Michalovce – Nitra

— Zhrnutie-Fortuna liga 2019/2020 – 20. kolo: Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zdolali v sobotnom domácom stretnutí 20. kola Fortuna ligy

-Fortuna liga 2019/2020 – 20. kolo:

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zdolali v sobotnom domácom stretnutí 20. kola Fortuna ligy FC Nitra 1:0.

MFK Zemplín Michalovce – FC Nitra 1:0 (1:0)

Gól: 20. Kvocera. Rozhodoval: Smolák, ŽK: Kolesár, ČK: 90. Savvidis po 2. ŽK – 90. Farkaš, 1204 divákov.

MFK Zemplín Michalovce: Kira – Konstantidis, Carrillo, Pino Soler, Vojtko – Grič – Kvocera (67. Kountouriotis), Savvidis, Žofčák (73. Danko), P. Kolesár – Sidibé (90.+2 Neofytidis)

FC Nitra: Šípoš – Podhorín, Farkaš, Magda, Šurnovský (71. Vrábel) – Daniel (85. Danek), Faško – Chobot, Gatarič, Muleme – Ristovski

Michalovskí futbalisti majú prvé jarné body. V druhom zápase v tomto kalendárnom roku a premiérovom na domácom trávniku zdolali Nitru tesne 1:0, keď o zisku dôležitých troch bodov rozhodol už v prvom polčase Milan Kvocera.

Úvod zápasu bol obojstranne opatrný, zaujímavejšie momenty boli k videniu po štvrťhodine. Prvá vážnejšia šanca sa zrodila v 18. minúte, keď sa domáci Sidibé dostal za obranu Nitry, ale jeho strele ľavačkou chýbala razancia aj presnosť. Hostia túto výstrahu nevzali vážne a krátko nato inkasovali. Vojtko vyhral súboj pri rohovej zástavke a po jeho prihrávke Kvocera zblízka otvoril skóre – 1:0. Potom sa dlho hralo najmä medzi šestnástkami. Spoza pokutového územia bola aj strela Ristovského v 36. minúte, ktorú zastavila pravá žrď Kirovej bránky.

V 60. minúte sa o druhý gól Michaloviec snažil Kolesár, ktorý však individuálnu akciu zakončil iba strelou do hráča hostí. Nitrania sa dlho nevedeli dostať do súvislejšieho tlaku, naopak v 70. minúte mohli inkasovať. Striedajúci Kountouriotis však zakončil pohľadnú kombináciu iba vedľa bránky a krátko nato nebol na opačnej strane úspešný ani Gatarič. Záver zápasu „spestrila“ potýčka Savvidisa s Farkašom, po ktorej dostali obaja červené karty.

Vyjadrenia trénerov:

Jozef Majoroš, tréner MFK Zemplín Michalovce: „Blahoželám našim chlapcom k víťazstvu. Nebol to ľahký zápas, to víťazstvo bolo vydreté. Po zápase s Trenčínom a prehre 1:8 sme toto víťazstvo potrebovali za každú cenu. Prvých 30 minút bolo v poriadku, boli sme častejšie na lopte než súper. Bol to ťažký zápas najmä na psychiku. Vieme, že náš výkon nebol ideálny, ale podstatné sú body, ktoré sú pre nás dôležité.“

Anatolij Demianenko, tréner FC Nitra: „Bol to ťažký zápas s veľkým množstvom súbojov. My sme si ho však nezaslúžili vyhrať. Spravili sme viacero detských chýb. Naši hráči mali chuť vyhrať, keďže vedia, že bojujú o záchranu, ale nevyšlo to.“

Napísali o zápase iné média…

Michalovce si po facke napravili chuť, Nitru zarmútil Kvocera, Profutbal, 22.2.2020

Utrpené, no dôležité víťazstvo MFK Zemplín nad Nitrou, Novinyzemplina.sk, 22.2.2020

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v stretnutí 22. kola Fortuna ligy na domácej pôde nad FC Nitra 1:0 a opäť sa tak dostali do prvej šestky. O jediný gól v úrovni slabšom zápase sa postaral v dvadsiatej minúte Milan Kvocera. Zverenci trénera Jozefa Majoroša v základnej časti odohrajú ešte dva zápasy. Budúcu nedeľu 1. marca sa predstavia v Ružomberku a v poslednom kole v sobotu 6. marca privítajú Pohronie Žiar nad Hronom.

