Dunajská Streda – Michalovce

— Zhrnutie1.kolo nadstavby Skupiny o Titul FC DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Zemplín Michalovce  5:0  (1:0) Góly: 31´ ,

1.kolo nadstavby Skupiny o Titul

FC DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Zemplín Michalovce  5:0  (1:0)

Góly: 31´ , 57´ a 67´Divkovic, 64´Kalmar, 91´Blackman

ŽK: 45´Simic – 54´Savvidis , divákov 319

Zemplín: Kira – Vojtko, Carrillo, Grič, Žofčák, Savvidis, Turík, Danko, Kvocera, Diarra, Sidibe

Zostava Zemplína

V prvom polčase sme videli dobrý futbal, aj domáci aj naši futbalisti mali niekoľko šancí na skórovanie. Hral sa celkom svižný futbal aj s gólovými príležitosťami. Domáci boli v prvom polčase lepší o jeden gól, ktorý padol z kopačky Divkovica v 31.minúte.

Kvocera pri preberaní lopty bol postrčený Beskorovayinim, ktorý loptu posunul Kalmárovi, ten ju potiahol dopredu, do uličky prihral Ramirezovi, ktorý sa pozrel a prihral na päťku nabiehajúcemu Divkovičovi, ktorý otvoril skóre stretnutia. Do konca polčasu sme ešte mali niekoľko pološancí, ktoré skončili mimo bránu, alebo v náručí Jedličku.

V druhom polčase pokračoval svižný futbal, mali sme niekoľko sľubných šancí, ale nakoniec sme opäť inkasovali. Po rohovom kope sa zdalo že jeden z domácich futbalilstov spracoval loptu rukou, rozhodca nič nevidel a nechal pokračovať v hre, loptu prihral na vrch šestnástky, na dva dotyky si ju spracoval Divkovic a vystrelil. lopta plachtila dobrých 20 metrov a zapadla pod brvnom Kirovej brány.

Tretí gól padol z kopačky Zsolta Kalmára, ktory využil protiútok domácich po pravej strane a prihrávku Davisa.

Divkovic završil hetrik v 67. minúte keď zakončoval ďalší protiútok DAC-u.

Skóre uzavrel v 91´minúte Blackman. Konečný výsledok DAC – Zemplín 5:0. Aj taký je futbal raz vyhráte päť nula a inokedy prehráte nula päť.

Vyjadrenia trénerov:

Bernd Storck, tréner D. Stredy: „Gratulujem môjmu tímu, nebolo to ľahké po takej dlhej pauze. Bolo ťažké pripraviť tím, odviedli sme skvelú prácu, v ktorej musíme pokračovať. V prvých minútach to bol otvorený zápas, celkovo som veľmi spokojný. Je to povzbudenie pre naše sebavedomie, náš hlavný cieľ je momentálne semifinále pohára. Do finále je ešte ďaleko, ale položili sme dobrý základ.“

Jozef Majoroš, tréner Michaloviec: „V prvom rade gratulujem domácim k víťazstvu. Myslím si, že výsledok nie je spravodlivý. Mali sme šance, ale, žiaľ, naše strely neboli gólové. Domáci mali herne navrch, rozhodla efektivita domácich a veľký rozdiel bol v osobných súbojoch. V tomto domáci dominovali, keď necháte hrať súpera, ktorý má takú kvalitu, dokáže to využiť. Je to za nami, tento zápas nám nevyšiel, musíme sa pripraviť na ďalší.“

Zostrih Huste.joj.sk

Záznam celého stretnutia Huste.joj.sk

Videozostrih DAC-Zemplín

Tlačová beseda po zápase

FOTOGALÉRIA – TASR

Napísali o zápase iné média…

Päťgólový výprask Michalovčanov na Žitnom ostrove, Novinyzemplina.sk, 13.6.2020, Peter Brendza

Reštart najvyššej Fortuna ligy nevyšiel hráčom MFK Zemplín Michalovce podľa predstáv. V prvom kole nadstavbovej časti o titul totiž prehrali na pôde DAC Dunajská Streda hladko 0:5. Domáci tak vrátili Michalovčanom rovnakú prehru z jesennej časti, ktorú utrpeli na ich ihrisku. Zverenci trénera Jozefa Majoroša sa v ďalších dvoch zápasoch nadstavbovej časti predstavia na vlastnom ihrisku. V nedeľu 21. júna o 18.00 hod. privítajú Ružomberok a v sobotu 27. júna o 18.00 hod. Trnavu. Iba tieto zápasy odvysiela v priamom prenose verejnoprávna RTVS.

Michalovčania sa v prvom kole po reštarte súťaže na Žitnom ostrove nepredstavili v najlepšom svetle. Od úvodných minút bol totiž lepším tímom DAC, ktorého prevahu krátko po uplynutí pol hodiny pretavil v prvý gól Divkovič. Ten využil rad chýb Zemplínčanov od zbytočnej straty lopty v strede poľa, cez nepokrytie protihráčov. Michalovčania sa v prvom dejstve nedokázali dostať do tempa. V strede poľa strácali veľmi veľa lôpt, súperovi dávali na krídlach až príliš veľa priestoru, no a navyše boli sterilní aj v ofenzíve.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Domáci naďalej diktovali jej tempo a odmenou pre nich boli ďalšie góly v sieti michalovského brankára Matúša Kiru. V 57. minúte sa po druhýkrát v zápase presadil Divkovič, v 64. minúte sa gólovou strelou prezentoval Kalmár, no a o tri minúty neskôr pečatil Divkovič svoj hetrik. Až potom sa dostali k slovu aj Michalovčania, Vojtko však pred brankárom Jedličkom hlavičkoval málo razantne. Hostia si svoj kalich horkosti vypili v úplnom závere, keď na konečných 5:0 zvýšil Blackman.

Storck o rekordnom debute: Na plnom štadióne by to bolo fantastické, Profutbal.sk, 13.6.2020

Nemec Bernd Storck zažil na Slovensku výsledkovo najvydarenejší debut vo svojej kariére futbalového trénera. Pri sobotňajšej premiére na lavičke FC DAC 1904 Dunajská Streda si v 1. kole skupiny o titul vo Fortuna lige pripísal triumf nad MFK Zemplín Michalovce 5:0.

Päťdesiatsedemročný Storck mohol sláviť napriek tomu, že na zoznámenie sa s novými zverencami mal málo času. Kormidla sa oficiálne ujal 1. júna: „Nepamätám si, že by som v prvom zápase na lavičke niektorého tímu dosiahol takéto vysoké víťazstvo. Výsledok je pekný, pre mňa je však dôležitý spôsob, akým sme sa k nemu dopracovali. Je to dobrý základ, na ktorom môžeme stavať v nasledujúcich týždňoch, aby sme mužstvo posunuli na novú úroveň. Nemyslím na seba, ale na tím. Po takom dlhom období problémov s koronavírusom sme spolu absolvovali len dva týždne prípravy. Do tímu vkladám veľkú dôveru.“

Hráči sa bývalému koučovi kazašskej, maďarskej reprezentácie či belgických klubov Excel Mouscron a Cercle Bruggy odvďačili za dôveru päťgólovou nádielkou. O tri zásahy sa presnými strelami postaral chorvátsky útočník Marko Divkovič, pre ktorého to bol vo veku 21 rokov premiérový hetrik v kariére: „Som veľmi šťastný. Bolo ťažké nastúpiť po takej dlhej prestávke, ale som hrdý na seba aj na mužstvo. V prvom polčase sme nehrali tak dobre, ale to je normálne po tom, ako sme nehrali tri mesiace. V druhom polčase sme ukázali kvalitu a to, že sme lepšie mužstvo. Každý deň sme čakali na návrat, boli sme pripravení už tri, štyri týždne.“

Pre obmedzenia počtu ľudí na športových podujatiach mohlo domáci triumf v MOL Aréne sledovať len 319 priaznivcov Dunajskej Stredy. „Keby sme vyhrali 5:0 pred plným štadiónom, bolo by to fantastické. Táto situácia však nie je iba v tejto krajine, je to všade. Musíme dúfať, že v nastávajúcich dňoch a týždňoch budú štadióny otvorenejšie, aby sme si mohli vychutnať úspechy s fanúšikmi. Mužstvo vyšlo po zápase pred štadión oslavovať s fanúšikmi, ktorí prišli,“ prezradil Storck na tlačovej konferencii.

Na prázdnej tribúne oproti hlavnej sa vynímal transparent „Vráťte nám náš futbal“. Jeho význam vysvetlil manažér pre vonkajšie vzťahy DAC Krisztián Nagy. „Je to spoločná iniciatíva klubov Fortuna ligy s jednoznačným odkazom, aby sme mohli hrať futbal s divákmi, ako predtým. Slogany bežali aj na ostatných štadiónoch, takže veríme, že spoločnými silami s Úniou ligových klubov (ÚLK) a Slovenským futbalovým zväzom (SFZ) sa podarí dosiahnuť to, po čom všetci túžime,“ povedal Nagy a TASR informoval aj o ďalšej plánovanej iniciatíve: „Jedným z ďalších krokov bude spustenie webstránky, kde budú participovať všetky kluby. Fanúšikovia budú môcť podpísať petíciu a veríme, že sa nezbierajú desaťtisíce podpisov, aby sme mali ďalší argument, že je tu naozaj záujem verejnosti.“

Bude mať facka zo Žitného ostrova rovnaký osoh ako trenčianska?, Novinyzemplina.sk, 14.6.2020, Peter Brendza

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce majú o čom premýšľať. Reštart najvyššej Fortuna ligy im totiž nevyšiel rovnako ako začiatok jarnej časti. V ňom utrpeli na pôde Trenčína hanebnú prehru 1:8, tentoraz, na začiatok nadstavbovej časti prehrali v Dunajskej Strede hladko 0:5. Po prehre v Trenčíne sa otriasli a ziskom siedmych bodov spečatili svoj postup do nadstavby o titul. Bude mať facka zo Žitného ostrova rovnaký efekt?

Michalovskí futbalisti sa na úvod nadstavbovej časti, v ktorej chcú zabojovať o pohárovú Európu, neprezentovali v najlepšom svetle. DAC bol od úvodného výkopu lepší, postupne získaval prevahu. Zverenci trénera Jozefa Majoroša hrali v ofenzíve staticky, v strede poľa prehrávali jeden súboj za druhým a strácali dôležité lopty. Navyše, nedokázali pokryť krídelné priestory, z ktorých sa rodili šance domácich. V prvom polčase to ešte ako tak šlo, no postupom času získaval DAC väčšiu prevahu, ktorú korunoval v druhom dejstve štyrmi gólmi. Prvému gólu predchádzal rad chýb. Zbytočná strata lopty Kvoceru v strede poľa, nepokrytie pravej strany obrany, ako aj nedôslednosť stopérov pri pokrytí útočníkov. Od stavu 2:0 bolo prakticky rozhodnuté a duel sa iba dohrával. Žiaľ, ešte s troma gólmi v michalovskej sieti. DAC tak vrátil Michalovčanom prehru rovnakým výsledkom, ako prehral v jeseni pri Laborci.

Prvý zápas po trojmesačnej pauze Zemplínčanom nevyšiel. Dostali rovnakú facku, ako na úvod jarnej časti v Trenčíne. Po prehre 1:8 sa ale zverenci trénera Jozefa Majoroša nakopli. Vyhrali doma s Nitrou, remizovali v Ružomberku a doma zdolali Pohronie. Týmito siedmimi bodmi si zabezpečili účasť v nadstavbovej časti o titul. Trenčianska facka im teda padla vhod. Verme, že podobný efekt bude mať facka od DAC. Jedenásťbodová strata na tretie miesto sa zrejme v zostávajúcich štyroch zápasoch dohnať nedá, no stále je o čo hrať. V prípade výhry DAC alebo Slovana Bratislava v Slovnaft Cupe je stále v hre baráž o Európsku ligu a ani historicky najlepšie štvrté miesto nie je na zahodenie.

Hodnotenie Michalovčanov

Matúš Kira – dostal päť gólov, známka tak nemôže byť vysoká. Pri druhom góle bola zrejme strela Divkoviča chytateľná, zvyšné idú skôr na vrub nedôslednej obrany. Výsledná známka 4.

Igor Žofčák – kapitán tímu nastúpil na pre seba netradičnom poste pravého obrancu. Cez jeho priestor išlo viacero útokov domáceho tímu. Výsledná známka 3.

Jose Carrillo Mancilla – celá michalovská obrana nemala svoj deň, nebol to ani deň jej piliera, španielskeho stopéra Carrilla. Pri prvom góle nedôsledne pokryl protihráča, čo malo za dôsledok gólový teč Divkoviča. Výsledná známka 3.

Jakub Grič – o niečo lepší výkon ako jeho kolega zo stopérskej dvojice. Ani on sa ale nevyhol chybám. Výsledná známka 4.

Matúš Vojtko – aj cez jeho stranu domáci podnikli niekoľko rýchlych kontier. Mladý krajný obranca sa síce snažil aj v ofenzíve, chyby v defenzívnych činnostiach ale boli okaté. Výsledná známka 3.

Kyriakos Savvidis – grécky záložník sa vrátil na post defenzívneho štítu. V zápase viackrát prehral osobný súboj, stratil niekoľko dôležitých lôpt, nebol teda osožný tak, ako v predchádzajúcich zápasoch na poste vyššie v strede poľa. Výsledná známka 4.

Stanislav Danko – málo viditeľný v strede poľa, nestratil ale toľko lôpt, ako jeho spoluhráči. Výsledná známka 5.

Jozef Šimon Turík – motor stredu poľa tentoraz nevynikol tak ako v predošlých dueloch. Takisto prehral niekoľko dôležitých súbojov, viac sa čakalo aj v ofenzíve. Výsledná známka 5.

Milan Kvocera – v podpore ofenzívy sa od neho čakalo viac. Domáci krajní záložníci boli nebezpečnejší, navyše, na Kvocerov vrub ide trochu prvý gól, keďže akcia sa začala po jeho zbytočnej strate. Výsledná známka 3.

Cheick Alan Diarra – ani francúzsky krajný záložník nepodal najlepší výkon. Podobne ako od Kvoceru sa od neho čakala väčšia podpora osamoteného Sidibeho vpredu. Výsledný známka 2.

Issa Sidibe Modibo – na hrote útoku bol osamotený. Nabehal síce kilometre, do šance sa ale nedostal. Výsledná známka 4.