Michalovce – Ružomberok

— Zhrnutie…Naši futbalisti dnes podali obetavý, kolektívny výkon s nasadením. Odmenou im bolo historický prvé víťazstvo nad Ružomberkom v najvyššej

Zhrnutie

…Naši futbalisti dnes podali obetavý, kolektívny výkon s nasadením. Odmenou im bolo historický prvé víťazstvo nad Ružomberkom v najvyššej súťaži. „Ruži“ nepomohol ani hetrik bývalého hráča Zemplína Regáliho

18. kolo Fortuna ligy.

MFK Zemplín Michalovce – MFK Ružomberok 4:3 (2:3)

Góly: 25. Vaško, 33. Tandir, 48. Žofčák (11 m), 78. Taiwo – 20., 35. a 44. Regáli. Rozhodovali: Prešinský – Weiss, Borsányi, ŽK: Vovkun, Kolesár, Mendez, Spoljarič – Zsigmund, Kmeť, bez divákov.

MFK Zemplín Michalovce: Markovič – Vovkun, Bednár, Vaško – Kolesár (51. Mendez), Vojtko – Begala (74. Popovic), Spoljarič, Žofčák – Taiwo (90+. Neofytidis), Tandir

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo, Mrva – Kojnok (74. Kmeť), Kochan (65. Múdry), Zsigmund (74. Brenkus), Mojžiš – Kostadinov (65. Almási), Regáli, Takáč (80. Filinský)

Zostava Zemplína

Predzápasová fotka

Priebeh zápasu

Naši futbalisti dnes podali obetavý, kolektívny výkon s nasadením. Odmenou im bolo historický prvé víťazstvo nad Ružomberkom v najvyššej súťaži.  „Ruži“ nepomohol ani hetrik bývalého hráča Zemplína Regáliho, ktorý bol na svoj bývalý klub extra namotivovaný. Za dnešný výkon patrí našim futbalistom uznanie a pochvala. Najprv prehrávali 0:1, o 5 minút vyrovnal po rohu Žofčáka Filip Vaško. O 8 minút poslal do vedenia opäť po rohu kapitána hlavou Tandir. V podstate po rozohrávke sme inkasovali na 2:2. Aby za 22 minút dokonal tri minúty pred prestávkou hetrik Regáli. Ani jeho dnes tri góly nestačili Ružomberku na tri body.

Do druhého polčasu vybehli naši na súpera. Od úvodných minút prebrali iniciatívu. Zatlačili Ružu pred šestnástku, ale aj do nej. Po jednom závare v šestnástke sa lopta dostala na kopačku Taiwa, ktorý si ju chystal na strelu, brániaci Ružomberčan ho poslal na zem. Loptu na biely bod si postavil kapitán Igor Žofčák, ktorý poslal Macíka do druhej strany. Veľa sa neoslavovalo, lopta sa hneď ťahala zo siete, na znak, že s remízou naši hráči nie sú a nebudú spokojní. Hra sa prelievala zo strany na stranu, Ruža mala častejšie loptu na svojich kopačkách. Prestriedali sme, do hry prišli Mendez a Popovits. Rozhodnutie padlo v 78. minúte, keď najprv po strele Tandira skončila lopta na žrdi, ale našťastie sa odrazila do vnútra šestnástky, kde na ňu najrýchlejšie zareagoval Taiwo a rozhodol tak o historicky prvom víťazstve Zemplína nad Ružomberkom.

Naši futbalisti sa pekne rozlúčili s náročným rokom 2020, ale aj s trénerom brankárom Marekom Rodákom, ktorý končí s trénovaním a bude sa venovať rodine a iným futbalovým povinnostiam.

Vyjadrenia trénerov

Jozef Majoroš, tréner MFK Zemplín Michalovce: „Blahoželám chlapcom k trom bodom a víťazstvu, ktoré je pre nás veľmi dôležité. Konečne sa nám podarilo zdolať Ružomberok, za čo som rád. Dnes dominovala ofenzíva nad defenzívou. Súperovi sme dovolili trikrát skórovať, čo je veľa, ale vyšli nám štandardné situácie. V prestávke sme nabádali hráčov, aby pokračovali vo svojej hre, pretože ani v prvom polčase to nebolo zlé. Teraz nás čaká oddych, stretneme sa 8. januára.“

Ján Haspra, tréner MFK Ružomberok: „Jesennú časť sme chceli ukončiť dobrým výsledkom, no to sa nám nepodarilo. S niektorými fázami hry sme síce boli spokojní, ale to nestačilo. Prvý polčas bol bláznivý, viedli sme po ňom 3:2. Do druhého sme chceli čo najdlhšie držať tento výsledok, ale stal sa pravý opak. Súper vyrovnal na 3:3, potom to bolo o tom, že kto dá gól, ten vyhrá. Gratulujem k domácim k víťazstvu, my si musíme vysvetliť niektoré veci.“