché pripraviť sa na tento zápas, keďže sme nevedeli, kto nastúpi v domácom tíme. Zvíťazili sme zaslúžene. Bol to bojovný zápas na neľahkom teréne. Michalovce dali do hry všetko, my sme si vytvorili veľa šancí a dali dva góly. V období, ktoré je ťažké pre každý klub, si ceníme tieto tri body.“