V prípravnom zápase prehra v Debrecíne

Reprezentačnú prestávku, ktorá je počas tohto víkendu vo Fortuna lige, využili futbalisti michalovského MFK Zemplín na odohratie medzištátneho prípravného stretnutia u našich južných susedov. Zemplínčania cestovali v piatok na pôdu Debrecína, aktuálne desiateho tímu najvyššej maďarskej súťaže, kde prehrali rozdielom dvoch gólov 1:3.

Tréner Anton Šoltis dal v tomto súboji viac príležitostí hráčom, ktorí v lige dostávajú menej príležitostí. K dispozícii neboli reprezentanti Michal Sipľak, Jakub Grič (obaja SR 20) a Patrik Macej (ČR 21) a voľno dostali opory Igor Žofčák a Peter Kavka. Michalovčania znovu veľmi rýchlo inkasovali, keď už v 4. minúte prekonal Kiru Hyun-jun Suk. Tento legionár z Južnej Kórei sa presadil aj tesne pred odchodom do kabín. Po zmene strán domáci veľmi rýchlo pridali aj tretí gól z kopačky srbského hráča Aleksandara Jovanoviča. Potom si niekoľko šancí vypracovali aj žlto-modrí a podarilo sa im aj znížiť, keď štvrťhodinu pred koncom upravil na konečných 3:1 Jozef-Šimon Turík.

DVSC Debrecín – MFK Zemplín Michalovce 3:1 (2:0)

Góly: 4. a 45. Suk, 53. Jovanovič – 75. Turík

DVSC: Kelava (70. Danilovics) – Osváth (58. Z. Nagy), Szatmári (54. Barna), N. Mészáros, Ferenczi – Jovanovič (58. Nikitscher), I. Filip – Feltscher (54. Könyves), Szekulics, Handzic – Szuk (58. Chuka)

MFK ZEMPLÍN: Kira (75. Prysiazhniuk) – M. Koscelník, M. Kolesár, Qose, Šimčák – T. Sedlák – F. Serečin (60. Dimitriadis), Turík, A. Leško (60. S. Danko), Vajs – Bellás (60. Kushta)

Sobota 1. apríla o 17.00 hod.: Senica – Michalovce (25. kolo FL)

Utorok 4. apríla o 16.00 hod.: Michalovce – Slovan Bratislava (1. zápas semifinále SC)

Sobota 8. apríla o 17.00 hod.: Zlaté Moravce-Vráble – Michalovce (26. kolo FL)