Peter Kolesár ovládol anketu Gól mesiaca

Hráč MFK Zemplín Michalovce Peter Kolesár získal ocenenie za gól mesiaca február a marec v rámci najvyššej slovenskej futbalovej súťaže 2017/2018. Iba 19-ročný stredopoliar (nar. 9. júla 1998) sa dvoma gólmi podieľal na víťazstve proti FC Nitra (4:0) v dueli 3. kola skupiny o udržanie v nadstavbovej časti Fortuna ligy. Druhý zásah P. Kolesára v tomto stretnutí do siete Lukáša Hrošša ocenili fanúšikovia najväčším počtom hlasov v ankete Gól mesiaca, dôveru mu dalo 50,2 percenta z hlasujúcich. Talentovaný záložník si pripísal v dvanástom fortunaligovom dueli prvé dva góly v najvyššej slovenskej súťaži a jeho zásluhou je Zemplín Michalovce jedenástym klubom s víťazstvom v tejto ankete. Informuje o tom web fortunaliga.sk.

Na druhom mieste v hlasovaní skončil krídelník FC Spartak Trnava Reagy Baah Ofosu (40,1 %), tretí bol už s výraznejším odstupom stredopoliar nováčika Fortuna ligy FC Nitra Andrej Fábry (5,8 %). V elitnej pätici figurujú aj Aleksandar Čavrič z ŠK Slovan Bratislava (2,8 %) a Haris Harba z FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble (1,1 %).

Gól mesiaca Fortuna ligy – február/marec 2018 – poradie:

1. Peter Kolesár (MFK Zemplín Michalovce) 50,2 %, 2. Reagy Baah Ofosu (FC Spartak Trnava) 40,1 %, 3. Andrej Fábry (FC Nitra) 5,8 %, 4. Aleksandar Čavrič (ŠK Slovan Bratislava) 2,8 %, 5. Haris Harba (FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble) 1,1 %

Zdroj: SITA

  • Lukáš Pado 17. apríla 2018 at 20:33

    Budúci rok ideme na majstra

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *