Sipľak a Grič nastúpili za slovenskú 20-tku

Slovenská futbalová reprezentácia do 20 rokov zdolala v stredajšom prípravnom stretnutí v Senici rovesníkov zo Srbska 2:0. Po bezgólovom prvom polčase rozhodli o víťazstve tímu pod trénerským vedením Pavla Hapala kapitán László Bénes a striedajúci Róbert Polievka. Súčasná „dvadsiatka“ bude tvoriť gro mužstva, ktoré odohrá nasledujúci kvalifikačný cyklus ME do 21 rokov.

V základnej zostave Slovenska dostali príležitosť aj obaja nominovaní hráči MFK Zemplín Michalovce – stopér Michal Sipľak a defenzívny záložník Jakub Grič. Prvý menovaný odohral celé stretnutie, druhý 45 minút. Slovenský dres si obliekol ešte jeden Michalovčan, ďalší stopér Atila Varga, ktorý akutálne pôsobí v talianskej Latine Calcio.

Slovensko 20 – Srbsko 20 2:0 (0:0)

Góly: 58. Bénes, 71. Polievka

ŽK: Jovič, Čalasan (obaja Srbsko 20)

Rozhodovali: Marhefka – Vorel, Žákech (všetci SR); 517 divákov

SR 20: A. Jakubech – Kružliak (86. Kuník), A. Varga, SIPĽAK, Hancko (77. Š. Kupec) – GRIČ (46. Lesniak) – Čmelík (63. Jirka), Káčer (63. S. Mráz), Bénes (77. Rigo), Haraslín (77. Hrubík) – Balaj (46. Polievka)

Pavel Hapal, tréner Slovenska 20: „Do zápasu sme nevstúpili podľa predstáv. Srbi boli lepší, pohyblivejší. Po úvodných 20 minútach sme sa ďoklepaliď a vyrovnali sme hru, zahodili sme stopercentnú šancu, i keď príležitosti mal aj súper. V druhom polčase sme Srbov zaskočili agresivitou, dobrým pressingom sme získavali loptu, z toho sme vyťažili aj gól. Musíme ešte skvalitniť finálnu fázu. Každý z hráčov má stále možnosť bojovať o miesto v kádri pre nasledujúcu kvalifikáciu.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *