Michalovce poškodil rozhodca z Humenného

V Michalovciach sa po sobotňajšom zápase s Prešovom najviac hovorilo o momente zo 75. minúty, keď rozhodcovia neuznali gól domácemu tímu. Čo sa presne stalo? Danko si prsiami spracoval loptu za obranu a zakončil popri vybiehajúcom brankárovi Slančíkovi. Loptu márne vkĺzačkou naháňal obranca Dzurík. Keď už lopta skoro prechádzala bránkovou čiarou, zasebčil Sulley, ktorý za Dzuríkom dokopol loptu do siete. Asistent rozhodcu mu odmával postavenie mimo hry. Všetci na štadióne, vrátane domácich funkcionárov, boli napálení na ghenského legionára, pretože keby loptu nechal prejsť bez povšimnutia do bránky, gól by platil.

Nahnevaní na spoluhráča bol aj Danko a rozčarovanie neskrýval ani tréner Šoltis. To všetko však platilo len bezprostredne po zápase. O niekoľko desiatok minút bolo všetko inak. Kompetentní si niekoľkokrát rozfázovali celú situáciu na videu a nakoniec usúdili, že asistent rozhodcu Peter Jenčura (mimochodom pochádzajúci z neďalekého Humenného) urobil chybu, lebo odmávaním ofsajdu obral Michalovce o regulárny gól a neminie ho trest v podobe zastavenia činnosti!

„V momente prihrávky alebo strely Danka bola lopta bližšie k bránkovej čiare ako Sulley, ktorý dosiahol gól. Sulley teda v momente prihrávky od spoluhráča nebol v postavení mimo hry. Následne, keď sa zapojil do akcie a dokopával loptu do siete, nemohol byť ani hráčom mimo hry,“ vysvetlil šéf komisie rozhodcov SFZ Marián Ružbarský, ktorý bol na zápase ako delegát pozorovateľ.

„Priznám sa, že v prvom momente som tiež nevedel, že išlo o regulárny gól. Až po pozápasovej tlačovej konferencii sme si situáciu púšťali na videu. Zastavili sme si ho v inkriminovanom okamihu a bolo zrejmé, že išlo o regulárny gól. Sulley mi už v šatni tvrdil, že nestál v ofsajde. Nerozumiem, ako mohlo dôjsť k takej veľkej chybe asistenta rozhodcu, ktorý vraj mal aj dobré postavenie. Takáto chyba nás stála dva body,“ vrátil sa k rozhodujúcemu momentu derby tréner Michaloviec Anton Šoltis.

Zdroj: denník Šport

Foto: novinyzemplina.sk

  • Lukáš Pado 17. marca 2018 at 6:27

    Vyhráme v podbrezovej!!!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *