Griger dvakrát nastúpil za SR 17

V uplynulých dňoch odohrala slovenská futbalová reprezentácia do 17 rokov dve prípravné stretnutia v Chorvátsku. Zverenci trénera Mareka Bažíka najprv vo štvrtok v Nedelišči remizovali 2:2 a v nedeľu v Čakovci triumfovali 1:0. V oboch dueloch nastúpil aj jediný hráč MFK Zemplín Michalovce v slovenskej nominácii, útočník Adam Griger.

Chorvátsko 17 – Slovensko 17 2:2 (1:2)

Góly: 26. a 56. Žikovič – 38. Jaššo, 44. Lacza

SR 17: P. Vasiľ – Mičuda, Nemček, Jaššo, Kachnič – Sauer (80. Javorček), Kukulský, A. Gajdoš (70. S. Šuľák) – Bortoli (70. Repa), GRIGER (80. Juritka), Lacza (80. Demjanovič)

Chorvátsko 17 – Slovensko 17 0:1 (0:0)

Gól: 53. Javorček

SR 17: A. Hrdina – Úradník, Szolgai, Ferenčík, Fatona – Javorček (80. Sauer), S. Šuľák (64. Kukulský), Murgaš (88. GRIGER) – Repa (80. Bortoli), Juritka, Demjanovič (64. Lacza)

Hlas (zdroj: www.futbalsfz.sk):

Marek Bažík, tréner SR 17: „Samozrejme, že sa veľmi tešíme z víťazstva, pretože na pôde Chorvátska sa nevyhráva každý deň. Na druhej strane ho ale vôbec nepreceňujeme, pretože sme boli vysoko efektívni. Treba športovo priznať, že Chorváti boli výborní v práci s loptou, vytvorili si viacero šancí a mali vo svojom strede viacero výrazných individualít. My sme mali problémy hlavne v útočnej fáze hry, pri postupnom útoku a pri prechode dopredu sme robili veľa nevynútených chýb a strácali sme ľahké lopty. Verím, že takéto ťažké zápasy posúvaju chlapcov ďalej a pomôžu nám dobre sa pripraviť na jarnú kvalifikáciu ME.“

Foto: futbalsfz.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *