Domáca postupka sa naplnila

Trojzápasovú sériu domácich zápasov zakončili prvoligoví michalovskí futbalisti víťazstvom. Po prehre s Trnavou (0:3) a remíze s Nitrou (0:0) v sobotu triumfovali nad Podbrezovou najtesnejším rozdielom 2:1, keď všetko podstatné na ihrisku sa udialo už v úvodnom dejstve hry. O zavŕšenie domácej výsledkovej postupky sa postarali strelci Igor Žofčák a Martin Koscelník.

Chybičky budú stále

Pri Laborci to vyzeralo na jednoznačnú záležitosť Zemplínčanov. V 5. minúte rozhodca vylúčil hosťujúceho Jána Kriváka za hru rukou v gólovej príležitosti, čo domáci využili na strelenie dvoch gólov v rozpätí jedenástich minút. „Železiarov“ vrátil rýchlo späť do hry presnou trefou Viktor Jedinák, ktorý vzal domácim vietor z plachiet. „Veľa ľudí si myslelo, že keď súper dostal červenú kartu, tak to bude pohodový zápas, ale vôbec to tak nebolo, lebo hostia sa zomkli, bojovali a boli nepríjemní. Stále sme chceli hrať svoju hru, chybičky však budú stále, musíme ich ale robiť menej. Dali sme o gól viac ako súper, tri body zostali doma a to je základ,“ skonštatoval 22-ročný stredopoliar MFK Zemplín Martin Koscelník.

Má tajnú métu

Michalovčania dosiahli štvrté ligové víťazstvo v sezóne. Zaujímavé je, že tretíkrát o ich výhre rozhodol práve Koscelník. Víťazný gól zaznamenal v Trenčíne aj doma so Zlatými Moravcami. So štyrmi gólmi je streleckým lídrom žlto-modrých. „Som veľmi rád, že aj mojou zásluhou sme získali tri body. Dal som si nejaký cieľ, že koľko gólov by som rád strelil, ale nechcem ho prezrádzať. Budem sa snažiť pridať aj ďalšie góly, aby som čo najviac pomáhal tímu.“ Zverenci Antona Šoltisa naplno zabodovali v lige po takmer mesiaci a pol. „Konečne to prišlo a v šatni zaznel víťazný pokrik. Už v predchádzajúcich zápasoch sme neboli ďaleko od výhry, ale my sme ich nedokázali doviesť ani do remízového konca. Prehrali sme ich, čo sa trošku odrazilo aj na našej psychike. Proti Podbrezovej sme sa vzchopili, bojovali do poslednej chvíle a odmenou nám boli tri body,“ zakončil „Kosťo“.

Zdroj: denník Korzár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *