Všetko je na dobrej ceste

Od stredy 3. júna sú na Slovensku povolené športové súťažné podujatia. Otvoria sa už aj všetky vnútorné športoviská pre verejnosť. Predseda vlády SR Igor Matovič to v spoločnosti konzília odborníkov oznámil na pondelkovej tlačovej konferencii k uvoľňovaniu opatrení v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu.

Hlavný hygienik SR Ján Mikas už pred dvoma týždňami avizoval, že v ďalšej fáze od 3. júna plánujú umožniť aj vrcholové súťaženie a šéf vládneho kabinetu tento krok v pondelok potvrdil. „Je to ďalšia dobrá správa pre slovenský šport. Netajím sa tým, že som zástancom možno o trošku rýchlejšieho uvoľňovania opatrení, ale rešpektujem názory odborníkov. Teším sa, že slovenský šport sa zase posunie ďalej aj v príprave na konkurenciu, ktorá je v zahraničí,“ reagoval prezident Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) Anton Siekel pre TASR. Od 10. júna sa na hromadných podujatiach vrátane športových bude môcť zúčastniť maximálne 500 osôb, od 1. júla do konca roka maximálne 1000 osôb. „Berie sa to ako hromadné podujatie, je tam rovnaké obmedzenie. Keď to poviem zjednodušene, od 10. júna môže byť na futbale 500 ľudí,“ povedal Matovič na tlačovej konferencii s tým, že podrobnosti zverejní v priebehu utorka Úrad verejného zdravotníctva.

Únia ligových klubov (ÚLK) ako riadiaca organizácia futbalovej Fortuna ligy už minulý týždeň avizovala, že ak by 3. júna prišlo k povoleniu organizovania športových podujatí súťažnej povahy a zároveň by mala štátnymi orgánmi jasne nastavené pravidlá v zmysle Manuálu organizácie zápasov, je plánovaný termín reštartu najvyššej slovenskej súťaže reálny. „Pre nás znamená táto informácia, že reštart Fortuna ligy 13. júna je reálny. Takisto pozitívne vnímame informáciu o prítomnosti 500 divákov na tribúnach. Veríme, že čoskoro príde i k potvrdeniu Manuálu organizácie zápasov Fortuna ligy, ktorý sme vypracovali a už dávnejšie predložili Úradu verejného zdravotníctva. Návrat futbalu je pozitívnym signálom voči verejnosti, že život sa vracia do bežných koľají,“ reagovala ÚLK vo svojom stanovisku.

Zdroj:ÚLK a Profutbal.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *