Matchday: Pohronie – Zemplín

Milí fanúšikovia!

Dnes, teda v sobotu, 8.mája 2021 pokračuje Fortuna liga 30.kolom. Konkrétne sa budú hrať zápasy 8.kola nadstavbovej časti.  Sezóna sa blíži do finále. Naši futbalisti, teda po týždni opäť dnes od 17:00 hod. nastúpia, tento krát na ihrisku súpera proti FK Pohronie. V minulom kole porazili na domácom ihrisku druhý krát vo svojej histórii MFK Ružomberok 2:1.

FK Pohronie sa nachádza momentálne na 9.mieste tabuľky s 33 bodmi. Zemplín má 30 bodov a je na 11.mieste.Pohronie v minulom kole zvíťazilo gólom z penalty Chvěju v Seredi 1:0.

FK Pohronie má po 29 kolách na konte 33 bodov za 7 výhier a 12 remíz a nachádza sa na 9.mieste tabuľky so skóre 37:38. Trénerom Pohronia je 39-ročný Ján Kameník, ktorý vedie Pohronie od októbra 2020.

Videozostrih z posledného vzájomného zápasu Zemplína s Pohroním 1:2

Zemplín a Pohronie odohrali v doterajšej histórii vo Fortuna lige 5 vzájomných zápasov. Bilancia pre Zemplín je pozitívna, bilancia 2 víťazstva a 2 remízy a 1 prehra. V poslednom vzájomnom zápase, 10.apríla sme na domácom ihrisku podľahli prvy krát Pohroniu. 1:2. Gól za Zemplín dával Matej Trusa.

Najnebezpečnejšími  hráčmi Pohronia sú bezpochyby Alder sa Silva, švajčiarský útočník, ktorý prišiel do Pohronia v zime a už stihol v jedenástich zápasoch streliť 6 gólov a na jeden prihrať. Další bodovo potentní hráči Pohronia sú Alieu Fadera 5 gólov a 4 asistencie, James Weir (6+1), Patrik Blahút (4+1), Bimenyamana (3+1), Ondřej Chvěja (4+1).

Predpokladaná zostava:
Dráb – Magda, Vaško, Bednár, Vojtko, Adekouroye, Oshima, Žofčák, Popovits, Trusa,  Tandir

 

FK Pohronie – MFK Zemplín Michalovce

Fortuna liga 8.kolo – Skupina o udržanie, Sobota 8.máj 2021, od 17:00 hod., Rozhoduje: Kružliak.

Stretnutie sa uskutoční bez divákov. Stretnutie môžete sledovať od 16:55 hod. cez internet prostredníctvom www stránky Fortunaliga.tv.

Zemplín do toho !!!

 

FOTO: Róbert Andrejov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *