FK DAC 1904 Dunajská Streda – Michalovce

— ZhrnutieZ Dunajskej Stredy sa vraciame nakoniec bez bodu… Videli sme veľmi zaujímavé stretnutie. Domáci hnaní vyše 4 a pol

Zhrnutie

Z Dunajskej Stredy sa vraciame nakoniec bez bodu…

Videli sme veľmi zaujímavé stretnutie. Domáci hnaní vyše 4 a pol tisícovou návštevou začali od začiatku útočiť, do 20.tej minúty mali tri veľké šance, ktoré náš gólman kryl. Naši sa snažili zakladať útoky hlavne cez Mensaha a Žofčáka; a hroziť 22-ročnému brankárovi Matejovi Slavíkovi, ale žiadnu poriadnu gólovú šancu sme si nevypracovali. V 26.minúte fauloval v pokutovom území Michal Sipľak a Senegalčan Pape Sarr z pokutového kopu otvoril skóre 1:0. Už o dve minúty na to vyrovnal „z ničoho nič“ Jakub GRIČ, jeho tvrdá strela z vyše 20 metrov prekvapila brankára a bolo vyrovnané. Naši sa po strelení gólu osmelili a do konca polčasu sa hra poväčšinou odohrávala medzi šestnástkami.

Druhý polčas opäť začal tlakom domácich, do 56.minúty stihli dva krát nebezpečne ohroziť Matúša Kiru, ktorý si pripísal ďalši skvelé zákroky. V 56. minúte sa udiala situácia, keď podľa rozhodcu Smolaka, Celestine Lazarus nedovolene zastavil prenikajúceho Kontára a po druhej žltej karte videl červenú. Vystriedali sme Mensaha za Podhorina a snažili sa udržať minimálne remízu, teda defenzívne rozostavenie so snahou o protiútoky. To vydržalo 20.minút, keď sme neustrážili center do šestnástky a mladý 21-ročný maďar Kristopher Vida nám nikým nepokrytý, hlavou z „päťky“ strelil víťazný gól Dunajskej Stredy. Naši sa snažili do konca ešte niečo urobiť, ale v desiatich mužoch na vyhrávajúceho, organizovaného a koncentrovaného súpera už nič nevymysleli. Konečný výsledok zápasu 2:1.

Náš najbližší súper MFK Ružomberok – Nedeľa 4.decembra 17:30 hod.