— ZhrnutiePrvoligoví futbalisti Michaloviec odohrali v utorok popoludní tretí duel prebiehajúcej letnej prípravy. Do tretice si zmerali sily s účastníkom

Remíza

2. júla 2019 | 16:00
Mestský futbalový štadión Michalovce

Zhrnutie

Prvoligoví futbalisti Michaloviec odohrali v utorok popoludní tretí duel prebiehajúcej letnej prípravy. Do tretice si zmerali sily s účastníkom našej druhej najvyššej súťaže, tentoraz s Liptovským Mikulášom na domácej pôde. S Tatranom sa rozišli zmierlivo po remíze 1:1, jediný gól žlto-modrých zaznamenal Matej Trusa.

Po štvrťhodine hry mal úvodný gól na kopačke michalovský Diarra, ktorý však po Petrovom centri v čistej šanci prekopol bránu. Na opačnej strane pohrozil Bartoš, jeho strela išla vedľa. V 23. minúte odcentroval A. Krčík na Erdelyana, ktorý hlavou tesne minul. Zvyšok vyrovnaného prvého polčasu sa odohrával zväčša medzi šestnástkami a ani jedno z mužstiev si už žiadnu šancu nevypracovalo, preto sa išlo do kabín za bezgólového stavu.

Hneď po zmene strán vypálila nad nová tvár v domácom tíme Patrik Chovan, ktorý prišiel na skúšku. V 52. minúte sa až pred Drába dostal Bartoš a jeho strelu zastavila až pravá žrď. A tak o dve minúty platilo nedáš-dostaneš, po nezištnej Žofčákovej prihrávke zblízka skóroval Trusa – 1:0. Presne po naplnení hodiny hry bravúrne zasiahol Dráb proti strele Lukáča, na druhej strane sa proti nájazdu P. Kolesára zaskvel Gábriš. V 68. minúte sa hosťom podarilo vyrovnať, keď Staš z 25 metrov namieril presne k pravej žrdi. V závere z dvoch krokov P. Kolesár prestrelil bránu a Trusa z uhla napálil loptu do brvna…

MFK Zemplín Michalovce – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:1 (0:0)

Góly: 54. M. Trusa – 68. T. Staš

MFK ZEMPLÍN: T. Dráb – Rota (46. Vojtovič), Špiriak (46. M. Kolesár), Grič (46. D. Špak), D. Petro (46. M. Vojtko) – Turík (46. R. Begala) – Bezerra (46. P. Kolesár), Mavretič (46. S. Danko), Casado (46. I. Žofčák), P. Chovan (65. Pásztor) – A. Diarra (46. M. Trusa)

MFK TATRAN: Gabriš (75. Mikušiak) – A. Krčík (75. Porubák), M. Dybala, I. Lišivka (60. Kucharčík), Čery – D. Krčík (60. Václavík) – Laura (88. E. Pastva), R. Bartoš, T. Gerát (60. T. Staš), Holub (46. Káčerík) – Erdelyan (46. Marko Lukáč)

Najbližšiu hernú previerku absolvuje michalovský tím vo štvrtok 4. júla na pôde DVSC Debrecín. Proti účastníkovi najvyššej maďarskej súťaže odohrajú až dva zápasy, prvý o 16. hodine, druhý o 18.30 hod.