Začala sa zimná príprava A-mužstva

Dnes v pondelok 9. januára 2017 sa začala zimná príprava A-mužstva Zemplína. Chlapci sa stretli po mesiaci, ktorý strávili doma s rodinami, poprípade na dovolenkách. Za ten mesiac si od futbalu oddýchli, načerpali novú energiu a motiváciu do jarnej časti sezóny. Na chlapcoch bola vidieť radosť, že sa po dlhej dobe opäť vidia a môžu si opäť zahrať spoločne futbal. Predsezónny cieľ sme vďaka odstúpeniu Myjavy splnili, a aj preto bola v prvý deň o to väčšia pohoda v klube.

Aj začiatok prípravy pútal pozornosť médií, ktorých sa nahrnulo neúrekom: RTVS, Markíza, JOJ, TASR, Korzár,… Novinári vyspovedali Filipa Serečina, Vernona de Marca aj trénera Antona Šoltisa, ktorý v dobrej nálade zodpovedal všetky otázky.

Aj napriek mrazu a silnému vetru, vybehli hráči o 10:00 hod. na vyčistenú umelú hraciu plochu tréningového ihriska, aby začali s odbúravaním nadbytočného tuku z najkrajších sviatkov roka – Vianoc.

Na prvom tréningu sa hlásilo trénerovi Antonovi Šoltisovi 24 futbalistov.

Z kádra, ktorý uzatváral jeseň v zápase v Žiline, sa do zimnej prípravy už nezapoja Dávid Škutka, Ivan Kotora a Celestine Lazarus, ktorým sa skončili zmluvy a klub s nimi naďalej nepočíta. V najbližších dňoch sa očakáva aj príchod Emmanuela Mensaha. Na skúške v českom prvoligovom klube 1.FC Slovácko je Dominik Kunca.

Na prvý tréning vybehlo aj niekoľko nových hráčov oproti jeseni. Prvým prekvapením bol návrat nášho „strateného syna“ Filipa Serečina, ktorému skončila zmluva v Kazachstane a do zimnej prípravy sa pridal k mužstvu. To či ostane v Michalovciach aj na jarnú časť sezóny, bude otázkou nasledujúcich týždňov.

Druhým príjemným prekvapením bol návrat Vernona de Marca z hosťovania v Slovane Bratislava. Momentálne bude na kluboch ako sa dohodnú v prípade uplatnenia opcie na trvalý prestup.

Na Zemplín prišiel po roku opäť na skúšku stopér Martin Kubena z druholigového Liptovského Mikuláša. Na skúške v Michalovciach je takisto vysoký stopér Peter Kavka, ktorý v rokoch 2010-2015 odohral za VSS Košice vo Fortuna lige 103 zápasov.

V priebehu nasledujúcich dní by mali tiež prísť a do tréningového procesu sa zapojiť brankár Dmytri Prysiazhniuk a útočník z U19 Illia Tereshchenko a taktiež defenzívny univerzál Kristi Qose a útočník Kristian Kushta.

Zoznam hráčov na prvom tréningu:

Brankári: Matúš Kira, Patrik Macej

Obrancovia: Oliver Podhorin, Milan Šimčák, Marcos Perez, Michal Sipľak, Jozef Vajs, Martin Kolesár, Peter Kavka, Martin Kubena, Vernon de Marco

Stredopoliari: Igor Žofčák, Tomáš Sedlák, Stanislav Danko, Martin Regáli, Jakub Grič, Martin Koscelník,  Adrián Leško, Jozef Šimon Turík, Martin Bednár, Peter Kolesár (U19), René Lukáč (U19)

Útočníci: Pavol Bellás, Filip Serečin

Program prípravných zápasov Zemplína:

14.1.2017 – Diosgyor – Zemplín  (2 zápasy)

18.1.2017 – Zemplín – Bardejov

21.1.2017 – Ferencvaros – Zemplin (termín ešte nie je potvrdený)

25.1.2017 – Zemplín – Trebišov

28.1.2017 – Lutsk – Zemplin (hrané v Užhorode)

31.1.2017 – Gornik Zabrze – Zemplin (hrané v NTC Poprad)

4.2.2017 – Cracovia Krakow – Zemplin (hrané v NTC Poprad)

11.2.2017 – Poprad Michalovce (hrané v NTC Poprad)

——————————————————————–

18.2.2017 – Zemplin – Spartak Trnava (hrané v NTC Poprad) – 20.kolo Fortuna ligy

Titulné foto: TASR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *