Zmeny v kádri minimálne

Foto z večerného tréningu Zemplína na umelej tráve.

Po povinnom testovaní s negatívnym výsledkom začali futbalisti MFK Zemplín Michalovce so spoločnou prípravou na jarnú časť Fortuna ligy.

Tréner Jozef Majoroš už krátko po konci jesennej časti avizoval iba minimálne zmeny v kádri a tak sa aj stalo.

Počítať zatiaľ nemôže so zranenými hráčmi a nigérijským útočníkom Abdulrahmanom Taiwom, ktorého si Dunajská Streda stiahla z hosťovania.

Majú štyroch zranených hráčov
Taiwo bol na jeseň najlepší strelec Michaloviec, pričom formu vygradoval najmä v jej závere. Šesť gólov strelil v záverečných siedmich zápasoch, no je otázne, v akom drese pridá ďalšie.

„Mali sme prísľub, že by Taiwo mal v našom drese odohrať aj jarnú časť. Je však hráč Dunajskej Stredy a tak sa zapojil do prípravy v DAC. Po jeseni vyjadril záujem ostať u nás, predbežne sme s ním počítali. Uvidíme, ako to napokon dopadne,“ povedal Majoroš.

Michalovský klub už v jarnej časti nepočíta s Grékom Christosom Kountouriotisom ani s Adamom Grígerom, ktorý prestúpil do rakúskeho LASK Linz.

Skúšky absolvujú stredopoliar Marián Sabolčík z 1. FC Tatran Prešov a michalovský dorastenec Tobias Bujňáček.

„Viaceré príchody sú v štádiu riešenia. Momentálne máme zranených štyroch hráčov vrátane Martina Kolesára, u ktorého to vyzerá, že nebude k dispozícii celú jarnú časť. Hľadáme pravého obrancu, niečo už máme rozbehnuté.

Zranenie majú aj Pino Soler, v ktorého prípade je otázne, či nastúpi v úvode jarnej časti, a Dimitrios Siopis, ktorý rehabilituje po zranení kolena. Počas letnej prestávky nastal veľký zásah do kádra, preto sme teraz nechceli robiť veľký prievan. Káder chceme udržať pokope, no trochu nám to skomplikovali zranenia,“ prezradil Majoroš.

Majú prijateľné rozlosovanie
Zmena nastala aj v realizačnom tíme. Trénera brankárov Mareka Rodáka nahradil Pavol Penksa, ktorý v sezóne 2019/2020 figuroval v kádri Serede. V Michalovciach sa presunie do novej pozície.

„Mám síce skúsenosti s trénovaním mládeže, no toto bude prvý plnohodnotný angažmán v pozícii trénera brankárov, navyše pri A-mužstve. Veľmi sa na to teším a uvidíme, čo to prinesie,“ poznamenal Penksa.

V michalovskom klube bude aj naďalej pôsobiť skúsený špílmacher Igor Žofčák, ktorý sa na jeseň postaral o viacero dôležitých gólov MFK.

„Sme radi, že zostal, pretože bolo cítiť, keď bol na ihrisku. Na jar chceme nadviazať na úspešný záver jesennej časti. Ani prvá šestka ešte nie je nereálna, no musíme ísť od zápasu k zápasu. Rozlosovanie zápasov je pre nás celkom prijateľné, tak uvidíme, ako to dopadne, ale verím, že dobre,“ povedal obranca Matúš Vojtko.

Zemplínčanom patrí desiata pozícia so ziskom 18 bodov. Na šiesty Ružomberok, ktorý v jesennej derniére zdolali 4:3, strácajú štyri body.

V predchádzajúcich dvoch sezónach nechýbali medzi prvou šestkou a radi by v nej hrali aj tentoraz.

V základnej časti ich ešte čakajú zápasy na ihrisku Pohronia a Dunajskej Stredy, doma privítajú Sereď a Nitru.

„Štvorbodová strata nie je malá ani veľká. Vieme, že priamych konkurentov máme doma, preto verím, že by sa to mohlo podariť. Pri troche šťastia sa opäť môžeme dostať do prvej šestky,“ dodal Majoroš.

Hráči MFK Zemplín Michalovce na úvodnom tréningu
Brankári: Tomáš Dráb, Matej Markovič, Rostyslav Dehtiar.

Hráči v poli: Matúš Begala, Martin Bednár, Tobias Bujňáček, Alejandro Méndez Garcia, Maksym Hirnij, Sergej Ivanov, Georgios Neofytidis, Vasileios Ntotis, Ricardo Antonio Phillips Hinds, Dilitrios Popovic, Marián Sabolčík, Danilo Špoljarič, Isman Tandir, Polydefkis Volanakis, Filip Vaško, Matúš Vojtko, Arťom Vovkun, Igor Žofčák.

Chýbali pre zranenie: Martin Kolesár, Dimitrios Siopis, Ian Pino Soler, Matej Trusa

Prípravné zápasy MFK Zemplín Michalovce:

Sobota 16. januára: Michalovce – Partizan Bardejov (III. liga)
Streda 20. januára: Michalovce – MFK Tatran Liptovský Mikuláš (II. liga)
Sobota 23. januára: FC Košice (II. liga) – Michalovce
Streda 27. januára: Michalovce – Slavoj Trebišov (II. liga)
Sobota 30. januára: Michalovce – FC Košice (II. liga)
Utorok 2. februára: MFK Dukla Banská Bystrica (II. liga) – Michalovce
(v Dunajskej Strede)
Sobota 6. februára: FK Podbrezová (II. liga) – Michalovce
(generálka, v Dunajskej Strede)

Stretnutia sa odohrajú bez divákov.

Zdroj: sport.sme.sk, Robert Andrejov

 • Milan Pavlo 13. januára 2021 at 9:51

  Nejake popleteme tie pripravne zapasy?5dni po sebe a potom mesiac pauza?

 • Stefan Kotrady 1. februára 2021 at 18:19

  Pri troche stastia do prvej sestky?
  A co by ste tam robili?
  Vsak mate zle muzstvo toho roku.
  Ak super zabetonuje,do rana by ste mu nevedeli dat gol.
  Naco take tliachaniny o prvej sestke….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *