Michalovce – Podbrezová

— ZhrnutiePrvý polčas priniesol zaujímavé dianie i gólové príležitosti na oboch stranách. V 16. minúte sa pri strele domáceho Turika

Zhrnutie

Prvý polčas priniesol zaujímavé dianie i gólové príležitosti na oboch stranách. V 16. minúte sa pri strele domáceho Turika vyznamenal brankár hostí Drobnjak a úspešný nebol krátko na to ani Bragin, ktorý v nádejnej pozícii minul bránku. O štyri minúty mohol prísť trest, ale osamotený Tereščenko neprekonal Biesczada. V 38. minúte sa už hráči Podbrezovej tešili, keď Bernardinovu strelu dorazil Breznaník, no gól neplatil pre ofsajd. Skóre sa však predsa len zmenilo ešte v prvom polčase, keď japonský stredopoliar v službách Michaloviec Niši využil zaváhanie v obrane hostí a efektne preloboval Drobnjaka – 1:0.

V druhom dejstve pribudlo nervozity i žltých kariet. Domáci v 53. minúte nepotrestali chybu brankára Drobnjaka, ten však podržal svoj tím pri veľkej šanci striedajúceho Sulleya v 75. minúte. Domáci v závere takmer prišli o tesné víťazstvo. V 88. minúte najskôr Bernardina nevyužil nedorozumenie brankára Biesczada s Kavkom a hrdinom Podbrezovej sa nestal ani Wiezik v nadstavenom čase, keď v páde neprekonal domáceho brankára.

MFK Zemplín Michalovce – FK Železiarne Podbrezová 1:0 (1:0)
Gól: 41. Niši. Rozhodoval: Dohál, ŽK: Lepieš, Tereščenko, Viazanko, Sedláček (všetci Podbr.)

MFK Zemplín Michalovce: Biesczad – Žofčák, Kavka, Carrillo, Šimčák -Bednár – Koscelník, Turík, Niši (89. Harutyunyan), Kolesár (87. Antonov) – Bragin (68. Sulley)

FK Železiarne Podbrezová: Drobnjak – Viazanko, Krivák, Djordjevič, Turňa – Sedláček, Breznaník (86. Mejri) – Tereščenko (67. Mojžiš) , Bernardina, Jedinák – Lepieš (67. Wiezik)