Prichádza Matič, na lane aj ďalší hráči

Nie veľmi vydarený vstup do nového prvoligového ročníka zažívajú futbalisti michalovského MFK Zemplín. Žlto-modrí v úvodných štyroch zápasoch získali iba jeden bod a navyše ako jediný tím v súťaži ešte ani raz neskórovali. Vedenie klubu preto začalo pracovať na posilnení tímu, predovšetkým do ofenzívy, kde ho tlačí topánka najviac. V tomto týždni sa do tréningového procesu hneď traja noví hráči – okrem dvoch útočníkov aj jeden obranca.

Mládežnícky reprezentant

Zemplínčania sa od začiatku sezóny boria s úzkym kádrom, navyše sa im zranil stopér Ladislav Šosták, ktorý bude mimo hry ešte vyše mesiaca, a k dispozícii nemali ani rekonvalescenta Martina Regáliho. K tomu nehráva ani Filip Serečin, ktorý je na odchode z klubu. Najväčší problém majú v ofenzíve, na hrote sa striedajú iba 19-roční mladíci Vladislav Bragin a Kristjan Kushta, ktorí sa zatiaľ nevedia strelecky presadiť. V týchto dňoch im pribudla konkurencia v podobe Tina Matiča. „Získali sme ho na ročné hosťovanie z poľskej Legie Varšava. Ide o talentovaného útočníka, ktorý je mládežníckym reprezentantom Chorvátska,“ prezradil nám športový manažér MFK Zemplín Marek Zahorčák. Matič by si mal premiéru v michalovskom drese odkrútiť už túto sobotu na pôde Trenčína.

Prídu ešte dvaja

Druhou novou tvárou pri Laborci je urastený 193 cm vysoký ugandský zakončovateľ Daniel Isiagi Opolot, ktorý naposledy pôsobil v Kampala City. „Má 21 rokov a zatiaľ je u nás iba na skúške. Budeme ho sledovať v tréningovom procese a potom sa rozhodneme, či si ho ponecháme v kádri,“ uviedol Zahočák. Ďalším novicom je slovenský stredný obranca alebo defenzívny záložník Lukáš Bielák. Tento 30-ročný futbalista je odchovancom Ružomberka a v kariére si obliekal aj dresy Rače, Liptovského Mikuláša, Górniku Leczna a naposledy Bytovie Bytów. „Ani jeho príchod ešte nie je potvrdený, uvidíme v najbližších dňoch,“ doplnil športový manažér michalovského klubu. Príchodom tejto trojice sa pohyb v kádri prvoligistu vonkoncom nekončí, v utorok by mal mať tréner Anton Šoltis k dispozícii ďalších dvoch ofenzívnych hráčov zo zahraničia.

Zdroj: korzar.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *