Michalovce – Lipany

— ZhrnutieOsemfinále Slovenského pohára vo futbale 2018/2019 MFK Zemplín Michalovce – ŠK Odeva Lipany Streda 24.októbra 2018 Futbalisti MFK Zemplín

MFK Zemplín Michalovce – ŠK Odeva Lipany Streda 24.októbra 2018

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce postúpili už do štvrťfinále Slovnaft Cupu. V osemfinálovom stretnutí našej najvyššej pohárovej súťaže potvrdili v domácom prostredí úlohu favorita a zdolali druholigové Lipany 4:2 (2:1), keď sa dvakrát do streleckej listiny zapísal Dawid Kurminowski a po jednom zásahu pridali Tomasz Nawotka a Igor Žofčák. Meno súpera vo štvrťfinále, ktoré sa uskutoční až na jar, sa žlto-modrí dozvedia v najbližších dňoch.

Zemplínčania mali raketový vstup do zápasu, keď už v 3. minúte po Rotovej strieľanej prihrávke otvoril z hranice päťky skóre Kurminowski – 1:0. Krátko na to z dobrej pozície strieľal nad Iloski, ale v 9. minúte sa už domáci radovali znovu, po rohu tohto Američana prekonal Kapraľa druhýkrát Kurminowski – 2:0. Zdalo sa, že je po zápase, ale opak bol pravdou. Domáci poľavili a Lipany hru vyrovnali. V 13. minúte strieľal nad Jusko, na opačnej strane zahodil tutovku Diarra, ktorý z metra neusmernil do siete Nawotkov center. V 19. minúte vyrazil Bieszczad štipľavú strelu Porembu na roh a o päť minút neskôr vypálil Kraľovič do brvna. Päť minút pred koncom polčasu Janičova hlavička len tesne minula cieľ, avšak tesne pred prestávkou už tento Exmichalovčan parádne trafil z priameho kopu a znížil na 1:2.

Aj v úvode druhého dejstva bol druholigista aktívni a v 56. minúte takmer vyrovnal, no tečovaná strela Kraľoviča išla tesne vedľa. Postupne získavali prevahu „šoltisovci“, ktorým sa v 65. minúte podarilo opäť odskočiť na rozdiel dvoch gólov, keď Iloski krásnou uličkou vysunul Nawotku a ten zoči-voči Kapraľovi nezaváhal – 3:1. Ubehlo len pár desiatok sekúnd, keď sa hostia po zakončení striedajúceho Štroncera znovu vrátili do zápasu – 3:2. Zemplínčania v ďalších minútach zatlačili súpera a v 68. minúte po peknej kombinačnej akcii nedovolil gólman Šarišanov dokonať hetrik Kurminowskému. O tri minúty však už kapituloval, keď Turík nabil Žofčákovi, ktorý parádnou technickou strelou rozveselil uzimených divákov – 4:2. V závere si už domáci ukontrolovali vedenie, ktoré ešte mohli navýšiť Iloski aj Peter Kolesár, ale skóre sa už nezmenilo.

MFK Zemplín Michalovce – ŠK Odeva Lipany 4:2 (2:1)

do štvrťfinále SC postupuje MFK Zemplín

Góly: 3. a 9. Kurminowski, 65. Nawotka, 70. I. Žofčák – 45. L. Janič, 66. Štroncer

ŽK: 44. Grič, 53. Carrillo (obaja Michalovce)

Rozhodovali: Sedlák – Perát, Poracký; 306 divákov

MFK ZEMPLÍN: Bieszczad – Rota, Grič, Carrillo (61. Beskorovainyi), Nawotka – Turík – M. Regáli (52. I. Žofčák), S. Danko, Iloski, A. Diarra (81. P. Kolesár) – Kurminowski

ŠK ODEVA: M. Kapraľ – Kamenec, J. Dlugoš, Popovec, Bujňák (46. Blaško) – F. Špak – S. Kraľovič, L. Janič (80. Vilkovský), Poremba, Vysočan – Jusko (46. Štroncer)