Uzimeného diváka futbal v prvom polčase príliš nezaujal. Hralo sa prevažne medzi šestnástkami. Hostia sa zamerali na defenzívu a ich hradby Michalovčania dobíjali iba veľmi ťažko. V osemnástej minúte vysunul Igor Žofčák parádnou uličkou Sidibeho, ktorý ale mieril málo razantne a Šípoš si s jeho strelou poradil. O dve minúty už ale kapituloval. Vojtko na ľavej strane vybojoval loptu, poslal ju na hranicu pokutového územia, kde si ju našiel Milan Kvocera a nechytateľne skóroval. V závere prvého polčasu o sebe dala vedieť aj Nitra. Najskôr Ristovski strelou spoza pokutového územia opečiatkoval brvno, následne Šurnovský krížnou strelou mieril mimo a strieľaný center tohto hráča vyrazil brankár Michaloviec Matúš Kira.

Revanšovali sa za trenčiansky masaker. Michalovciam všetko zahralo do kariet, Profutbal.sk, 23.2020

Po vysokej prehre 1:8 s Trenčínom to s futbalistami Michaloviec nevyzeralo v úvode jarnej časti príliš ružovo, no zverenci trénera Majoroša si v najrýchlejšom možnom čase napravili chuť i reputáciu. V sobotňajšom domácom stretnutí proti Nitre potvrdili úlohu favorita, a hoci herne neoslnili, vydreli dôležitý triumf 1:0.

Uzimených 1200 divákov si na Zemplíne futbal príliš neužilo. Herne vyrovnané tímy totiž neoslnili a šancí sa zrodilo len minimum. Po štvrťhodine hry mohol otvoriť skóre najlepší strelec žlto-modrých Sidibe, no jeho strela Šípoša v bráne hostí iba pošteklila. V dvadsiatej minúte však už gólman „Corgoňov“ nemal nárok pri zakončení Kvoceru. A ako sa neskôr ukázalo, bol to rozhodujúci moment duelu.

„Som veľmi vďačný za gól, o to viac, že bol víťazný. Bol to veľmi bojovný zápas, no dali sme do neho maximum a som rád, že sme ho zvládli,“ neskrýval radosť hrdina zápasu Milan Kvocera a na margo svojho gólu dodal: „Veril som, že Matúš Vojtko bude dávať prihrávku pod seba, keďže som videl, že zadný priestor je zatvorený. Našťastie mi to dobre nahral a padlo to do siete.“

Nitra, bojujúca o záchranu, sa prebudila až po úvodnej polhodine. Ešte do polčasu mohli vyrovnať Ristovski, ktorý však trafil iba do žrde, a Šurnovský, ktorého prvý pokus mieril tesne vedľa a s druhým si poradil brankár Kira. Po zmene strán futbal plakal, najviac zaujala až roztržka v samom závere, po ktorej predčasne putovali pod sprchy Savvidis a Farkaš.

„Bol to ťažký, súbojový zápas, no pravdou je, že sme si nezaslúžili vyhrať. Robili sme veľa detských chýb, takže výsledok je spravodlivý. Ďalej bojujeme o záchranu,“ zhrnul tréner Anatolij Demjanenko, pod ktorého vedením Nitra ešte neskórovala. „Aj doma s Pohroním, aj dnes v Michalovciach sme si dokázali vypracovať nejaké šance, žiaľ, nedokážeme ich premieňať. To je momentálne náš najväčší problém, ale ja verím, že sa to čoskoro zlepší,“ zaželal si stopér Oliver Podhorin.

Pred nedeľňajšou dohrávkou medzi Senicou a Trnavou poskočili Zemplínčania na priebežné piate miesto v tabuľke. Výrazne im pomohla prehra Trenčína so Slovanom, Zlatých Moraviec so Sereďou, ako i remíza Ružomberka s Dunajskou Stredou. „Pozeral som si ostatné výsledky, je pravda, že nám dnes všetko zahralo do kariet. Sme veľmi radi,“ vravel s úsmevom na tvári Milan Kvocera, ktorý ale dobre vie, že záver základnej časti bude nesmierne náročný: „Čakajú nás ešte dva ťažké zápasy v Ružomberku a doma s Pohroním. Uvidíme, ako sa to vyvinie.“

