Miss Fortuna ligy je zástupkyňa MFK Zemplín

V popradskom Aquacity vo štvrtok vyvrcholil celosezónny projekt Miss Fortuna ligy 2018, najlepšie sa so všetkými výzvami popasovala Silvia Fialková reprezentujúca MFK Zemplín Michalovce. Ako víťazku ju vyhlásila symbolicky ďalšia východniarka a čerstvá Miss Slovensko 2018 Dominika Grecová.

„Určite som v kútiku duše cítila stres, hoci už mám zopár skúseností s podobnými súťažami. Napokon som to však predýchala a teraz sa už iba radujem,“ citovala „Sisu“ Fialková oficiálna tlačová Únie ligových klubov. Fialková je aktívnou a veľmi úspešnou body fitnesskou, no má za sebou aj futbalovú kariéru. Aj preto jej voľná disciplína ekvilibristika s loptou nerobila problém. „S partnerom Markom Popovskim sme už takto vystupovali viackrát, takže som na to zvyknutá.“

Novú Miss Fortuna ligy dekorovala čestná predsedníčka poroty a riaditeľka Miss Slovensko Karolína Chomisteková. Titul 1. vicemiss patrí Zuzane Lichej zastupujúcej FC ViOn Zlaté Moravce. Titul 2. vicemiss Fortuna ligy si odniesla reprezentantka FC Nitra Veronika Ferencziová a online fanúšikovskú anketu Miss Fanúšik vyhrala Adriána Hazuchová z FK Senica.

Ako člen poroty sa na slávnostnom galavečeri predstavil bývalý reprezentant Slovenska Marek Sapara. „Pohľad na krásne baby, ktoré zároveň niečo dokážu aj s loptou, vždy poteší. Ja som veľmi rád, že sme vybrali Miss Fortuna ligy a všetci sme si spolu užili krásny večer. Všade vo svete sú podobné akcie bežným marketingovým nástrojom a je super, že niečo také už máme aj na Slovensku,“ pochvaľoval si vydarené podujatie účastník majstrovstiev sveta 2010.

„Projekt Miss Fortuna ligy bol veľmi zaujímavý z fanúšikovského pohľadu, a zároveň máme za sebou vydarený galavečer aj pre partnerov, ktorí nás počas celej sezóny podporujú a majú radi slovenský futbal,“ povedal prezident Únie ligových klubov Ivan Kozák, ktorý verí, že sa znova podarilo o niečo viac zvýšiť povedomie o slovenskej najvyššej súťaži. „Pred štyrmi rokmi, keď sme prišli ako nové vedenie do ÚLK, sme si dali za cieľ mať v každej sezóne nový a zaujímavý projekt. Od trofeje pre majstra, cez súboj zručností, sme sa dostali až k miss. Uvidíme, čo vymyslíme v novom ročníku a či bude miss aj pokračovať. V prvom rade chceme, aby fanúšikovia cítili, že robíme niečo práve pre nich.“

Výsledky Miss Fortuna ligy:

Miss Fortuna ligy Silvia Fialková (MFK Zemplín Michalovce)
I. vicemiss Fortuna ligy Zuzana Lichá (FC ViOn Zlaté Moravce)
II. vicemiss Fortuna ligy Veronika Ferencziová (FC Nitra)
Miss Fanúšik Adriána Hazuchová (FK Senica)

Finalistky Miss Fortuna ligy:

1. Klaudia Kopčániová FC Spartak Trnava
2. Mária Čierna MŠK Žilina
3. Kristína Vicenová ŠK Slovan Bratislava
4. Veronika Mezejová FC DAC 1904 Dunajská Streda
5. Ľubica Hliničanová MFK Ružomberok
6. Lucia Rožníková AS Trenčín
7. Veronika Ferenciová FC Nitra
8. Zuzana Lichá FC ViOn Zlaté Moravce
9. Silvia Fialková MFK Zemplín Michalovce
10. Petra Chabanová FK Železiarne Podbrezová
11. Diana Trenčanová 1. FC Tatran Prešov
12. Adriána Hazuchová FK Senica

Zdroj: TASR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *