Zimná príprava, jarný program a súpiska…

Už len pár dní delí michalovských futbalistov od úvodného súťažného zápasu v tomto kalendárnom roku. V utorok 21. februára o 17. hodine vybehnú Zemplínčania v NTC Poprad na prvý jarný duel vo Fortuna lige proti trnavskému Spartaku. Zimná príprava zverencov trénera Antona Šoltisa trvala šesť týždňov. V rámci nej odohrali sedem stretnutí s bilanciou dve výhry, tri remízy, dve prehry a so skóre 6:8. Pôvodne malo byť previerok deväť, ale hneď prvý dvojzápas v maďarskom Miskolci proti Diósgyőru odpadol pre snehovú kalamitu. Tu je rekapitulácia zimných súbojov, ku ktorým pridávame aj aktuálnu súpisku a jarný program žlto-modrých.

Prípravné zápasy v skratke:

Michalovce – Bardejov 1:1 (0:0)
Góly: 51. R. Lukáč – 75. Patarocha.
MFK ZEMPLÍN: Prysiazhniuk – Ojamaa (70. Antonov), Kavka (70. Podhorin), Sipľak (46. T. Sedlák), Šimčák (46. M. Kolesár) – Grič (46. M. Bednár) – I. Žofčák (46. Vajs), Turík (46. S. Danko), P. Kolesár (46. A. Leško), M. Regáli (46. R. Lukáč) – Bellás (46. Kushta).

Ferencváros Budapešť – Michalovce 0:1 (0:0)
Gól: 82. M. Regáli.
MFK ZEMPLÍN: P. Macej (46. Kira) – M. Kolesár, Kavka, Sipľak, Qose (46. T. Sedlák) – Grič (60. M. Bednár) – Vajs (60. R. Lukáč), Turík (60. A. Leško), P. Kolesár (46. S. Danko), M. Regáli – Bellás (46. Kushta).

Michalovce – Trebišov 3:1 (1:0)
Góly: 6. Kushta, 57. R. Lukáč, 80. Sipľak – 75. Lorinčák.
MFK ZEMPLÍN: Prysiazhniuk – Qose, Kavka (70. A. Kuľha), Sipľak, Šimčák (70. M. Janočko) – I. Žofčák (70. Antonov), M. Bednár (46. M. Kolesár), Grič (46. P. Kolesár), Vajs (46. R. Lukáč) – F. Serečin (57. A. Leško), Kushta (57. Bellás).

Luck – Michalovce 4:0 (1:0)
Góly: 33. a 76. Didenko, 82. Petrov, 84. Dudik.
MFK ZEMPLÍN: Kira – M. Kolesár, Kavka, T. Sedlák, Šimčák – I. Žofčák, Grič, P. Kolesár (55. Vajs), A. Leško (46. R. Lukáč) – F. Serečin – Glushchenko (60. Bellás).
*hralo sa v Užhorode

Zabrze – Michalovce 1:0 (0:0)
Gól: 79. Zurkowski.
MFK ZEMPLÍN: P. Macej – Qose (60. M. Kolesár), Kavka (60. T. Sedlák), Sipľak, Šimčák (60. Vajs) – I. Žofčák (60. Glushchenko), Grič (60. S. Danko), P. Kolesár (46. F. Serečin), Turík (60. A. Leško), M. Regáli (46. R. Lukáč) – Kushta (60. Bellás).
*hralo sa v Tatranskej Lomnici

Cracovia Krakov – Michalovce 0:0
MFK ZEMPLÍN: P. Macej (46. Kira) – Qose (65. Vajs), Kavka, Sipľak, Šimčák – Grič (82. R. Lukáč) – M. Regáli (70. A. Leško), Turík (70. T. Sedlák), S. Danko (60. P. Kolesár), Dimitriadis – Kushta (65. Bellás).

Poprad – Michalovce 1:1 (1:1)
Góly: 8. Šesták – 43. Kushta.
MFK ZEMPLÍN: Kira (46. P. Macej) – M. Kolesár, Kavka (43. T. Sedlák), Sipľak, Šimčák – Grič – I. Žofčák (75. Vajs), S. Danko, Dimitriadis (75. P. Kolesár), M. Regáli (80. A. Leško) – Kushta (80. Bellás).
*hralo sa v Tatranskej Lomnici

Aktuálna súpiska MFK Zemplín:

Realizačný tím:
Anton Šoltis (hlavný tréner), Ivan Lapšanský (asistent trénera), Martin Raška (tréner brankárov), Peter Ščobik (vedúci mužstva), Matej Čech, Ladislav Bubernák (maséri)
Hráčsky tím:
Brankári: Matúš Kira, Dmytro Prysiazhniuk, Patrik Macej (Česko)
Obrancovia: Milan Šimčák, Peter Kavka, Martin Kolesár, Kristi Qose (Albánsko), Michal Sipľak
Stredopoliari: Tomáš Sedlák, René Lukáč, Stanislav Danko, Peter Kolesár, Anastasios Dimitriadis (Grécko), Jozef-Šimon Turík, Igor Žofčák, Jozef Vajs, Adrián Leško, Martin Bednár, Jakub Grič
Útočníci: Martin Regáli, Kristjan Kushta (Albánsko), Filip Serečin, Pavol Bellás
Zmeny v kádri:
Odišli: Emmanuel Mensah (Laci), Illia Tereshchenko (Slovan Bratislava), Celestine Chukwuebuka Lazarus (?), Ivan Kotora (?), Dávid Škutka (?), Marcos Calero Perez (?), Oliver Podhorin (?), Dominik Kunca (?), Martin Koscelník (?)
Prišli: Peter Kavka (Vlašim), Filip Serečin (Karaganda), Anastasios Dimitriadis (PAOK Solún, hosť.), René Lukáč, Peter Kolesár (obaja z dorastu)

Jarný program MFK Zemplín:

20. kolo – utorok 21. februára o 17.00 hod.: Michalovce – Trnava (v Poprade)
21. kolo – sobota 25. februára o 17.00 hod.: Michalovce – voľno
Dohrávka 18. kola – streda 1. marca o 17.00 hod.: Michalovce – Ružomberok (v Žiline)
22. kolo – nedeľa 5. marca o 17.30 hod.: Slovan Bratislava – Michalovce (priamy prenos TV 213)
Štvrťfinále SC – streda 8. marca o 15.00 hod.: Liptovský Hrádok – Michalovce
23. kolo – nedeľa 12. marca o 15.20 hod.: Trenčín – Michalovce (priamy prenos TV Dajto)
24. kolo – sobota 18. marca o 17.00 hod.: Prešov – Michalovce (v Poprade)
25. kolo – sobota 1. apríla o 17.00 hod.: Senica – Michalovce
26. kolo – sobota 8. apríla o 17.00 hod.: Zlaté Moravce – Michalovce
27. kolo – sobota 15. apríla o 17.00 hod.: Podbrezová – Michalovce
28. kolo – sobota 22. apríla o 19.00 hod.: Michalovce – Dunajská Streda
29. kolo – sobota 29. apríla o 19.00 hod.: Ružomberok – Michalovce
30. kolo – sobota 6. mája o 19.00 hod.: Michalovce – Žilina
31. kolo – sobota 13. mája o 19.00 hod.: Trnava – Michalovce
32. kolo – piatok 19. mája o 19.00 hod.: Michalovce – voľno
33. kolo – sobota 27. mája o 19.00 hod.: Michalovce – Slovan Bratislava
*termíny zápasov sa v priebehu jari ešte môžu meniť kvôli televíznym prenosom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *