Dunajská Streda – Michalovce

— ZhrnutieFortuna liga 2018/2019 2.kolo V úvodnej desaťminútovke sa Michalovčania iba bránili, ale domáci si nevypracovali žiadnu príležitosť. Až v

2.kolo

V úvodnej desaťminútovke sa Michalovčania iba bránili, ale domáci si nevypracovali žiadnu príležitosť. Až v 10. minúte po centrovanej lopte po zakončení Pačindu si Kira pripísal prvý zákrok. V ďalších minútach sa osmelili aj „šoltisovci“ a párkrát poriadne podkúrili obrane DAC. V 14. minúte Harutyunyan odzbrojil pred šestnástkou Ljubičiča, rútil sa na Maceja, ale jeho prihrávku na voľného Sulleya zblokoval Šatka. Z následného rohu Žofčáka vrátil loptu pred bránu Vaščák a Kavka v obrovskej šanci prestrelil Macejovu bránu. Onedlho mal domáci gólman prácu po Gričovej bombe, ktorú bravúrne vyrazil. Na opačnej strane sa Kira vyznamenal proti strele Ljubičiča. V 27. minúte však už nemal nárok na pohotový lob Baya – 1:0. Presne ako sa naplnila polhodina hry ten istý hráč po centri K. Vidu upratal loptu hlavou do siete opäť – 2:0. Čiernu päťminútovku Zemplínčanov podčiarkol v 32. minúte krásnou strelou z 25 metrov Kalmár – 3:0. O kontaktný gól ešte do prestávky sa mohol postarať Sulley, ktorého tvrdý pokus len tesne minul ľavú šibenicu Macejovej brány.

Druhé dejstvo sa začalo tak, ako skončilo prvé. V 48. minúte bol veľmi blízko gólu Sulley. Macej odkopom trafil rovno do jeho nôh, od ktorých sa lopta dokotúľala tesne mimo troch žrdí… Dunajská Streda potom kontrolovala priebeh hry a v 67. minúte mohla udrieť znova, ale bombu K. Vidu z hranice šestnástky vyrazil Kira. O päť minút neskôr si však tento hráč všetko vynahradil po krásnej uličke Herca – 4:0. Vzhľadom na vývoj duelu bol tento stav pre hosťujúci tím mimoriadne krutý a v 85. minúte to s východniarmi mohlo vyzerať ešte horšie, ale od piateho gólu v ich sieti ich zachránil Kira, ktorý nohami zneškodnil tutovku agilného K. Vidu. V závere sa však MFK Zemplín predsa len dočkal zaslúženej gólovej odmeny. V 88. minúte prenikol po ľavej strane rýchly Diarra, posunul loptu ďalšiemu striedajúcemu hráčovi Kurminowskému, ktorý si položil na zem Šimčáka a chladnokrvne rozvlnil Macejovu sieť – 4:1.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Zemplín Michalovce 4:1 (3:0)

Góly: 27. a 31. Bayo, 32. Kalmár, 72. K. Vida – 88. Kurminowski

ŽK: 39. Ljubičič, 68. K. Vida – 26. B. Vaščák

Rozhodovali: Ochotnický – Galo, Čajka; 6118 divákov

FC DAC 1904: P. Macej – Koštrna, Šatka, Huk, Šimčák – Kalmár, Ljubičič (46. Koné), Herc – E. Pačinda (13. M. Vida), Bayo (74. Almási), K. Vida

MFK ZEMPLÍN: M. Kira – Rota, Kavka, Grič, I. Žofčák (46. M. Kolesár) – M. Bednár – B. Vaščák, Turík, Harutyunyan, P. Kolesár (59. A. Diarra) – Sulley (78. Kurminowski)