Súboj so Záhorákmi rozhodol Sulley

Druhé domáce víťazstvo v rade zaknihovali v sobotu večer michalovskí futbalisti. V zápase 8. kola Fortuna ligy pred takmer dvoma tisíckami divákov nezaváhali s poslednou Senicou, ktorú zdolali najtesnejším rozdielom 2:1 (1:0). Hrdinom stretnutia sa stal ghanský útočník Sadam Sulley, ktorý pri svojej premiére na michalovskom trávniku strelil oba góly MFK Zemplín!

Úvodné minúty stretnutia boli obojstranne opatrné, ale s pribúdajúcim časom sa získavali pôdu pod nohami domáci hráči. Ako prvý ohrozil senického gólmana Placha Koscelník, ale jeho volej v sieti neskončil. Podobne tak ani Gričova strela o niekoľko desiatok sekúnd neskôr. V 16. minúte po centri Regáliho nemala Koscelníkova hlavička potrebnú razanciu. O desať minút sa už michalovskí fanúšikovia radovali, Koscelník spätnou prihrávkou našiel pred bránou Sulleyho a ten rozvlnil sieť – 1:0. Domáci viedli zaslúžene, lebo boli aktívnejším tímom. V 36. minúte však mohli po rýchlom brejku udrieť Záhoráci, ale Ďuriš tiesnený obrancom zakončil tesne vedľa. Do kabín tak išli Michalovčania s najtesnejším vedením.

V úvode druhého dejstva hry hostia pridali a naopak domáci nenadviazali na výkon z prvého polčasu. Seničania boli štvrťhodinu lepším mužstvom a v 60. minúte sa dočkali gólovej odmeny. Skúseného Vaščáka ešte skvele vychytal Kira, ale na následnú dorážku svojho exspoluhráča Podhorina už nemal nárok – 1:1. O päť minút na to hostia pohrozili znovu po strele Medveděva, s ktorou Kira nemal väčšie problémy. Potom sa znovu nakopli žlto-modrí. V 71. minúte Kavka z priameho kopu z dobrej pozície bránu prestrelil. Necelú štvrťhodinu pred koncom našiel centrom Sviarchynski v senickej šestnástke Sulleyho, ktorý peknou hlavičkou k žrdi po druhýkrát rozjasal tribúny – 2:1. Krátko na to ešte mohol zvýšiť domáci náskok Kavka, ale hlavou tesne minul. V záverečných minútach si už Michalovčania vedenie ustrážili a do tabuľky si pripísali cenné tri body.

MFK Zemplín Michalovce – FK Senica 2:1 (1:0)

Góly: 25. a 76. Sulley – 60. Podhorin

ŽK: 63. Sviarchynski – 69. Sarpei, 70. B. Vaščák

Rozhodovali: Prešinský – Ádám, Borsányi; 1968 divákov

MFK ZEMPLÍN: M. Kira – Sviarchynski, Kavka, Carrillo, Božok – Grič – M. Koscelník (89. M. Bednár), I. Žofčák, Turík (65. S. Danko), M. Regáli (68. Šimčák) – Sulley

FK: Plach – Medveděv, Ranko, Jarabica, Podhorin – Sarpei, Krč (81. Richtárech) – Duga, B. Vaščák, A. Kováč (81. Rigo) – F. Ďuriš (81. S. Šefčík)

Utorok 19. septembra o 20.30 hod.: Slovan Bratislava – Michalovce (9. kolo)

Nedeľa 24. septembra o 19.00 hod.: Michalovce – Dunajská Streda (10. kolo)

Sobota 30. septembra o 19.00 hod.: Žilina – Michalovce (11. kolo)

• Tony 17. septembra 2017 at 2:10

Thanks god for Sulley

• Ľudovít 17. septembra 2017 at 14:03

michalovce môžu hrať jeden polčas,druhy to bolo fiasko len malo chybalo ,aby prehrali ,kondicia je na jeden polčas a to je fakt.
    su ako dôchodcovia.
    už na to nema fanušik nervy.kondicia nanič čo robia cely týždeň_?

• Zoli C. 18. septembra 2017 at 8:04

Pán Ľudovít, Vy určite nie ste fanúšikom MFK Zemplín, ale ste z nejakej okolitej dediny alebo menšieho mesta. Takí fanúšikovia sa chodia pozrieť na zápas iba preto aby videli prehru MFK zo závisti. Ak vyhráme, tak hľadáte len chyby, hráči nie sú roboty, v stredu mali pohár, zajtra hrajú v Bratislave, a vy čo ste hrali futbal snáď na dvore rodinného domu si Vaše fakty môžete nechať pre seba a nie ich ešte zverejňovať. Zemplín do toho.