Michalovce – Senica

— Zhrnutie…v prvom polčase sme sa chvíľu hľadali ale na naše kopačky priniesol až kľud v 25.minúte Sadam SULLEY, posila

Zhrnutie

…v prvom polčase sme sa chvíľu hľadali ale na naše kopačky priniesol až kľud v 25.minúte Sadam SULLEY, posila do útoku z Ghany. Do konca polčasu sa hra prelievala z jednej strany na druhú, Senica nebola taká slabá aké boli papierové predpoklady. Mužstvo sa po vyradení v pohári chcelo revanšovať a hrýzlo aj napriek tomu, že v prvom polčase nemali žiadne vyložené šance.

Ta prvá prišla v 60.minúte keď sa tečovaný center do našej šestnastky dostal na pravú stranu kde sa nedohodli na odkopnutí Kira so Sviarchinskim, a následná pohotová dorážka Olivera Podhorina umlčala štadión. Náš bývalý hráč nám takto narušil domácu pohodu. Naši sa po strelenom góle začínali preberať z vidiny vyhratého zápasu jedna nula. Začali viac behať, kombinovať a postupne sa dostávali bližšie a bližšie k šestnástke súpera. Vystriedali sme Turíka s Regálim za Danka a Šimčáka. Obaja priniesli oživenie, či už do stredu poľa alebo na ľavú stranu zálohy. Po jednej z kombinácii v strede poľa sa odhodlal k centru do šestnástky Sviarchinski kde našiel nepokrytého Sulleya, ktorý hlavou umiestnil tak, že štadión zaburácal druhý krát. 2:1! Do konca zápasu sa už nič podstatné neudialo a tak si pripisujeme v šesťbodovom zápase tri body.

MFK Zemplín Michalovce – FK Senica 2:1 (1:0)
Góly: 25. a 76. Sulley – 60. Podhorin. Rozhodovali: Prešinský – Ádám, Borsányi, ŽK: Sviarčinskij, – Sarpei, Vaščák, 1968 divákov.
MFK Zemplín Michalovce: Kira – Sviarčinskij, Kavka, Carrillo, Božok – Žofčák – Koscelník (89. Bednár), Turík (65. Danko), Grič, Regáli (68. Šimčák) – Sulley
FK Senica: Plach – Medvedev, Jarabica, Ranko, Podhorin –Sarpei, Krč (80. Richtárech) – Kováč (80. Rigo), Vaščák, Duga – F. Ďuriš (80. Šefčík)