MFK Vranov nad Topľou – MFK Zemplín Michalovce

— Zhrnutie3.kolo Slovenského pohára vo futbale. MFK Vranov nad Topľou – MFK Zemplín Michalovce 1:3 (1:2) Góly: 11. Jakubov –

3.kolo Slovenského pohára vo futbale.

MFK Vranov nad Topľou – MFK Zemplín Michalovce 1:3 (1:2)

Góly: 11. Jakubov – 5. Hirnyj, 28. Lukáč (vlastný), 88. Trusa (z 11 m), 850 divákov

Vranov: Sudimák – Milenky, Hanuščák, Močić, Lukáč (C), Verčimák, Mikluš, Mihok, Jakubov, Ristovski, VelikýNáhradníci: Gurega – Hreha, Orosi, Veliky, Keresteš, Kapraľ

Michalovce: Dráb (C) – Vovkun, Kountouriotis, Spoljarić, Ivanov, Vaško, Garcia, Neofytidis, Siopis, Hirnyi, PhillipsNáhradníci: Marković – Popovits, Soler, Vojtko, Trusa, Kolesár, Bujňaček

Zostava Zemplína

Predzápasová fotka

Priebeh zápasu:

Naši futbalisti sa ujali vedenia v 5.minúte. Po hĺbkovej prihrávke do voľného priestoru si nabehol Maxim Hirnij, dostal sa síce z uhla ale dokázal sa priblížiť k súperovej bráne, prudko vystrelil a strela si našla cestu do siete pomedzi Sudimákové nohy. 0:1.

Vyrovnávajúci gól domácich prišiel o šesť minút  na to. Naši futbalisti podcenili súpera. Naši stopéri si začali prihrávať nebezpečne blízko okolo našej brány až tak, že lopta skončila na kopačke Maroša Jakubova, ktorý rozradostil 850 fanúšikov na tribúnach mestského štadióna, ktorého plochu zdobí nová pekná umelá tráva.

Druhý, s prívlastkom šťastný gól Zemplína padol do siete domácich v 28. minúte. Po centri z ľavej strany lopta dopadla pred Kontouriotisa, ktorý ju nekompromisne z jednej napálil rovno do tváre domáceho kapitána Lukáča. Od neho sa lopta odrazila rovno do domácej siete. Zemplín opäť viedol. Domáceho kapitána museli ošetriť. Treba povedať, že Kontouriotisova strela by pravdepodobne skončila na hlavnej ceste pred obchodným centrom.

Do polčasu mal Zemplín ešte niekoľko šancí, ale bez efektu.

Druhý polčas sa niesol v udržiavaní lopty ďaleko od Drábovej brány. Bolo niekoľko momentov, keď sa domáci dostali k rohovým kopom alebo štandardným situáciám, ale chýbal väčší pokoj v koncovke. Naši mali tiež niekoľko šancí.

Debut v drese Zemplína dnes zažil Tobias Bujňáček z našej akadémie, konkrétne z kategórie U17, nastúpil na posledné minúty zápasu.

Maxim Hirnij hýril aktivitou počas celého zápasu ale aj v posledných minútach. Podarilo sa mu dostať za obranu domácich. Zo zadu ho stíhal obranca Hanuščák. Keď sa už chystal Hirnij vystreliť na Sudimáka zasiahol obranca domácich. Rozhodca nariadil prísnu penaltu proti Vranovu.  Loptu na biely bod si postavil Matej Trusa, ktorý uzavrel skóre stretnutia na 1:3 pre Zemplín.