Kentoš nominoval aj dvoch Michalovčanov

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Jaroslav Kentoš povolal na prípravné zápasy v rámci Antalya Cupu 26 hráčov, z nich je až 16 nováčikov. Na turnaji v Turecku si mladí Slováci postupne zmerajú sily s výberom Uzbekistanu do 23 rokov (25. marca o 15.00 SEČ) a rovesníkmi zo Severného Macedónska (27. marca o 15.00 SEČ) a Ukrajiny (29. marca o 17.00 SELČ).

V menoslove chýbajú David Strelec a Tomáš Suslov, ktorí vekom spadajú do kategórie do 21 rokov, ale tréner Štefan Tarkovič ich nominoval do A-tímu Slovenska na tri kvalifikačné zápasy v marci na Cypre a doma s Maltou a Ruskom. „Pre chalanov je pozitívna správa, že boli nominovaní do áčka. Nám budú chýbať, ale všetci im prajeme, aby sa im darilo v prvom tíme. U nás dostanú šancu ďalší hráči zo širšieho kádra, verím, že sa jej chytia a my budeme mať pozitívne starosti,“ povedal pre web futbalsfz.sk Kentoš, ktorý nebude môcť počítať ani so službami Ivana Mesíka. „Dostal povolenie od Nordsjaellandu na tento zraz, ale v Turecku vyšlo nové covidové opatrenie. To hovorí, že ak príde niekto do krajiny z Dánska, tak musí ísť do karantény. Tým pádom s nami nebude môcť cestovať,“ ozrejmil kouč SR 21.

V nominácii sa nachádza 10 hráčov, ktorí už majú skúsenosti s reprezentáciou do 21 rokov (Ivan Krajčírik, Gergely Tumma, Matúš Vojtko, Timotej Múdry, Peter Pokorný, Miroslav Gono, Ján Bernát, Jakub Kadák, Matúš Kmeť a Matej Trusa – pozn. red.), a 16 nováčikov. „Tento zraz bude aj o spoznávaní sa, ale keďže sme nemohli pre zlú pandemickú situáciu absolvovať januárový kemp, tak nás čakajú počas marcového zrazu viaceré úlohy. Budeme budovať tímovú chémiu či základnú hernú koncepciu. Verím, že sa nám to podarí naplniť,“ konštatoval niekdajší lodivod Podbrezovej, Banskej Bystrice a Žiliny.

Nominácia SR 21:

Brankári: Ivan Krajčírik (MFK Ružomberok), Richard Ludha (FK Železiarne Podbrezová), Ľubomír Belko (MŠK Žilina)

Obrancovia: Peter Kováčik (FK Železiarne Podbrezová), Samuel Suľa (MŠK Žilina), Kristián Mihálek (FC Petržalka), Gergely Tumma (FC Spartak Trnava), Marián Pišoja (MŠK Púchov), Tomáš Nemčík (MŠK Žilina), Matúš Malý (FK Senica), MATÚŠ VOJTKO (MFK Zemplín Michalovce), Vladimír Barbora (FK Železiarne Podbrezová)

Stredopoliari: Timotej Múdry (MFK Ružomberok), Peter Pokorný (SKN St. Pölten), Sebastián Nebyla (FK DAC 1904 Dunajská Streda), Miroslav Gono (MŠK Žilina), Denis Potoma (ŠKF Sereď), Ján Bernát (MŠK Žilina), Jakub Kadák (AS Trenčín), Matúš Kmeť (AS Trenčín), Adam Goljan (MŠK Žilina), Patrik Iľko (MŠK Žilina), Roland Galčík (FK Železiarne Podbrezová)

Útočníci: Roland Gerebenits (FK Železiarne Podbrezová), MATEJ TRUSA (MFK Zemplín Michalovce), Adrián Kaprálik (MŠK Žilina)

Náhradníci:

Brankári: Denis Chudý (FK Dubnica nad Váhom), Michal Kukučka (AS Trenčín)

Obrancovia: Alex Holub (MFK Tatran Liptovský Mikuláš), Sebastián Kóša (FC Spartak Trnava), Dominik Javorček (MŠK Žilina)

Stredopoliari: Mikuláš Bakaľa (FK Železiarne Podbrezová), Patrik Myslovič (MŠK Žilina), MATÚŠ BEGALA (MFK Zemplín Michalovce), Marko Totka (FK Senica), Tibor Slebodník (MŠK Žilina), Jakub Švec (FC ŠTK 1914 Šamorín), Lucas Demitra (AS Trenčín), Adam Tučný (AS Trenčín), Jakub Tancík (FC Nitra)

Útočníci: Stanislav Olejník (FC Spartak Trnava), Matej Franko (FC Nitra), Lukáš Letenay (AS Trenčín)

Zdroj: TASR

Foto: Róbert Andrejov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *