Trusa debutoval v národnom tíme

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali vo štvrtkovom stretnutí 2. skupiny kvalifikácie ME 2021 na pôde gruzínskych rovesníkov 1:2. V tabuľke už nemôžu skončiť lepšie ako na štvrtej priečke, na ktorej momentálne figurujú so ziskom 9 bodov, s kvalifikačným cyklom sa rozlúčia v utorok 17. novembra o 17.00 h domácim zápasom v Nitre proti Lichtenštajnsku. Šancu v Gruzínsku dostal aj útočník Michaloviec Matej Trusa, pre ktorého to bola reprezentačná premiéra. Na lavičke náhradníkov bol pripravený ďalší MFK Zemplín Matúš Vojtko, ktorý však do hry nezasiahol.

Gruzínsko 21 – Slovensko 21 2:1 (1:0)

Góly: 9. vlastný Fabiš, 78. Mekvabishvili – 90+. Gono

SR 21: S. Petráš – Fabiš (60. Vallo), Tumma, Mesík, Mojžiš – Herc, Gono, D. Strelec (87. Múdry) – D. Ďuriš (82. M. TRUSA), Almási (61. Kadák), Chobot (82. M. Kmeť)

Jaroslav Kentoš, tréner SR 21: „Bol to slabý výkon, niektorí hráči nedokázali naplniť očakávania a požadované parametre. Nie som spokojný s ofenzívou, v útočnej fáze sme si vytvorili málo kľúčových situácií, málo šancí, nedostávali sme sa do koncovky, tam som videl najväčší problém. Najmä v ofenzíve nám chýbal Ľubo Tupta, mali sme niekoľko štandardných situácií, no nedokázali sme sa presadiť. V zápase s Lichtenštajnskom sa potrebujeme prezentovať kvalitnejším výkonom, hráči musia podať lepšie individuálne výkony a verím, že s kvalifikáciou sa rozlúčime víťazstvom.“

Foto: Róbert Andrejov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *