MFK Snina – Michalovce

— ZhrnutiePohárové popoludnie na hornom Zemplíne prinieslo, drámu, emócie, penalty a náš postup Už od pol tretej sa začal zapĺňať

Zhrnutie

Pohárové popoludnie na hornom Zemplíne prinieslo, drámu, emócie, penalty a náš postup

Už od pol tretej sa začal zapĺňať štadión v meste, na ktorý je pekný výhľad zo Sninského kameňa. Bolo cítiť, že v Snine je menší futbalový sviatok, keďže súčasťou zápasu  bola aj tombola o televízor. Počasie bolo príjemné, jesenné, pofukoval severný vetrík, ktorý medzi horami našim pripomínal, že sú v tak trochu horskom prostredí. Do Sniny pricestovali aj členovia nášho fanklubu Zemplína GS52, ktorí podporovali našich po celý zápas. Zaujímavý pohľad bol aj na súpisku domácich, keď medzi náhradníkmi sa ocitol aj člen Klubu ligových kanonierov 54-ročný Pavol Diňa (129 ligových gólov). Kto vie čo by to muselo byť za situáciu, aby nastúpil. Len pre úplnosť, v bránke bol jeho syn Peter.

Predzápasový rešpekt z horského súpera, ktorý mal dodnes fantastické leto sa potvrdil už v tretej minúte. Tréner Štafura, ďalší skvelý futbalista, pripravil svoje mužstvo veľmi dobre. Za Sninu skóroval už v 3. minúte obávaný Ukrajinský strelec Oleg Vishnevski, ktorý si v 15.súťažnom zápase pripísal 18 gól. Od streleného gólu, ktorý sme inkasovali opäť po chybe v obrane, sme sa snažili dostať späť do tempa, teda hrať si svoju hru, ale hráčom odskakovala lopta a príliš často sa šmýkali po zemi na ťažkom teréne. V prvom polčase sme sa tlačili pred šestnástku, mali sme niekoľko šancí ale nič vážneho od Koscelníka, Danka, Kolesára, Sulleya nepadlo. Naše kombinácie sa snažili zakladať cez Žofčáka, Turíka a Danka. Naopak Snina sa snažila o rýchle protiútoky cez Skvašíka a Vishnevskeho. Pri niektorých protiútokoch nás podržal skvelým čítaním hry a postavením brankár „Džeri“, ktorý zneškodnil ďalšie pokusy domácich. Nedá sa povedať, že sa hralo v tempe, domáci okamžite po strelení gólu začali s klasickými praktikami, s ktorými sa stretávame v nižších ligách ako nešportové naťahovanie času pri hocijakom prerušení hry. Podávači lôpt o fair-play asi zatiaľ ešte nepočuli. Od 35. minúty do konca polčasu bolo na ihrisku už len jedno mužstvo, keďže domáci odišli po fyzickej stránke. Naši útočili a Sninčania stáli a bránili sa pred šestnástkou. Niekoľko našich pokusov ešte neskončilo v bráne. Rozhodca nenastavil žiadny extra čas. Domáci futbalisti odchádzali do šatní za potlesku tribúny. Losovala sa tombola.

V druhom polčase sme vybehli na Sninu s väčším odhodlaním a pohybom. Bolo vidno, že prestávka domácim nepomohla. Pokračovali v tej istej deštruktívnej hre ako v prvom polčase, čo sa vlastne aj od mužstva, ktoré je slabšie po technickej stránke aj očakáva. Naši zrýchleným pohybom začali kombinovať a behať, zrazu sa vytvárali voľné priestory, ktoré využívali Koscelník s Peťom Kolesárom a začali sa posielať aj nebezpečnejšie centre do šestnástky. Domáci pokračovali v protiútokoch, niektoré sa skončili aj strelou na bránu, ale „Džeri“ bol pozorný. Turík a Žofčák neúnavné zbehovali k obrancom po lopty a spoločne vymýšľali kombinácie. Po jednej z kombinácii sme sa dostali k rohovému kopu. Loptu od nášho kapitána nadvihol Martin Kolesár a tá preplachtila šestnástkou priamo až na zadnú tyč ku Carrillovi, ktorý ju zasúval do prázdnej bránky. 1:1. Naši gól ani neoslavovali, rovno brali loptu a mierili k stredovému kruhu. Domáci fanúšikovia na hlavnej tribúne začali prejavovať svoje sympatie so svojim mužstvom ale zároveň aj antipatie k nášmu mužstvu. Vášne vyvolal faul na Turíka na hranici šestnástky.  Kým naši si mysleli, že to bude pokutový kop, rozhodca zákrok vytiahol von zo šestnástky. Následný Božokov priamy kop skončil nad bránou. Vystriedali sme, za Peťa Kolesára prišiel Regáli, ten sa ešte dostal do dobrej šance, ale lopta mu pri strele z jednej podskočila a netrafil ju tak ako si predstavoval. Skončila v rukaviciach mladšieho Diňu. Do konca zápasu sa už kvôli rôznym drobným zraneniam a prerušeniam viac neudialo.

Na penaltový rozstrel určil tréner Šoltis ako prvého kapitána Igor Žofčáka, ktorý svojim príkladom ukázal ako sa majú kopať penalty. Všetci ostatní, Kavka, Carrillo ho napodobnili a svoje pokusy sebaisto premenili. Naopak domácim najprv chytil Džeri druhú penaltu a tretieho exekútora zneistil neskorým príchodom do brány tak, že ju prestrelil. Posledným v penaltovom rozstrele bol Sulley, ktorý rozhodol o postupe o 5.kola.

Boli to nervy, ale aj to patrí k športu, takéto nezabudnuteľné zápasy so šťastným koncom pre Zemplín !!! Dufame, že ďalší žreb Slovenského pohára vo futbale bude pre nás prijateľný.

Spolu sme Zemplín !!!

MFK Snina – MFK Zemplín Michalovce 1:1 (1:0), 2:4 rozstrel z 11 m

Góly: 3. Vyšnevskij – 54. Carillo. ŽK: Balko, Vyšnevskij, Popovič – Žofčák, Danko. Rozhodoval Kmec, 1 570 divákov.

Snina: Pet. Diňa – J. LUkáč, Balko, Hišem, Jankaj, Vyšnevskij, Skvašík, Popovič, Fedorka (72. Plevka), Pčola, L. Bednár.

Michalovce: Bieszczad – P. Kolesár (63. Regáli), Žofčák, Turik, Danko, Božok, Sulley, Carillo, Koscelník, M. Kolesár, Kavka.