Zemplín v báraži o Európu

Nádej na historickú účasť v pohárovej Európe pre hráčov MFK Zemplín Michalovce žije naďalej. V stredajšom finále Slovnaft Cupu totiž na Tehelnom poli zvíťazil Slovan Bratislava nad MFK Ružomberok 1:0 a rozhodol tak o tom, že o štvrtú miestenku do pohárovej Európy sa bude hrať play-off.

Slovan ako majster pôjde do kvalifikácie Ligy majstrov, Žilina s Dunajskou Stredou do predkôl Európskej ligy. Tretia miestenka do predkola Európskej ligy zostane pre víťaza play-off. Ti sa už hralo pred dvoma rokmi a účasť v pohárovej Európe si v ňom vybojoval AS Trenčín, ktorý vo finále zdolal Žilinu na jej štadióne 2:1 po predĺžení. Vlani sa play-off nehralo. Prvé tri miestenky do pohárovej Európy si vybojovali Slovan Bratislava, Dunajská Streda a MFK Ružomberok, doplnil ich víťaz Slovnaft Cupu Spartak Trnava.

Play-off o Európsku ligu si zahrajú tímy od štvrtého až do siedmeho miesta po nadstavbovej časti. Pred posledným kolom nadstavby už poznáme všetkých účastníkov. Spartak Trnavu, MFK Ružomberok a Zemplín Michalove doplní víťaz nadstavby o záchranu AS Trenčín. O zložení semifinálových dvojíc rozhodne posledné kolo. Aktuálne to vyzerá tak, že Trnava nastúpi na domácej pôde proti Trenčínu a Ružomberok privíta Michalovce (v prípade rovnosti bodov rozhoduje celkové skóre). Všetko ale môže zmeniť posledné kolo. Michalovčania, ktorí na štvrtú Trnavu strácajú dva body a majú rovnaký počet bodov ako piaty Ružomberok, sa predstavia v Žiline. Ružomberok doma privíta Dunajskú Stredu a Trnava sa predstaví na ihrisku už istého majstra ŠK Slovan Bratislava. Play-off o štvrtú európsku miestenku sa bude hrať hneď budúci týždeň. V utorok 14. júla sú na programe semifinálové zápasy, finále sa bude hrať v piatok 17. júla. Hrať sa bude na jeden zápas, výhodu domácej pôdy bude mať lepšie postavený tím.

Zdroj: NovinyZemplina.sk, Peter Brendza, 9.7.2020

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *