Musia byť koncentrovaní od prvých sekúnd

Aj keď celý futbalový Zemplín už žije semifinálovým duelom Slovnaft Cupu, v ktorom v utorok do Michaloviec zavíta bratislavský Slovan, žlto-modrých čaká dovtedy ešte jedno súťažné vystúpenie. Dnes o 17. hodine nastúpia vo Fortuna lige na trávniku Senice, u tabuľkového suseda, ktorý za nimi zaostáva o dva body.

Dobre sa naladiť na utorok

Naša najvyššia súťaž sa rozbieha po reprezentačnej prestávke, v rámci ktorej Michalovčania odohrali aj prípravný súboj v maďarskom Debrecíne (1:3). „Zahrali si v ňom menej vyťažovaní hráči, aby sme videli, v akom stave sú. Počas uplynulého týždňa sme sa už pripravovali na Senicu. Je to odhodlaný súper, takže očakávam ťažký zápas. Verím, že tam uspejeme a dobre sa naladíme na pohárové semifinále,“ skonštatoval Anton Šoltis, lodivod MFK Zemplín. Na ďaleké Záhorie odcestovalo mužstvo už včera ráno bez zraneného Regáliho a popoludní si zatrénovalo v Jaslovských Bohuniciach, kde aj prenocovalo.

Agresívny a behavý súper

Dnešný súper Zemplínčanov v jari zatiaľ príjemne prekvapuje. V doterajších štyroch zápasoch prehral iba raz. „Poskladali mužstvo na poslednú chvíľu, vyzeralo to tak, že budú outsider, ale vypálilo to opačne. Chlapci sú tam väčšinou na hosťovaní, hrajú za seba, chcú sa predať a posunúť ďalej. O to ťažšie sa s nimi hrá, sú agresívni a behaví. Uvidíme, ako sa im bude dariť ďalej,“ podotkol Šoltis, ktorý bude svojim zverencom prízvukovať, aby do zápasu vstúpili koncentrovane. Začiatky duelov im v jari totiž veľmi nevychádzajú. „Stále hráčov upozorňujeme na to, aby od prvých sekúnd pracovali zodpovedne a na sto percent. Musia to zobrať doslovne, lebo potom nás tie výpadky stoja body.“

Zdroj: korzar.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *