FC Košice – Michalovce

— ZhrnutiePrípravné stretnutie pred novou sezónou. Stretnutie sa odohralo  vo Vyšnom Opátskom v Sobotu 29.6.2019 od 10:30 hod. FC Košice

Zhrnutie

FC Košice – MFK Zemplín Michalovce 3:1 (2:0)
Góly: 7. Pavúk, 36. Vyšnievskij, 66. Vyšnievskij – 53. Trusa.
FC: Giertl (46. Fabini) – Kačala, Dobias, Pilipčuk (72. Tóth), Pavúk – Gáll (72. Katunský) – Vancák, Ristovski (72. Matta), Karaš, Kis – Vyšnievskij.
MFK ZEMPLÍN: Kira ( 46. Dehtiar) – M. Kolesár (46. Rota), Sidor (46. Špiriak), Carillo (46. D. Špak), Vojtko (46. Vojtovič) – Turík (46. R. Begala) – P. Kolesár (46. Diarra), Grič (46. Casado), Danko (46. Trusa), Kountouriotis (46. Mavretič) – Pásztor (46. Bezzera).

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prehrali vo svojom druhom prípravnom zápase pred novou sezónou, keď vo Vyšnom Opátskom podľahli nováčikovi druhej ligy FC Košice hladko 1:3. Ich jediný presný zásah zaznamenal v druhom polčase Matej Trusa, za Košičanov dvakrát skóroval kanonier Oleg Višnievskij, jeden gól pridal aj František Pavúk. Zverenci trénera Antona Šoltisa tretí prípravný duel odohrajú doma, keď v utorok 2. júla o 16.00 hod. privítajú ďalší druholigový celok MFK Liptovský Mikuláš.

Vo Vyšnom Opátskom sa začalo v solídnom tempe. Viac z hry mali v úvode domáci, ktorí svoju prevahu pretavili v siedmej minúte v gól, keď sa presadil František Pavúk. Aj v ďalších minútach prvého dejstva boli lepšími Košičania. V ofenzíve dominoval hlavne kanonier Oleg Višnievskij. Ten sa najskôr dvakrát zastreľoval, do tretice už ale v 36. minúte krížnou strelou prekonal Matúša Kiru. Ukrajinský kanonier mohol skórovať aj hneď na to, jeho strela ale tesne minula bránu a vzápätí Kira bravúrne vyrazil jeho projektil smerujúci do brány.

V druhom polčase tréner Anton Šoltis vymenil prakticky celú svoju jedenástku. Jeho tímu to pomohlo, pretože bol aktívnejší. Svoju aktivitu Michalovčania korunovali v 53. minúte, kedy Fabiniho prekonal Matej Trusa. Hneď na to mohol vyrovnať Vojtovič, jeho delovku ale Fabíny pokryl, Trusová dorážka už bola z ofsajdu. Zemplínčania aj naďalej tlačili, v 66. minúte však inkasovali, keď Višnievskij skóroval lobom zo zhruba dvadsiatich metrov – 3:1. Aj keď hostia boli v ďalších minútach lepším tímom, do väčších šancí sa už nedostali a domáci tak dokráčali k cennému víťazstvu.