Trénera Jozefa Majoroša nepotešila iba skutočnosť, že jeho mužstvo sa vrátilo späť do top šestky, ale i fakt, že tým správnym spôsobom zareagovalo na osemgólovú facku od Trenčína. „Blahoželám chlapcom k víťazstvu, pretože to nebolo ľahké. Vydreli sme tri body, ktoré sme po minulotýždňovom zápase s Trenčínom potrebovali za každú cenu. Dnešný duel bol ťažký najmä na psychiku. Som rád, že sme to nakoniec zvládli. Vieme, že výkon z našej strany nebol ideálny, ale pre nás sú to veľmi dôležité tri body,“ uzavrel 41-ročný košický rodák.

Rehabilitácia vyšla na päťdesiat percent: Aj takéto výhry sú za tri body, hovorí strelec Kvocera, NovinyZemplina.sk, 23.2.2020

Po hanebnej prehre 1:8 v Trenčíne sa chceli futbalisti MFK Zemplín Michalovce rehabilitovať v domácom zápase s Nitrou. Sčasti sa im to aj podarilo, keď zaknihovali dôležité víťazstvo 1:0. Výkonom ale opäť zaostali. V úrovni veľmi slabom zápase z ich hry niekedy doslova boleli oči…

Na druhej strane, proti Zemplínčanom bolo asi všetko. Od vysokej prehry, ktorá určite zostala v ich hlavách, cez ťažký terén až po súpera, ktorý sa v zákopovej vojne zakopal do obrany s minimálne ôsmimi hráčmi. Nechal svoje hradby dobíjať, čo domácim dosť dlho nešlo. Nakoniec rozhodla jediná situácia, keď po ľavej strane unikol Vojtko, poslal loptu do pokutového územia Kvocerovi, ktorý rutinérsky rozvlnil sieť. „Aj za takéto výhry sa dávajú tri body,“ rozhovoril sa jediný úspešný strelec v zápase. „My sme toto víťazstvo potrebovali ako soľ. Po prehre v Trenčíne sme nutne potrebovali zabodovať naplno. Sme veľmi radi, že sme to zvládli, pretože to bolo veľmi náročné. Súper na konci cítil šancu, snažil sa zrovnať,“ pokračuje Kvocera.

Michalovčania jasne deklarovali, že na prehru v Trenčíne chcú zabudnúť. Určite ale v ich hlavách zostala. „Po takejto prehre bolo ťažké hľadať nejaké sebavedomie. Museli sme to zlomiť v hlavách a takéto situácie sú niekedy najťažšie. K tomu sa pritrafia ďalšie aspekty, ako ťažký terén. Výsledok s Trenčínom bol pre nás hrozný. Všetci veríme, že sme to zlomili a v ďalších dueloch to už bude z našej strany iba lepšie,“ dodáva Milan Kvocera, ktorý prišiel do Michaloviec v jesennej časti práve z Trenčína. „Niekedy sú aj také zápasy, že potrebujete získať tri body a na vrub toho ide aj hra,“ rozhovoril sa k zápasu s Nitrou defenzívny štít Michalovčanov Jakub Grič. „Od Trenčína sme dostali osem gólov, dnes sme udržali nulu. A presne o tom to je. Keď nedostanete gól, neprehráte. My proste tak naivne ako v Trenčíne hrať nemôžeme.“

Po vysokej prehre vypadli Michalovčania z prvej šestky, no po tejto výhre sa do nej vrátili. Aktuálne sú na piatom mieste (klesnúť môžu po nedeľňajšom zápase Senica – Trnava na šieste), na štvrtý Ružomberok strácajú iba jeden bod. „Je pravda, že sme si trošku pomohli a pomohli nám aj sobotňajšie výsledky. Opäť sme tam, kde sme chceli byť a opäť to máme všetko vo svojich rukách. Zostávajú nám dva zápasy, v ktorých musíme takisto bodovať,“ pokračuje Jakub Grič a na jeho slová nadväzuje Milan Kvocera. „Neviem, či budú stačiť tri body z posledného kola, keď hostíme posledné Pohronie. My sa musíme sústrediť na oba zápasy, ktoré nás čakajú. V nedeľu hráme v Ružomberku a to bude minimálne taký dôležitý duel, ako proti Pohroniu. Máme šancu Ružomberok predstihnúť a urobíme preto všetko.“