Urobia všetko pre to, aby konečne vyhrali

Jediným mužstvom, ktoré v aktuálnej sezóne Fortuna ligy ešte nezabodovalo, sú futbalisti MFK Zemplín Michalovce. V úvodných troch kolách nestačili na medailistov z uplynulého ročníka a tri prehry ich odsunuli na samý koniec pelotónu. Dnes žlto-modrí premiérovo nastúpia v pozícii favorita, aj keď je ich súper v tabuľke nad nimi. O 19. hodine na svojom štadióne privítajú Senicu, ktorá má na svojom konte už štyri body.

Nečaká ich nič ľahké

Po neúspešnom štarte do sezóny už fanúšikovia Michaloviec očakávajú, že ich miláčikovia dnes konečne pretrhnú bodové suchoty a pripíšu si na svoje konto prvé víťazstvo. „Pri pohľade na tabuľku nás nečaká nič ľahké, už nutne potrebujeme bodovať. K zápasu musíme pristúpiť s plnou vážnosťou, aby sme boli v prvom rade výsledkovo úspešní. Je pravda, že doteraz sme hrali iba s papierovo silnejšími súpermi, ale v každom dueli sme mohli vidieť, že sa aj s nimi dalo hrať. Bez ohľadu na to, aký súper nás čaká teraz, je potrebné urobiť všetko pre to, aby sme vyhrali. Všetci v kabíne sa aj tak nastavujeme, aby sme doma uspeli,“ prehlásil za celú kabínu jeden z najskúsenejších hráčov MFK Zemplín Blažej Vaščák. Východniari sa budú chcieť revanšovať aj za posledný „výbuch“ u majstra v Trnave, kde podali najslabší výkon za posledné mesiace. „Vieme, že v Trnave to nebolo dobré. Niečo sme si cez týždeň povedali a uvidíme, ako sa to v dnešnom zápase všetko vyvinie,“ uviedol Vaščák.

Nič výnimočné nepociťuje

Už 34-ročný ofenzívny futbalista, ktorý si pred trinástimi rokmi v drese Artmedie Bratislava zahral aj skupinovú fázu prestížnej Ligy majstrov, je jednou z letných posíl Zemplínčanov. Naposledy hájil farby práve Senice, kde pôsobil jednu sezónu. „Dnešný súboj nevnímam nejako špecifickejšie, snažím sa k nemu pristúpiť ako ku každému inému. Určite však bude mať pre mňa zvláštnejší náboj, to nepopieram. Hoci do Senice prišli viacerí noví hráči, to gro mužstva poznám, ale nič výnimočné to pre mňa nebude,“ skonštatoval rodák z Krompách. V predošlej sezóne, keď ešte stál na opačnej strane barikády, sa tieto mužstvá stretli až štyrikrát. Michalovciam sa darilo viac, keď dvakrát svojho súpera zdolali, raz s ním remizovali a v jednom prípade mu podľahli. „Tímy sa navzájom poznajú veľmi dobre, veď proti sebe hrali aj v nadstavbe. Podľa mňa Seničania na svojom štýle hry ani v tomto ročníku nič nebudú meniť. Verím tomu, že sa na nich dobre pripravíme. Jedna vec je však taktika, druhá dodržiavať pokyny na ihrisku,“ uzavrel Vaščák.

 

Zdroj: denník Korzár

Foto: Róbert Andrejov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *