— Zhrnutie…naši futbalisti dnes podali obetavý, kolektívny výkon s množstvom osobných súbojov. Na pohybe našich hráčov bolo vidno, že dnes

Prehra

3. apríla 2021 | 17:00
Mestský futbalový štadión Michalovce

Zhrnutie

…naši futbalisti dnes podali obetavý, kolektívny výkon s množstvom osobných súbojov. Na pohybe našich hráčov bolo vidno, že dnes chcú za každú cenu vyhrať. V prvom polčase sme vybehli na súpera, mali sme loptu častejšie na kopačkách, dlhými loptami na útočníkov sme sa snažili dostávať obranu súpera pod tlak, výsledkom boli štyri strely, z toho dve na bránu, s ktorými si belgický brankár Vliegen poradil. Do prestávky išli mužstva za bezgólového stavu.

Druhý polčas naši pokračovali v dobíjaní senickej brány, hra sa prelievala z jednej strany na druhú. prestriedali sme, prišiel Popovits a“Žofi“, ktorí oživil hru na krídlach a Zemplín sa dostával bližšie a bližšie do šestnástky. 11 krát sme vystrelili a kopali 5 rohových kopov, z ktorých sa ujal až ten posledný.

V 90.minúte sme vybojovali roh, loptu si postavil kapitán Igor Žofčák a poslal ju priamo na hlavu nášho mladíka a reprezentanta Mateja TRUSU, ktorý v 90.minúte rozhodol o víťazstve Zemplína a troch bodoch do tabuľky.

Fúúúúú, takéto krásne príbehy s otvorenými koncami píše len šport…

MFK Zemplín Michalovce – FK Senica 1:0 (0:0)

Gól: 90. Trusa. Rozhodovali: Ochotnický – Poláček, Straka, ŽK: Ošima, Adekuoroye, Sharani – Gamboš, Košťál, bez divákov.

MFK Zemplín Michalovce: Markovič – Magda, Bednár, Vaško, Vojtko – Phillips (61. Popovits), Ošima, Adekuoroye, Sharani – Trusa, Tandir (67. Tandir)

FK Senica: Vliegen – Kopečný, Carrillo Mancilla, Asanovič, Šimčák – Košťál (90. Duda), Gamboš (89. Niarchos), Ljubičič, Turčák (78. Abbo) – Piroska (77. Totka) – Malec

Zostava pred zápasom

Predzápasová fotka

Priebeh zápasu

Nesmierne dôležité tri body si na svoje konto pripísali v sobotu večer michalovskí futbalisti, ktorí v domácom stretnutí 3. kola nadstavbovej časti v skupine o udržanie sa zdolali Senicu 1:2. O cennom triumfe rozhodol v 90. minúte útočník Matej Trusa, ktorý si tak skvelú streleckú formu preniesol z reprezentácie aj do klubu. MFK Zemplín sa odlepil z dna tabuľky a posunul sa na 11. priečku, pričom má rovnaký počet bodov ako trio Pohronie, Nitra a Ružomberok.

Bol to zápas o jednom góle. Počas celého priebehu boli aktívnejší domáci, ktorí za celý duel nedovolili Záhorákom ani raz vystreliť medzi tri žrde, pričom oni sami trafili do priestoru brány až sedemkrát. Hneď v úvode musel Vliegen boxovať dobre kopnutý roh Phillipsa a vážnejšie musel zasahovať aj v 22. minúte, kedy vyrazil štipľavú strelu Oshimu. Vzápätí si hravo poradil i s Phillipsovým pokusom, ktorý mieril do stredu brány. Hostia pohrozili iba v 30. minúte po hlavičke vysokého Maleca, ktorému centroval Piroska, ale tá išla nad bránu. Do záveru úvodného dejstva si už žiadny z tímov nevypracoval ani jednu šancu.

Po obrátke mohol už v 51. minúte otvoriť skóre Trusa, ktorého krížna strela z uhla však len tesne minula žrď. Potom sme opäť na dlhé minúty nevideli žiadnu vážnejšiu príležitosť, ale Michalovčania postupne zvyšovali tlak. Dobrý volej striedajúceho Popovitsa štvrťhodinu pred koncom skrotil Vliegen a s podobným, ale menej razantnejším, pokusom Oshimu si takisto poradil. Prišla však 90. minúta a rohový kop skúseného Žofčáka, na ktorý si najvyššie vyskočil Trusa a krásnou hlavičkou rozvlnil senickú sieť – 1:0! Keď už v nadstavení hostia vrhli všetky sily do útoku, mohol pridať druhý gól po úniku Popovits, no jeho prízemná strela išla vedľa.

Štatistiky

Zdroj:flashscore.sk

Vyjadrenia trénerov

Jozef Majoroš, tréner MFK Zemplín Michalovce: „Bol to náročný zápas. Bolo vidieť, že mužstvá sú vyrovnané, preto to bolo o jednom góle. Chlapci išli šťastiu oproti celých 90 minút. Zápas nepriniesol veľa šancí, ale myslím si, že sme si víťazstvo zaslúžili. Verím, že nás toto víťazstvo nakopne a dodá nám viac sebavedomia. Hráme náročné zápasy, tabuľka je vyrovnaná a každý zápas, ktorý nás čaká, bude ťažký. Blahoželám našim hráčom k trom bodom.“

Karol Praženica, FK Senica: „Bol to vyrovnaný duel a zároveň typický zápas o jednom góle. Žiaľ, naše zaváhanie v závere zápasu pri štandardnej situácii sa skončilo gólom domácich. Odchádzame domov veľmi sklamaní.“