Prelomia nepriaznivú sériu s Liptákmi?

V ostatných dvoch vystúpeniach narazili michalovskí futbalisti na protivníkov, s ktorými sa im na prvoligovej scéne v poslednom období darí. Po Zlatých Moravciach a Trenčínu dnes nastúpia proti Ružomberku, a ten je pre nich nočnou morou. Liptákov v najvyššej súťaži ešte nezdolali, keď len v dvoch zo siedmich prípadov s nimi neprehrali. Treba však povedať, že iba raz hrali s týmto súperom na domácej pôde. Nastal čas Ružomberčanov zdolať!

Disciplína bude dôležitá

Pri Laborci sa dnes o 14. hodine predstavia tímy, ktoré hrajú v dobrej forme. Michalovce z posledných piatich zápasov prehrali jediný, Ružomberok naťahal za kratší koniec ani raz a celkovo neprehral od polovice septembra. „Nebude to ľahký zápas. Nielen my, ale aj Ružomberok bude chcieť vyhrať. Hrať sa bude na ťažkom teréne, o čom sme sa presvedčili aj utorkovom súboji s Trenčínom. Podmienky však budú pre oba celky rovnaké. My musíme hrať disciplinovane zozadu a pomáhať si na ihrisku. Ak toto nebudeme robiť, len ťažko uspejeme. Verím, že vpredu niečo vymyslíme, nejaký gól dáme a uspejeme,“ pozitívne myslel pred posledným stretnutím na domácom trávniku Jakub Grič, 21-ročný defenzívny stredopoliar MFK Zemplín.

Návrat bývalých hráčov

Zemplínčania registrujú, že s Liptákmi im to nejde, ale žiadnu paniku z toho nerobia. Na negatívnu štatistiku sa nepozerajú. „Nesústredíme sa na súpera, ale na zápas. Nemyslím si, že by nám Ružomberok nesedel. Možno je len náhoda, že máme s ním také výsledky. V Michalovciach sme s ním hrali iba v jedinom zápase, aj to môže túto bilanciu skresľovať. Raz to už musíme zlomiť a ja som presvedčený, že dnes sa nám to podarí a nebezpečného súpera porazíme,“ odhodlane hovoril slovenský reprezentant do 21 rokov Grič. Do známeho prostredia sa dnes vrátia aj dvaja Exmichalovčania Dominik Kunca a Kristi Qose, ktorí pred sezónou posilnili ružomberský celok. Do zostavy žlto-modrých sa vracia Martin Kolesár, mimo hry však zostáva Miroslav Božok aj ďalší dlhodobo zranení hráči.

Zdroj: denník Korzár

Foto: Róbert Andrejov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *